Ana Sayfa / Saç / Koyu Kızıl Saç Fikirleri
koyu kızıl saç fikirleri nelerdir

Koyu Kızıl Saç Fikirleri

Kızıl saç son dönemde en çok tercih edilen saç renklerinden birisidir. Kırmızının yoğunluğu yerine ateş rengi olan kızıl daha cazibeli ve şık bir görüntü oluşturmanın yanı sıra sert bir duruş da sergiler. Özellikle koyu kızıl saç fikirleri arasında en çok beğenilen ve ilgi gören model kısa saç şekilleri olsa da her uzunluktaki saça uyum sağlar. Böylece her türlü kesimde ve modelde kadın ve erkeğin tercih edebileceği renktir.

Kızıl Katmanlı Saç Kesim Nedir? 

Koyu kızıl saç fikirleri arasında bulunan katmanlı saç kesimi, saçın aşağıdan yukarıya kısaltılarak geldiği bir modeldir. Bu model uzum saçlar için de, kısa saçlar için de uygun olsa d, saçın uzunluğuna göre birçok modele ayrılır. Her birisi farklı isimlerde olan bu modeller için her renk uygun olduğu kadar koyu kızıl renkte uygundur. Katmanlı saç kesimlerinde koyu kızıl renk tercih edilirken, bazen sade olarak kullanılsa da bazılarında kızılın tüm tonları da tercih edilebilir.

Kısa Saçlarda Kızılın Anlamı  

Koyu kızıl saç fikirleri içerisinde kısa saç modelleri daha fazla yer alıyor. Kısa saçlara koyu kızıl renk uygulandığında asiliği temsil edebiliyor. Her ten rengine sahip olan kadına yakışacak olan bu renk aynı zaman da ateş ve şehveti de temsil ediyor.

Dalgalı Kızıl Renk Modelleri 

Kızılın yakıştığı bir diğer model de dalgalı saç kesimidir. Kızılın her tonunu güzelce temsil ettiği gibi koyu kızılı da vakarla taşıyacak dalgalı saç modelleri arasına gölge atılarak da kullanılabilir. Ombre yâda sombre modelleri de uygulanarak her göz ve ten rengine sahip olan bayanlar rahatlıkla tercih edebilir. Hal böyle olsa da yeşil gözlü bayanların mutlaka denemesi gerekir.

