Ana Sayfa / Genel / Instangram Makyaj Teknikleri

Instangram Makyaj Teknikleri

instangram makyaj teknikleri başlı başına bir makyaj tekniği olarak litaretüre geçti bile.Sosyal medya özellikle de son zamanların en favori uygulaması instagram hayatımızın bir parçası oldu. Sosyal medyada gezinirken kıyafet, saç stili, makyaj gibi birçok konuda ilham alınabilecek sayfalara çokça rastlanmaktadır. instagram makyaj teknikleri konusunda bilgi veren instangram sayfaları genç kızlar ve bayanlar tarafından özellikle en çok beğenilen ve takip edilen sayfalardır.

Instagram makyajı, doğallıktan uzak bir güzellik olduğu ve ürünlerin çok abartılı kullanılmasından dolayı bazı kesimlerden eleştiri almaktadır. Abartılı kedigözü makyajı, yoğun aydınlatıcı uygulamalar ve baking teknikleri günlük hayatta kullanıma uygun değildir fakat çok beğenilmektedir. Tıklama rekoru kıran bu sayfalarda görülen ve beğenilen bu makyaj tekniklerini uygulamak o kadar da zor değildir. Doğru ve eksiksiz makyaj malzemeleri elde edildikten sonra herkes tarafından uygulanılabilir.

instangram-makyaji

Göz ve Dudak Makyajı

Sosyal medyada karşılaşılan en farklı makyaj gözlere uygulanmaktadır. instangram makyaj teknikleri arasında ‘cut crease’ göz makyajı ve mat kırmızı dudaklar oldukça dikkat çekmektedir. Cut crease göz makyajını yapabilmek için göz kapağına altın tonlarında göz farı uygulanması, gözlerin katlanma noktalarındaki kırışık olan kısımlara da koyu kahve tonlarında bir göz farının sürülmesi gerekmektedir.

Eyeliner ile göz pınarlarından şakaklara doğru uzunca bir çizgi çekilir. Bu işlemlerden sonra bolca maskarayla göz makyajı bitirilir. Mat kırmızı dudakları elde etmek için önce dudakların çerçevelenmesi ve sonrasında geri kalan kısmın pudra ve ruj ile doldurulması gerekecektir. Önce dudaklara transparan pudra uygulanması gerekir. Pudra uygulanan dudaklara makyaj fırçasıyla kırmızı ruj sürülerek mat kırmızı dudak tonu yakalanır.

Göz Makyajı

Kontur ve Strobing Tekniği

Kusursuz, parlak instangram makyaj teknikleri arasında  kontur ve strobing tekniği olmazsa olmazdır. Gölgelendirme yöntemiyle kusursuz bir cilt görünümü elde etmek için kontur makyajı uygulanmalıdır. Kusursuz cilt görünümü için en önemli makyaj malzemesi fondötendir. Kontur tekniğinde kaliteli markaların herhangi birinden alınan fondöten yüze uygulandıktan sonra bronzer’ı yanaklarının oyuk kısımlarına, şakaklara ve burnun kenarlarına uygulamak gerekmektedir.

İnstagram’da güzellik bloggerları parlak görünümlü bir makyaj için strobing tekniğini oldukça sık kullanmaktadırlar. Ünlü markaların paletlerindeki aydınlatıcı, elmacık kemiklerine, alnın en üst noktalarına, burnun ve çenenin ucuna uygulanır. Özellikle düğünlerinde harika gözükmek isteyen gelin adaylarının tercih edebileceği bu teknik ile ışıldayan bir güzellik elde edilmektedir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Özenli Dudaklara Sahip Olmanın Sırrı

Dudaklarımız yüzümüzün en dikkat çekici bölgesidir, Onlara iyi bakmanız içi sizlerle paylaşacağımız önerileri uygulamayı ihmal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir