Ana Sayfa / Saç Bloğu / Kadın Saç Modasında Öne Çıkan Modeller
kadin-sac-modellerinde-öne-cıkan-şekiller
kadin-sac-modellerinde-öne-cıkan-modeller

Kadın Saç Modasında Öne Çıkan Modeller

Kadınların dış görünüşlerinde en değer verdikleri kısımlardan biri de saçlarıdır. Bütün kadınlar bakımlı ve dolgun görünen saçlara sahip olmak ister. Kendi tarzınıza göre verdiğiniz saç şekilleriniz ile kişiliğinizi de yansıtabilirsiniz. Günden güne değişen saç modellerine değişikliğe açık olan kadınlar istediği saç şekillerini yaptırıyor. Bu konuda cesaretliyseniz sizler de modaya göre saç şeklinizi ve rengini değiştirebilirsiniz. Ufak yüzlü kadınların seçtiği modeller daha çok kısa tarzda kullanılırken, daha yuvarlak yüzlü kadınlar uzun saç modellerini tercih ediyor. Cesaretinize son derece güveniyorsanız saç sitilinizi değiştirerek farklı tarzlara açık olabilirsiniz. Psikolojik olarak da rahatlayabilirsiniz.  

En Fazla Tercih Edilen Saç Modelleri 

  Son yılların en fazla tercih edilen modellerinden biri cam saç stilidir. Modelin adının cam stili olması düz ve kabarık olmamasından dolayı verilmiştir. Küt şekilde daha fazla kullanılır. Yüzünüzün güzelliğini ortaya koymak için bu saç modelini tercih edebilirsiniz. Bazı kadınlar daha çok bukleli saçları kullanıyor. Kalıcı olarak bukleler yaptırarak uzun süre kullanabilirsiniz. Bukleli saçlar daha havalı görünmenizi sağlayacaktır. Ünlülerin de en fazla tercih ettiği modellerden biri de ıslak saç görünümüdür. Daha şık görünmenizi sağlar. Kullanacağınız krem ya da spreyler ile ıslak bir görünüm verebilirsiniz. Genç kızların da son zamanlarda kahküllü saç kullandıkları görülüyor. Yüz şeklinize göre saçınızı kahküllü kullanabilirsiniz.  

Havalı Saçlara Sahip Olabilirsiniz     

                                                   

Her mevsim farklı moodlara sahip oluyoruz. Ruh haline göre saç değişikliği yapıyoruz. Sizler de saç konusunda cesaretli kişilerseniz beğendiğiniz tarzları deneyebilirsiniz. Günlük kullanımdan gece hayatlarına kadar bütün saç modellerini deneyebilirsiniz. Kolay yapılan saç modellerinden boş vakitlerinizde yüzünüze yakışıyor mu diye deneyebilirsiniz. Hızlı ve kolay modeller zamanınızdan da çalmaz. Gideceğiniz yere uygun olarak modelleri yapabilirsiniz. Tatile giderken saçlarınızı kısa kestirip dalgalı halde kullanabilirsiniz. Kış aylarında genellikle daha uzun modeller kullanılırken yaz aylarında daha kısa saçların kullanıldığı görülüyor. Yaz aylarında beğendiğiniz renklerde saçınızı boyayabilirsiniz. Kalıcı boyalar kullanmak istemediğiniz taktirde geçici boyalar kullanarak daha canlı renkleri deneyebilirsiniz.    

Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?     

                                                          

Vücudunuzda bakıma ihtiyacı olan yerlerden biri de saçlarınızdır. Günlük, haftalık hatta aylık bakıma ihtiyaç duyar. Kullanacağınız saç bakım kremleri, serumları ile bakımlarınızı eksiksiz yapabilirsiniz. Saçlarınızı her gün yıkamak daha hızlı yağlanmasına neden olur. Bu nedenle bir gün saçınızı yıkadıktan sonra diğer gün saç diplerinize bebek pudrası uygulayarak yağlı görünümü yok edebilirsiniz. Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız şampuanlarınızı buna göre alabilirsiniz. Saçlarınıza uyguladığınız bakım yağları ile daha parlak görünüm sağlayabilirsiniz. Saçlarınızı mümkün oldukça kuruyken taramamalısınız. Kuru saçların taranması daha çabuk kırılmaya ve yıpranmaya neden olabilir. Bakımlı saçlara sahip olmak için yapacağınız her aşama oldukça fazla önem taşır. Saçlarınızı yıpratmadan bakımlarınızı yapabilirsiniz.    
Kadınların dış görünüşlerinde en değer verdikleri kısımlardan biri de saçlarıdır. Bütün kadınlar bakımlı ve dolgun görünen saçlara sahip olmak ister. Kendi tarzınıza göre verdiğiniz saç şekilleriniz ile kişiliğinizi de yansıtabilirsiniz.
   

Bu habere de bakabilirisiniz

Patlıcan Moru Saç

Patlıcan Moru Saç Modelleri

Yeni nesil saç trendleri arasında şüphesiz ki renkli saç modelleri geliyor. Hem kırmızı, turuncu, mavi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir