Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Nişan Makyajı Nasıl Olmalı
Nişan makyajı nasıl olmalı

Nişan Makyajı Nasıl Olmalı

Düğüne giden yolun ilk adımı nişan merasimi ile başlar. Nişan töreni her gelin adayı için çok özeldir ve tabi ki kusursuz olmak istenir. Bu da sadece kıyafet ile değil saç modeli ve makyajın birbirini tamamlaması, giyilen nişan elbisesi ile uyum içinde olması ile olur.

Peki gelin adayını hem sade hem de şık gösterecek nişan makyajı nasıl olmalı? Nişan makyajı gelinin yüz tipi,  ten rengi ve en önemlisi elbise modeli ve rengine göre tasarlanmalıdır. Gelin adayı baştan aşağı zarafet içinde olmalıdır Düğünden önce yapılan en önemli hazırlıklardan biri nişan törenidir ve her gelin şık ve zarif olarak o gece göz doldurmak ister.

 

Nişan makyajı nedirNişan Makyajı İçin Önemli Noktalar

Nişan töreninden önce herhangi bir sürprize karşı önceden prova yapmak önemlidir. Nişan günü geldiğinde nasıl bir saç modeli yaptırsam ya da nişan makyajı nasıl olmalı gibi sorular akılda olmamalıdır. Makyaj profesyonel bir kişi tarafından yapılacaksa özel uygulamalar da yapılacağı için biraz vakit alacaktır. Bu nedenle önceden yapılacak prova bu süreyi azaltır. Nişan için doğal görünecek ama oldukça da şık ve sade  makyaj yapılmalıdır. Kullanılacak ürünlerin daha önce kullanılmış olması cilt ile uyumlu olması açısından önemlidir.

Cilt tipinin yağlı ya da kuru olmasına göre seçilen fondöten kullanılır. Çok ağır göz makyajı tercih edilmemelidir. Gölgeli göz makyajı nişan için iyi bir seçim olabilir. Suya dayanıklı malzeme kullanılması nişan süresince makyajın akmamasını sağlar. Ayrıca terlemeye karşı makyajın dayanıklı olması gereklidir.  

Nişan makyajının püf noktaları nelerdirEvde Yapılan Nişan Törenlerine Hazırlık

Nişan törenini kimi dışarıda kimisi de evde yapmayı tercih eder. Peki evde yapılan törenlerde nişan makyajı nasıl olmalı, dışarıya göre daha farklı mı yapılmalıdır?

Ev ortamının samimiyetinden dolayı çok fazla abartılı elbise, makyaja ve saça gerek duyulmamalıdır. Sade ama gösterişli giyilen bir elbise, topuz veya at kuyruğu saçlar ve hafif bir makyaj evde yapılacak tören için yeterlidir. İyi bir rimel ile gözleri belirginleştirmek ve doğal duran bir allık kullanmak önemlidir. Dudaklara ise uyumlu olacak şekilde doğal tonlarda ruj sürülebilir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Özenli Dudaklara Sahip Olmanın Sırrı

Dudaklarımız yüzümüzün en dikkat çekici bölgesidir, Onlara iyi bakmanız içi sizlerle paylaşacağımız önerileri uygulamayı ihmal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir