Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Mavi Gözler İçin Göz Makyajı Yapımı
Mavi Göz Makyajı Yapımı

Mavi Gözler İçin Göz Makyajı Yapımı

Makyaj yaparken göz rengimiz, yüz oranı ve kilo önemlidir. Mavi göz rengine sahipseniz gözlerinizin güzelliği çok uzaktan fark edilir. Bu şansı en güzel göz makyajıyla daha çekici hale getirebilirsiniz. Doğru göz makyajı yaptığınız zaman doğal güzelliğinizi ön plana çıkarmanız daha kolaydır, bu yüzden günlük hayatta göz rengimizden dolayı daha az makyaja ihtiyaç duyarız.

Mavi gözlüler için göz makyajı yapımı oldukça basittir ve yapımı daha az zaman alır. Gözlerimizi ön plana çıkarmak için altın rengi far, pembe tonlarda ruj, bronzlaştırıcı pudra kullanmak günümüzde çok tercih edilmektedir. Koyu gri renklerini tercih edersek göz rengimiz daha çekici hale gelecektir.

Mavi Göz Rengine Hangi Far Uygulanmalıdır ?

Göz farının doğru kullanımı çok önemlidir. Mükemmel gözlere sahip olsak da kötü makyajla ve uyumsuz renklerle her şeyi berbat edebiliriz. Uygun renklerin kullanımı daha canlı ve güzel gösterirken, uyumsuz renkler göz rengimizin silik ve daha kötü durmasına sebep olur.

Mavi gözlüler için göz makyajı yapımı sırasında en çok bilinen yanlışlardan bir tanesi de mavi göz rengine, mavi renkte fark uygulanmasıdır, bu olay gözümüzü daha koyu ve rahatsız edici hale getirmektedir. Göz makyajı yaparken göz rengine zıt renkleri tercih etmeliyiz. Buna örnek olarak gri tonları tercih etmenizi söyleyebiliriz. Koyu ve dumanlı renkli makyajlarda gözlerinizi ön plana çıkarmanızı sağlayacaktır.

Mavi Göz Rengine Yakışan Makyajlar Nelerdir ?

İri gözlere sahip olmak isteyenler için şeftali renginde göz farı uygulamalıyız, alt kirpiklerin dip kısımlarına hafif şekilde açık tonda mavi far sürebiliriz, beyaz göz kalemi ile maskara uygulandıktan sonra makyajı sonlandırabiliriz. Dumanlı gözlere sahip olmak isteyenler için griden siyah renge doğru giden tüm renkleri kullanabilirsiniz.

Mavi gözlere en çok yakışan makyaj olarak bilinen kuyruklu eyelinerdir. Göz pınarlarına açık tonda, simli uygulamayı yaptıktan sonra bolca maskara uygulamamız yeterli olacaktır. Bu makyaja kırmızı ruj uyguladıktan sonra bitirebiliriz. Mavi gözlüler için göz makyajı yapımı çok basit ve kısa sürede sonlandırılabilir aynı zamanda doğal güzelliğimizi kolayca ortaya çıkarmamızı sağlar.Mavi Gözler İçin Doğal Makyaj Önerileri

Mavi gözler için doğal makyaj önerileri ihtiyacı olanlar için özel tüyolar hazırladık. Bildiğiniz gibi her zaman doğru göz makyajı güzelliğinizi daha da ön plana çıkarmanıza yardımcı olur. Mavi gözler, çoğu kişinin sahip olmak istediği çekici bir ifadeye sahiptir. Mavi gözlü kadınların doğal bir makyajla gözlerinin güzelliğine vurgu yapmaları da çok kolay.

Göz kapağına şeftali tonlarında bir far sürüp, ince bir eyeliner çekip rimeli uyguladığınızda mükemmel bir doğal makyaj hazırlamış olursunuz. İsteğe bağlı olarak al kirpik diplerinize de açık mavi göz farını uygulayabilir ve ifadenizi netleştirebilirsiniz. Hemen her renk farın yakıştığı mavi gözlerde doğal görünüm elde edilmek istendiğinde hep açık tonlara yönelinmelidir. Mavi gözler için doğal makyaj önerileri bu kadar kolay işte.. Mavi Göz Makyajı

Mavi Gözlere Uygun Ruj Renkleri

Mavi gözlere uygun ruj renkleri hakkında da tüyolar sunalım sizlere. Aslında her göz renginde olduğu gibi mavi göz renginde de kullanılması gereken rujun rengi makyajın bütünüyle yakından ilgilidir. Ama birkaç renk söylemek gerekirse; kırmızı, nude ve şeftali tonları örneğini verebiliriz. Tabi bu renkleri göz makyajınızın tarzına göre kullanmalısınız.

Mavi gözlere uygun ruj renkleri arasında yer alan kırmızı, sade bir göz makyajı yapıldığında tercih edilmelidir. Hafif bir far ve siyah eyeliner ile hazırlanan göz makyajını kırmızı rujla tamamladığınızda muazzam bir görünüme kavuşacaksınız. Nude tonları ile şeftali tonlarını da daha abartılı göz makyajı yaptığınızda kullanabilirsiniz.

Makyaj yaparken göz rengimiz, yüz oranı ve kilo önemlidir. Mavi göz rengine sahipseniz gözlerinizin güzelliği çok uzaktan fark edilir.

Mavi Gözlülerde Buğulu Göz Makyajı Nasıl Olur

Mavi gözlülerde buğulu göz makyajı nasıl olur diye soracak olursanız hemen size en basit şekilde yanıtını verelim. Mavi gözlere sahipseniz, buğulu göz makyajı sizin gözlerinizi ön plana çıkarmanıza yardımcı olacak en etkili makyajdır. Gözlerin iç kısmından dış kısmına doğru koyulaşan bu makyajda mavi gözler için en güzel renk tonları siyah ve gridir. Bunun dışında mavi gözlerde bakır ve mavi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Bu renklerin farklı tonlarını dumanlı görünüm verecek şekilde göz kapağınıza uyguladığınız zaman hem mavi gözlerinize vurgu yapacak hem de bakışlarınızı etkileyici bir görünüme bürüyeceksiniz. Verdiğimiz bu tüyolarla mavi gözlülerde buğulu göz makyajı nasıl olur sorunuzu da yanıtlamış olduk.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kolajen Nedir

Kolajen, insan vücudunun protein yapısının ortalama üçte birini oluşturan proteinlerinden biridir. Kaslar, kemikler, tendonlar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.