Koyu Kızıl Saç Modelleri 

İddaalı bir seçim olmasına rağmen pek çok kadının tercihi olan koyu kızıl saç modellerine birlikte göz atalım;  
Sonraki Geri
Afrolu Koyu Kızıl Saç Modelleri Afrolu Koyu Kızıl Saç Modelleri Günümüz trendlerinden biri olan afro, kızılla çok daha iddialı bir hal alabilir. Derin bir ten tonunuz varsa tam bir tamamlayıcı olacaktır. Dikkat edilecek en önemli nokta yine zeminin ağartılması işlemidir. Kıvrılan dalgalarda bozulma, yıpranma ve kırıklara sebep olabilir. Bu nedenle kimyasal ve amonyak içermeyen ağartıcılarla ton ton açılarak işlem uygulanabilir. Bir öneride afrolu ve kızıl saçlara sahipseniz sülfat içermeyen şampuan ve saç kremlerinden faydalanmanız şeklinde paylaşılabilir.  
Cesur Kızıl Saç Modelleri Cesur Kızıl Saç Modelleri En yoğun kalabalıklarda bile bir anda dikkat çekecek bir kızıl göz alıcı canlılıkta baş döndürebilir. Tutkulu, ateşli, hareketli , marjinal kişiliklerde tercih edilen bu tonlar dikkatleri üzerine çekmeyi sevenler için vazgeçilmezdir.  
  Kahverengi Tonlarda Kızıl Saç Modelleri Kahverengi Tonlarda Kızıl Saç Modelleri Doğal sarışınların kızıl saçlarla doğallığını koruyan orijinalliği yakaladığı söylenir. Yani kızılın en doğal hali denebilir. Ama esmerlerde de çok etkileyici sonuçlar ortaya çıktığı görülür. Kahverengi saçlı kadınlar için koyu kırmızı ve kahverengi bir arada kullanırsa sonuç kırmızı şarabın çikolata ile buluşmasından doğan göz çarpan bir güzelliğe yol alır. Çok derin, zengin ve parlak olan saçlar açık tenlilerde muhteşem duracaktır.  
Kestane Kızıl Saç Modelleri Kestane Kızıl Saç Modelleri Açık esmerler için en uygun tercihlerden biri olarak kahverengiyi sıcak kızıl tonlarıyla canlandıran kestanedir. Kolay bir geçiş zeminidir. Görünümündeki renk sonbahar hissi getirdiğinden serin aylarda tercih edilebilir. Sonraki aşama da tarçın tonlarıyla canlandırılabilir.  
Kısa Kesim Kızıl Saç Modeli Kısa Kesim Kızıl Saç Modeli Yenilik zamanı geldi saçlar kesilmeye niyet edildiyse renkle de yeni bir canlılık katılabilir. Kısa boylu saçlarda tek renk tercihi vurguya ve ışığa gerek kalmadan uygulanırsa daha da havalı durabilir. Ayrıca bir uğraşa gerek kalmadan kısalan saçları kızıl tonuyla havalı bir hale sokabilirsin.  
Kıvırcık Kısa Kızıl Saç Modeli Kıvırcık Kısa Kızıl Saç Modeli Kıvırcık saçlarda öncelikle dikkat edilecek husus kıvrımları bozacak saç açma işlemlerine önlem almaktır. Saç zeminine göre kullanılan renk belirlenebilir. Çilek sarısı veya kiremit kırmızısı ile verilecek ışıklar daha eğlenceli ve tatlı durabilir ancak modern görünümü yakalamak içinse koyu kırmızı bukleler hayal edilebilir. Ama dediğimiz gibi bukleleri bozmadan en güzel tonları yakalamak için uzman ellerden destek almalısınız.  
Mürdüm Kızıl Saç Modeli Koyu Kızıl Saç Modelleri Cildinizin tonu soğuksa mürdümün tonlarıyla canlılık kazandırılabilir. Mürdüm eriğinin sıcak kırmızısına tonlanan mavi akışı canlı ve yoğun bir görünümle eğlenceli bir hal alır. Canlı bir mor cildinizi de sağlıklı gösterecektir.  
Kızıl Saçlara Kumral Işıklar Kızıl Saçlara Kumral Işıklar Kızıl saçları aydınlatma ve hareketlendirme de tek kullanılan sarı tonlar değildir. Bir diğer alternatifte kumral vurgulardır. Kumral rengi soğuk tonlu kırmızıdır. İnce ve bakırımsı bir zeminle iyi bir karışım sağlanabilir. Koyu kırmızılara giden yola iyi bir başlangıç olur.  
Kızıl ve Siyah Kızıl ve Siyah Saç Model Cesaret dendiğinde akla ilk gelen uygulama kızılla siyahın birleşmesidir. En büyük kalabalıkların arasında bile fark edilen bu canlılık kesinlikle iddialı olmanın diğer yüzüdür. Saç şekli ve boyundan birçok farklı tarzı ortaya çıkarır. Kırmızın tonu bu vurguda en önemli kısımdır.  
Koyu Diplere Kızıl Saç Modeli Dipler koyu ise kızılın bordoya yakın tonlarını doğru tercihtir. Dip tonlarında koyuluğa göre farklı kızıllarla denge sağlanır. Mat bir koyuluk için patlıcan tonlarını alt yapıya uygulayabilir daha parlak dipler içinde daha canlı bir kızıl tonu tercih edilerek bütünlük daha doğru hale getirilir. Böylece uzamayla birlikte diplerle gelen bir ahenk kaçınılmazdır. Koyu dipler, saçın uzamasıyla birlikte daha dayanıklı ve uzun zaman kullanabilir saçları da beraberinde getirir. Ve diplerim uzadı lafını daha uzun arayla söyleyebiliriz.  
Koyu Doğal Kızıl Saçlar Koyu Doğal Kızıl Saçlar Kızıl dendiğinde akla gelen parlak bakırlar, zencefil tozu kırmızısı tonları olsa da kızılın çok geniş bir renk kartelası vardır. Koyu kırmızı ton kartelanın soğuk tarafına doğru giderken kumral ve koyu kumral olarak bilinir. Eğer doğuştan buna sahip değilsen iyi bir renk uzmanıyla başarılabilir. Ve zengin, derin ve parlak kızıllara ulaşmak hayal değil.
Sonraki Geri
   

Bu habere de bakabilirisiniz

Aline Saç Kesimi

Aline Saç Kesimi

Aline bob muhtemelen bugünlerde en popüler kesim ve asla modası geçmeyecek. Ters bob saç modeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.