Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Kusursuz Dudak Makyajı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dudak Makyajı

Kusursuz Dudak Makyajı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kusursuz bir dudak makyajı için dikkat edilmesi gerekenler tüm kadınları yakından ilgilendiriyor.  Siz de biliyorsunuz ki mükemmel ve etkileyici bir makyajın ana unsuru her zaman dudaklardır. Doğru ruj seçimiyle makyajınızı tamamlar ve ön plana çıkarırsınız. Ancak ruj seçimini yanlış yaptığınız zaman ve hatalı uyguladığınızda ortaya kötü ve istenmeyen bir görüntü çıkar. Bu yüzden de makyajınızı kusursuz şekilde tamamlamak için ruj sürme konusunda önemli tüyolara ihtiyacınız olacak.

Dudak Bakımına Dikkat!

Kadınlar her zaman bakımlı olmaya özen gösterir, bu dudaklar için de geçerlidir. Yani cilt bakımına verilen önem dudak bakımına da verilmelidir. Çatlamış ve pürüzlü bir dudakta hiçbir zaman ruj mükemmel bir görüntü sergilemez. Bu kötü görüntüyü engellemek için de öncelikle dudaklarınızı doğru bakımla nemlendirmelisiniz. Zeytinyağı ve toz şekerle yapacağınız peeling, dudaklarınız için doğal bir çözüm olabilir.

Ruju Ortadan Sürmeye Başlayın

Rujun nereden başlayarak sürüldüğü de çok önemli. Genelde kadınlar ruju kenarlardan başlayarak sürerler ancak bu yanlış bir uygulamadır. Doğru olan ruju dudağın orta kısmından başlayarak sürmektir.

Ruju İyice Yedirmeye Özen Gösterin

Makyajın geneli için uzun zaman ayrılsa da ruj, kısa sürede çabuk bir şekilde sürülüp geçiliyor. Ancak ruju da dikkatli şekilde sürmenizde fayda var. Hatta sürdükten sonra da iyice yedirmeniz gerekiyor. Rujunuzu sürdürten sonra güzelce emilmesini sağlayın ve her noktaya eşit şekilde yayılmasına özen gösterin. Kusursuz Dudak Makyajı

Dudak Kalemi Kullanın

Kadınlar tarafından çok kullanılmayan ve önemsenmeyen dudak kalemi aslında kusursuz makyaj konusunda çok önemli bir görev üstleniyor. Dudak şeklinizi belirgin hale getiren dudak kalemini seçerken rujunuzla aynı renkte olmasına da dikkat edin. İlk olarak dudağınızı kalem yardımıyla belirginleştirip rujunuzu sürdüğünüz zaman daha iyi bir görüntü elde edeceksiniz.

Siz de biliyorsunuz ki mükemmel ve etkileyici bir makyajın ana unsuru her zaman dudaklardır. Doğru ruj seçimiyle makyajınızı tamamlar ve ön plana çıkarırsınız. Ancak ruj seçimini yanlış yaptığınız zaman ve hatalı uyguladığınızda ortaya kötü ve istenmeyen bir görüntü çıkar.

Fazlalıkları Temizlemeyi Unutmayın

Ruj sürme işlemini bitirdikten sonra yapmanız gereken bir şey daha kalıyor; fazlalıkları temizlemek. Bunun için de bir peçete yardımıyla dudaklarınızda kalan fazlalık rujları temizleyin ve kusursuz dudak mayajınızı tamamlayın.

Bu habere de bakabilirisiniz

Özenli Dudaklara Sahip Olmanın Sırrı

Dudaklarımız yüzümüzün en dikkat çekici bölgesidir, Onlara iyi bakmanız içi sizlerle paylaşacağımız önerileri uygulamayı ihmal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir