Ana Sayfa / Saç / Renk Fikirleri / Kadınlar İçin En İyi Dövme Fikirleri
Kişiselleştirilmiş Dövmeler

Kadınlar İçin En İyi Dövme Fikirleri

Giderek daha fazla yaygınlaşarak kadın-erkek herkesin severek yaptırdığı dövmeler, modern toplumlarda en üst düzey seviyede kabul görüyor. Geçmiş yıllarda oldukça az sayıda dövme yaptıran kadın bireylere rastlanırken, günümüzde farkı desenlerden ve şekillerden oluşan ve muhteşem bir renk cümbüşüyle uygulanan dövmelere sıklıkla rastlanıyor.

Kelebek dövmeleri: Erkek dövmelerine nazaran daha minimalist motifleri tercih eden kadınların ilk tercihleri arasında, rengârenk görünümlere sahip kelebek dövmeleri bulunuyor. Narin görünümleriyle kadınlar tarafından beğeniyle kullanılan kelebek dövmeleri, sırt, kol, omuz ve göğüs bölgelerine oldukça yakışan bir motif.

Çiçek dövmeleri: Tabiatın tüm renklerini içerisinde barındıran çiçekler, kadınların vücutlarına yapılan dövmelerle insan vücudunda hayat buluyor. Gül, papatya, zambak lotus çiçeği, kiraz çiçeği gibi birçok dövme görsel güzelliğin yanı sıra farklı sembolik anlamlar da içeriyor. Vücudun hemen her yerinde uygulanabilen çiçek motifleri, kadınların özgür ruhlarını yansıtan dövme modelleri arasında bulunuyor. Ayak bilekleri, omuz başları, sırt bölgesi, kollar ve bacaklara kolaylıkla uygulanabiliyor.

Kalp dövmeleri: Kadınlar arasında en yaygın olarak tercih edilen dövmelerden biri de kalp dövmeleridir. Görsel güzelliğin yanı sıra aşk ve romantizmi betimleyen kalp dövmeleri, modası geçmeyen bir popülerliğe sahip bulunuyor. Kadın-erkek herkesin ilk tercihleri arasında bulunan kalp dövmeleri, genellikle kalp bölgesi, omuz ve göğüs bölgelerine uygulanıyor.

Burç ve Yazı dövmeleri: Astrolojiye oldukça düşkün olan kadınların sıklıkla tercih ettiği burç dövmeleri, sırt, omuz ve bel gölgelerinde oldukça güzel bir görünüm oluşturuyor. Burç sembollerini vücutlarının çeşitli bölgelerine yaptıran kadınlar, burçlarını sembolize eden şekillerden manevi güç aldığını düşünüyor. Yazı dövmeleri de dövme sanatının en eski tasarımları arasında yer alıyor ve özellikle kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Sonraki Geri
Küçük Dövemeler Küçük Dövmeler Eğer ilk dövme deneyiminizi yaşayacaksanız küçük bir dövme ile başlamak risksiz bir yöntemdir. Seçeceğiniz şekle göre 10 ile 20 dakika arasında bu tarz bir dövmeyi yaptırabilirsiniz.
Kişiselleştirilmiş Dövmeler Kişiselleştirilmiş Dövmeler Kendinize ait benzersiz bir dövme figürü fikri size ne hissettiriyor? Eşsiz bir dövme kişisel bir şey veya ilginç bir tasarım olabilir.  Örnekteki gibi parmak İzinizin şeklini çıkartıp bundan yeni bir figür elde edebilirsiniz.
Kişisel Anlam İfade Eden Dövmeler Kişisel Anlam İfade Eden Dövmeler Gözünüze estetik gelicek ve aynı zamanda duygusal bağınızın olduğu bir anıyı figürleştirin.  Yaşlandığınızda bile dövmenize yüklediğiniz mana size iyi bir  anıyı anımsatmalı.
Ayak Bileği Dövmeleri Ayak Bileği Dövmeleri Nasıldır Ayak Bileği Dövmeleri küçük ve zarif desenlerden oluşabileceği gibi<tüm bacağı saran bütün desenlerden de oluşabilir. Seçiminizi hangisinden yana yaparsanız yapın desen konusunda önünüzde çok fazla alternatif olacaktır. Size düşen sevdiğiniz bir şeye karar vermek için zaman ayırdığınızdan emin olmak.
Bilek Dövmeleri Bilek Dövmeleri Nelerdir El bileği bir dövmeyi görünür kılmak adına seçilebilecek en gösterişli bölgelerden biridir. Bu bu yüzden size gerçekten hitap eden bir tasarım aldığınızdan emin olun.
Çiçek Dövmeleri Çiçek Dövmeleri Nasıl Durur Çiçek dövmeleri, kadınlar arasında oldukça popüler ve yaygındır. Dövme sanatçınızın size bu konuda önereceği çiçek desenlerinden birini seçebileceğiniz gibi beğendiğiniz çiçekleri dövmecinizle paylaşıp size özel bir desen çıkarmasını isteyebilirsiniz.
El Figürlü Dövmeler El Figürlü Dövmeler Nasıl Durur Son yıllarda sevgi barış, zafer gibi ikonik anlamlar ifade eden al dövmeleri basit ve anlaşılır görünümü ile dikkat çeker. Elbette siz vermek istediğiniz mesaja daha cesur ifadeler ekleyerek yeni bir stil elde edebilirsiniz.
Uyluk Dövmeleri Uyluk Dövmeleri Nasıldır Dövmenizi herkese sergilemek istemiyor iseniz uyluk dövmeleri bu amaç için en iyi fikirlerden biridir. Büyük parçalı bir desen çalıştıracaksanız dövme alanının büyüklüğü dolayısı ile mükemmel sonuç alırsınız. Uyluk dövmelerinin genellikle oldukça seksi olduğu düşünülür, bu yüzden kişiliğinize bağlı olarak oraya yerleştirmek isteyip istemediğinize dair başka bir faktör olabilir.
Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

Doğal Formlu Sarı Saç

Muhtesem Gri Saç Modelleri

Gri, eski zamanlarda kadınlarda gizlenmek istenen renk olarak ön plana çıkardı. Ancak son yıllarda popülerlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.