Ana Sayfa / Genel / Düğün Öncesi Mükemmel Bir Gülüş İçin Diş Temizliğini İhmal Etmeyin!
Düğün Öncesi Mükemmel Bir Gülüş İçin Diş Temizliğini İhmal Etmeyin!
Düğün Öncesi Mükemmel Bir Gülüş İçin Diş Temizliğini İhmal Etmeyin!

Düğün Öncesi Mükemmel Bir Gülüş İçin Diş Temizliğini İhmal Etmeyin!

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte düğün sezonu açılışı nasıl kazandı. Anlamlı düğün gününün güzel geçmesi için gelin ve damat adayları bugünü en ince ayrıntılarına kadar planlıyorlar. Düğün videolarında ve fotoğraflarında diş estetiği kaygısı yaşamadan vakit geçirmek istiyorlar. Düğün gününde bembeyaz dişlere sahip olmak ve estetik bir gülüş elde etmek için diş temizliğinin iyi bir şekilde yapılması ihmal edilmemesi gerekiyor. Diş kliniklerinde diş hekimleri tarafından dış beyazlatma yaptırarak tertemiz dişlere sahip olabilmeniz mümkün. Diş beyazlatma işlemleri lazer ile yapılıyor. Tek bir seans içerisinde bile işlerde birkaç ton açılma görülebiliyor. Etkili sonuçlar 2 ya da 3 seansta ortaya çıkıyor. Diş renk tonu sarı olan kişiler için beyazlatma işlemi yeterli gelmeyebilir. İlgili hekim daha etkin bir tedavi planlaması yaparak düğün öncesinde tertemiz dişlere sahip olmanıza yardımcı olabilir. Peki, mükemmel bir gülüş tasarımı nasıl yapılmaktadır? Sorusunu Bursa  çene cerrahisi uzmanı M. Taha Yaşar yamıtladı.  İşte detaylar!

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Diş etlerine ve dişlere bağlı olarak gülüş estetiği son günlerde önemli bir yere sahip oldu. Diş eti hastalıklarının, çürük dişlerin, diş diziminde çarpıklaşmaların olması, renklenmelerin olması ve diş kayıplarının olması estetik kaygıların oluşmasına neden oldu. Özellikle düğün gününde herhangi bir estetik kaygı yaşamak istemeyen kişiler özgüven problemleri yaşamamak için gülüş tasarımı yaptırmaya başladılar.
Gülüş Tasarımı
Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?
Bilimsel çalışmaların ilerlemesi ile teknolojik gelişmelerin daha iyi yerlere gelmesi estetik diş hekimliği kavramını hayatımızın odak noktası haline getirmeye başladı. Çeşitli sebeplere bağlı olarak estetik açıdan ağız görünümünü bozan sorunların daha doğal ve daha güzel bir görünüme kavuşturulması işlemine gülüş tasarımı adı veriliyor. Gülüş tasarımı çerçevesinde dişlerde bulunan çürükler, diş eti hastalıkları ve diş temizleme işlemleri yapılıyor. Diş eti estetiği girişimleri, diş beyazlatma yöntemleri, diş eksikliklerinin tamamlanması, ortodontik tedaviler ve zirkonyum kaplamalar gülüş tasarımı içerisinde yer alıyor. Gülüş tasarımı hastanın estetik beklentileri ön plana alınarak ihtiyaçlar dâhilinde yapılabiliyor. Hastanın ağız ölçüleri aracılığı ile hazırlanan modeller vasıtası ile problem belirleniyor ve tedavi planlamaları yapılıyor. Ardından hastanın ağız içi ile yüz fotoğrafları bilgisayar ortamında yüz şekline uyum sağlaması için gerekli hesaplamalar yapılıyor. Bilgisayar ortamında yapılmış geçici restorasyonlar ile hastaya sunum yapılıyor ve fikir alışverişi yapılıyor. Burada gülüş tasarımı konusunda üst düzeyde bir araştırma yapmak her zaman önerilmektedir.

Gülüş Tasarımında Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Gülüş tasarımı yapılırken, diş uygulamaları ve diş eti uygulamaları yapılırken provaları esnasında dudak şekli ve kontörü göz önünde bulundurulmalı. Hasta ile hekim sürekli bilgi alışverişinde bulunmalı hedeflenen tasarıma ulaşıldığında her iki tarafta yapılan işten memnun olmalıdır. Bilgisayar ortamında yapılmış olan tasarımdaki planlama ile yapılan uygulama birebir aynı olmalıdır. Yapılan uygulamalar esnasında diş etinde veya dişlerde herhangi bir aşınma olmamalıdır. Gülüş tasarımı için uygulanacak işlemler sırası ve belirli planlar dâhilinde yapılmalı. Hastanın günlük işlerini azaltıcı nitelikte herhangi bir disiplinsiz durumlar yaratılmamalıdır. Hastaya tedavi süreci hakkında net bilgi verilmeli. Prova ve uygulamaların saati kesin olarak belirlenmelidir. Uygun malzeme ve ekipmanlar kullanılmalıdır. Gülüş tasarımı konusunda kapsamlı bir araştırma sürecini takip ettiğiniz zaman tam da aradığınız standartlarda bir hizmet alabilirsiniz!

Bu habere de bakabilirisiniz

Diş Estetiği

Diş Estetiği ile Gülümsemeniz Güzelleşsin

Dişlerin ve ağzın yapısı yüzün estetik görünümünü etkileyen önemli faktörlerden biridir. Gülümsemeniz de buna dahil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.