Ana Sayfa / Saç Bloğu / Kolay Saç Modelleri ve Tasarımı
Dalgalı Fönlü Saç Modeli

Kolay Saç Modelleri ve Tasarımı

Saçlar yüzümüzün aksesuarıdır. Saç stilimize verdiğimiz önem oldukça büyüktür. Her geçen gün değişen tarzlarımıza değişen saç modelleri eşlik etmektedir. Kolay kullanım açısından kendimizi iyi hissettirecek saç model yelpazesi de oldukça geniştir.   Kolay saç modelleri arasında seçim yaparken önceliğimiz kullanımı son derece pratik ve bizi iyi gösteren saç kesimine ulaşabilmektir.Herkes tercih ettiği saç modelinin kendisine yakışmasını ister. Kadınların ve erkeklerin en hassas oldukları ve görünüşümüzü en çok yansıtan saçlarımız gün içerisinde bizim motivasyonumuzun diplerde ve zirvede olması konusunda en büyük destekleyicimizdir. Dalgalı fön modelleri ile saçlara şık bir model yaratılabilir.  

Erkeklerde Kolay Saç Modelleri

  Erkeklerde son derece tercih edilen ve kullanım açısından oldukça şık ve kullanışlı kısa saç modelleri arasında yer alan modern şık görünüşü ile dikkat çeken 3 numara saç modeline şekil vermekte diğer erkek saç modellerine göre daha basittir. Yapmamız gereken tek şey ellerimize biraz saç şekillendirici ya da jöle döküp parmaklarımızın yardımı ile saç aralarından saçımıza şekil vermek olacaktır.   Hacim olarak zayıf saçlarımız varsa şekil vermekte bir o kadar zorlaşabilir. Bunun için yapmamız gereken elimize aldığımız ince telli tarak ile önce geriye doğru tarar ve yana doğru bir ayrım oluştururuz. Saçlarınızı kökten uca doğru taradıktan sonra hacim oluşturmak için saç şekillendiricisi krem döküp parmak uçlarımızla saçlarımızın arasına tarama işlemi yapıyoruz. Bu model kolay olduğu gibi bizim çekici bir hal almamızı da sağlar.   Saçlarını uzatmayı seven erkekler uzun saça şekil vermek diğer saçlara göre daha zahmetli olduğundan, tercih etmekten kaçınsalar da dağınık uzun saç modeli sayesinde uzun saçlara çözüm olmuştur. Bunun için elimize saç şekillendiriciyi sürüp parmaklarımız yardımı ile saçımızdan bir tutam alıp şekillenmesine yardım ediyoruz böylede 5 dakikada hem zamandan kazanacağız hem de doğal ve şık görünümün keyfini çıkaracağız.   Bir diğer uzun saç modeli erkeklerde topuz son zamanlar en çok tercih edilen bu saç modeli için yapmamız gereken tek şey, önce ince dişli tarak ile saçımızı düzleştirmek sonrasında tepeden topuz yapmak olacaktır. Bu saç modelini jöle ve saç şekillendirici sprey kullanarak gün içerisinde uzun soluklu kullanabiliriz. Erkekler için de dalgalı fön modelleri son derece hoş durabilir.  

Bayanlarda Kolay Saç Modelleri

  Zamandan kazanmak için gün içerisinde arkadaş buluşmalarında en çok tercih edilen saç modeli günlük topuz modelidir. Öncelikle saçlarımızı en tepede toplanacak şekilde atkuyruğu oluşturuyoruz. Atkuyruğu şekli oluştuktan sonra saçlarımızı doğru yerden tutup yukarı yönlü dairesel hareketlerle çevirerek topuzumuzu oluşturuyoruz.   Bir diğer topuz modeli yuvarlak topuz bu saç modeli için enseden saçlarımızı ikiye ayırıp sağda ve solda iki ayrı topuz oluşturup ortada firkete yardımı ile birbirlerini sabileştiriyoruz.   Su dalgalı saç modeli hızlı ve pratik yapılıyor olmasından dolayı en çok tercih sebebidir. Öncelikle saçlarımız elektriklenmemesi için saç spreyi sıkılır ve saçlar sağ ve sol olarak ikiye ayrıldıktan sonra enseden başlayarak dalga verilmeye başlanılır.   Hafif dalgalı bir saç tercih edilecek ise saçlar tepeden toplanıp toplanan saç iki parçaya ayrılıp maşa yardımı ile şekil verdikten sonra toka çıkartılır ve hafif dalgalı mükemmel saçlara kavuşulur.   Gelişi güzel maşa yardımı ile yapılmış deniz kenarı dalgalı saçlarımızda orta uzunluktaki saçlarımıza oldukça yakışmaktadır. Saçımızı ikiye ayırıp iki örgü yapıp ortada birleştirdiğimiz dağınık örgü, atkuyruğu şeklinde topladığımız yarım saçlarımıza yaptığımız yarım örgüde kolay saç modelleri olarak tercih edilebilecek modellerdendir. Saçlarımızı sıkıca tepeden topladığımız atkuyruğu modeli oldukça şık, kolay ve kullanışlıdır. Dalgalı saç modelleri konusunda kadınlar avantajlıdır. Bu modelleri her yerde rahatlıkla kullanabilirler.

Bu habere de bakabilirisiniz

saç şekliniz psikolojini mi yansıtır

Saç Şekliniz Ruh Halinizi Ele Veriyor

Kadınlar saç şeklini belirlerlerken mutlaka bir tereddüt halindedirler ve bu durum saça müdahale edecek olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir