Ana Sayfa / Saç Bloğu / Bakımlı Erkek Nasıl Olur
Bakımlı Saç Modeli

Bakımlı Erkek Nasıl Olur

Kişisel bakım uygulamaları yalnızca kadınlar için geçerli bir durum değildir. Aynı şekilde erkekler de kişisel bakıma gereken önemi vermelidir. Günümüzde birçok erkek bu gerekliliğin oldukça farkına varmış durumdadır. Ancak bu bakımı nasıl yapacaklarını bilemiyor olmaları ve yeni trendlerden haberdar olmamaları işlerini bir hayli zorlaştırabiliyor. Bakımlı bir erkek nasıl olur sorusunun yanıtı zor değildir. Bakımlı bir erkek olmak için bazı alışkanlıklar edinmeniz gerekir. Bu alışkanlıklardan şu şekilde bahsedilebilir:

Cildinize Her Zaman Özen Gösterin 

Bir erkeğin karizmasını en iyi destekleyen her zaman cildidir. Cilt temizliğine gereken önemi vermek ve mevsim şartları karşısında onu korumak son derece önemlidir. Cildiniz gün içerisinde sürekli olarak dış etkenlere maruz kalacaktır. Böyle durumlarda cildin bakteri ile savaşında onu cilt temizleme ürünleri ile destekleyebilirsiniz. Sabah uyandığınızda akşam uyumadan önce temizleme jeli ile yıkamak gözeneklerinin açılmasını sağlayacaktır. Hassas bir tene sahipseniz mutlaka nemlendirici kullanarak cildinizin ihtiyacı olan nemi almasını da sağlamanız gerekir. İlgili Haber : Erkek Kıvırcık Saç Modelleri

El ve Ayak Bakımı 

El ve ayak bakımı her bakımlı erkeğin dikkat etmesi gereken bir konudur. Gün sonunda mutlaka duş almak ya da en azından ayakları yıkamak son derece önemlidir. Yıkama sonrasında nemlendirici kullanmak cilt sağlığı açısından önem teşkil eder. Haftada bir defa peeling yaparak cildin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak tırnakları düzenli kesmeli ve kenar etlerini temizlemeyi de ihmal etmemelisiniz.

Ağız ve Diş Bakımı 

En önemli bakım uygulamalarından birisi de ağız ve diş bakımıdır. Eksik dişiniz varsa mutlaka yaptırın. Bu şekilde kendinize olan saygınız da artacaktır. Günde iki defa fırçalamak diş ipi ile temizlemek basit ama etkili bir bakımdır. Sigara kullanıyorsanız mutlaka bu kokuyu gidermeye özen gösterin. Bakımlı Erkek Saç Modeli Nedir

Sakal Bakımını İhmal Etmeyin 

Erkekler arasında en yaygın inanışlardan birisi de kirli sakalın onları çok karizmatik ve çekici gösterdiğidir. Kirli sakal her ne kadar beylere böyle bir görünüm verse de bakımsız bir sakal itici görünüm ortaya da çıkarabilir. Sakalların periyodik olarak temizliğini yaparak uzatabilirsiniz. Haftada bir defa peeling yapmak daha sağlıklı ve gür uzamalarını sağlar.

Bakımlı Görünmek İçin Saç Kesimi 

Saç kesimi konusunda son derece titiz davranılmalıdır. Mutlaka yüz hatlarına uygun bir model tercih edilmelidir. Eğer uzun bir yüz şekliniz varsa saçların yan kısımlarını uzatmak yüzün daha toplu görünmesini sağlayabilir. Yuvarlak yüz hatları olanlar ise yan kısımları kısa kestirerek hoş bir görünüm elde edebilirler. Bunlarla birlikte özel banyo bakım ürünleri kullanmak saç sağlığı açısından önemlidir.

Ayakkabı ve Çorap Seçiminin Önemi 

Bakımlı ve karizmatik bir erkek ayakkabı ve çorap seçimine de gereken önemi göstermelidir. Her ne kadar yaz aylarında çorap giyme düşüncesi erkekleri rahatsız etse de çorapsız ayakkabı giymek hiç hoş olmayacaktır. Ancak bunu yaparken çorabın ayakkabı içerisinden görünmemesine de önem verilmelidir. Eğer kısa paçalı modern kesim bir pantolon kullanıyorsanız mutlaka ayakkabı içerisinden babet çorap giymelisiniz.

Kıyafetlerinize Gereken Özeni Gösterin

İster ofis ortamlarında ister sahada çalışırken isterse de arkadaş toplantısında mutlaka kıyafetlerinizi özenli seçmeniz gerekiyor. Öncelikle mevsim şartlarına uygun giyinmelisiniz. %100 pamuklu kıyafetler kullanmak sizi rahat ettirecektir. Modern ve erkek karizmasını destekleyen bir stil seçmeye özen gösterin.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.