Ana Sayfa / Genel / Diş Estetiği ile Gülümsemeniz Güzelleşsin
Diş Estetiği
Diş Estetiği ile Gülümsemeniz Güzelleşsin

Diş Estetiği ile Gülümsemeniz Güzelleşsin

Dişlerin ve ağzın yapısı yüzün estetik görünümünü etkileyen önemli faktörlerden biridir. Gülümsemeniz de buna dahil elbette!  Güzel bir gülüşe ve daha beyaz dişlere sahip olmak için uygulanan yöntemlerin başarılı sonuçları ile son zamanlarda gülüş estetiğine ve gülüş tasarımına ilgi oldukça arttı. Gülüş estetiği, yüzün en önemli parçası olan ağız ve dişlere uygulanmakta olup, hem gülüşe estetik güzellik katmakta hem de hem sizin hem de sağlığınız için uygulanmaktadır. Aynı zamanda dişler her zaman öndedir. Özellikle diş etlerinin her açıdan sağlıklı olması ve diş bakımının kesintiye uğramaması önemlidir. Yanlış ağız bakımı diş eti hastalığına neden olabilir. Ayrıca insanlarda görünüm ve sağlık açısından problemlere neden olabilir. Sorun yaşamamak için dişleri etkileyen diş estetiği diş protezi uzmanı Dr. Beste ışıl tarafından önerilmektedir. Bu sayede diş etlerine gerekli müdahaleler yapılır. Son yıllarda diş rahatsızlıklarını önlemek için estetik ön plana çıkmıştır. Diş eti estetiğini uzman bir diş hekimine yaptırarak her türlü diş eti probleminin önüne geçebilirsiniz.

Diş Estetiği Nedir?

Estetik diş hekimliği, rahatsızlık ve diş eti sağlığı sorunlarını önlemeyi amaçlayan bir tedavidir. Diş eti çekilmeleri, asimetrik bozukluklar, diş eti ağrıları ve dişlerin kapanması gibi sorunların önüne geçmek için uygulanır. Diş eti rahatsızlıkları kişilerin sosyal hayatlarına müdahale edebilir ve psikolojik olarak onları tetikleyebilir. Bu nedenle diş eti estetiği son zamanların en iyi tedavilerinden biridir. Estetik diş hekimliği yapılmadan önce uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi ve hastaya uygun koşullarda uygulanabilecek tedavi yönteminin belirlenmesi gerekir.
Diş Estetiği
Diş Estetiği Nedir?

Diş Eti Estetiğinin Faydaları

Diş eti estetiği uygulaması hasta için en faydalı yöntemlerden biridir.  Faydalarını sayarsak;
  • Diş eti iltihabını önlemek.
  • Diş kaybını önleyin.
  • Diş dokusunu sağlıklı yapar.
  • Gülümseme sorunlarını ve kozmetik sorunları önler.
Bu, dişlerin uzunluklarını birbiriyle orantılı hale getirir. Bu iyileşme yönteminin en önemli avantajlarından biri iyileşme sürecinin hızlı olmasıdır.

Diş Estetiği Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılır?

Diş eti estetiğinin uygulanması için birçok farklı faktör ve sebep bulunmaktadır. Diş eti sorunları, gülerken veya konuşurken zayıf renk görüşüne neden olabilir. Özellikle insanları fiziksel ve psikolojik olarak harekete geçirir. Diş etlerinde koyu kırmızı lekeler varsa hastada diş eti estetiği kaybı olabilir. Aynı zamanda diş etleri farklı boyutlarda ise ve diş eti çekilmeleri varsa o zaman bir tedavi yönteminiz olabilir. Estetik diş eti tedavisi birçok fayda ve avantaj sunan tedavilerden biridir. Uygulama sırasında tıp uzmanları tarafından lokal anestezi yapılır. Bu sayede hasta tedavi sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. İşlem sonrası oluşabilecek ağrıyı azaltmak için doktorunuz tarafından ağrı kesici reçete edilir. Tedaviler ağırlıklı olarak lazer sistemi ile yapıldığından kanama olmaz ve iyileşme süreci hızlanır. İyileşme süreci her hasta için farklı olabilir. Genel olarak iyileşme süreci 10-14 gün sürebilmektedir.

Bu habere de bakabilirisiniz

buhar maskesi faydaları

Buhar Maskesi Nedir, Cilde Faydaları Nelerdir

Buhar maskesi çok basit az maliyetli herkesin kendi evinde bir merkeze gitmeden uygulayabileceği bir tariftir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.