Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Anti Aging Nedir
Anti Aging Nedir

Anti Aging Nedir

Yaşlanmayı önlemek anlamına gelen anti aging, aynı zamanda yaşlanma karşıtı olarak da adlandırılmaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji ile paralel olarak, anti aging çözümlerinde de önemli gelişmeler kaydedilmiştir.   Medical çözümlerin yanı sıra, estetik cerrahi yöntemleri ile de anti aging uygulamaları yapılabilmektedir. Yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yarayan bu çözüm yöntemleri oldukça işe yaramaktadır.   İlgili Haber :  Eyeliner Kullanımının İncelikleri  

Anti Aging Uygulamaları Nelerdir?

  Yaşlanma sürecinde her insan yaşla alakalı olarak, kemik, yağ ve kas oranlarında azalmalar yaşamaktadır. Aynı zamanda genetik faktörler, yer çekimi etkisi ve çevresel faktörlerde yaşlanma sürecinde oldukça etkili olmaktadır. Bu süreci yavaşlatmak için ya da olabildiğince durdurmak içinse ant aging yöntemleri kullanılmaktır.   1 – Estetik Operasyonlarla Yapılan Anti Aging Uygulamaları   Estetik operasyonlarla da yaşlanma sürecini geciktirmek mümkün olmaktadır. Örümcek ağı, botoks ve dolgu yöntemleri estetikte en çok kullanılan anti aging yöntemlerindendir. Yapılan bu estetik operasyonlar sayesinde kırışıklıklar, vücutta oluşan sarkmalar ve bozulmuş cilt tabakası büyük oranda düzeltilebilmektedir.   2 – Kök Hücre Anti Aging Uygulamaları   Kök hücre anti aging uygulamaları iki şekilde olmaktadır. Bunlardan birincisi kandan elde edilen hücrelerin, vücutta ki sorunlu bölgelere tatbik edilmesinden oluşmaktadır. İkinci yöntemde ise vücudun bölgesel yağlarından elde edilen yağların, vücutta ki sorunlu bölgelere tatbik edilmesidir. Yapılan bu operasyonlarda yağ transferi, kan hücresi transferinden daha iyi sonuçlar vermektedir.   3 – Kremler Vasıtasıyla Anti Aging Uygulamaları   Bütün bu medikal operasyonları istemeyenler içinde kremlerle anti aging uygulamaları yapılabilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte oldukça etkili formüllere sahip ant aging kremler piyasada bulunmaktadır.   Bütün bu uygulamaların dışında yaşlanmayı geciktirmek için cildin devamlı nemli tutulması en iyi yollardan biridir. Bu yüzden her insanın bol bol su içmesi gerekmektedir. Aynı zamanda sigara içmemekte cildin yaşlanmasını önleyen en önemli faktörlerdendir.  

Yapılması Gerekli Olan Anti Aging Yolları

  Yaşlanma etkilerini geciktirmek için, gündelik hayatımızda bir takım noktalara da dikkat etmek gerekmektedir. Güneş ışınları cildin çabuk yaşlanmasına ve kırışmasına neden olmaktadır. Bu nedenle çok güneşte kalınacağı zamanlarda mutlaka güneş koruyucu kremlerin kullanılması alışkanlık haline getirilmelidir.   Cildin çabuk yaşlanmasını sağlayan etkenlerden biri de sigaradır. Sigara içmek cildin kırışmasına ve sağlıklı dokusunun kaybolmasına yol açmaktadır. Uyurken uyku pozisyonları da cildin kırışmasında etkili olmaktadır. Bu nedenle yüzüstü yatmak yerine daima sırt üstü yatılması, ciltte çabuk kırışıklıkların oluşmasını engelleyecektir. Yaşlanmayı çabuklaştıran etkenlerden biri de stres olmaktadır. Bu nedenle stresten uzak bir hayat yaşamak yaşlanmanın gecikmesini sağlayacaktır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kütahya Ortodonti Tedavisi

Ağız Sağlığı İçin Önemli İpuçları

Ağız sağlığı, kişisel bakımın en temelinde yer almaktadır. Bu nedenle de küçük yaşlardan itibaren ağız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir