Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Sade Makyaj Nasıl Yapılır
sade-makyaj

Sade Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj yapmaya yeni başlayanlar veya makyajda abartıyı sevmeyip sadelikten yana olanlar, tamamen konuya hâkim olmayanlar sade makyaj nasıl yapılır öğrenmek isterler. Sade bir başlangıç yapmak için doğru malzemeyi doğru yöntemlerle kullanmak yeterlidir. Makyaja başlamadan önce güzel bir görünüm elde etmek için cilt bakımına özen göstermek gerekir. Rutin günlük temizleme ve güneşten korunmak için koruma kremlerinin aksatılmadan kullanılması doğru olacaktır.

Tenin pürüzsüz olması makyajın daha kalıcı ve güzeli görünmesini sağlar ve kusursuz olmasına yardımcı olur.

Bundan dolayı sade makyaja başlamadan önce cildin tamamen kirden arınması ve temizlenmesi gerekir. Makyajın kalıcı olması ve korunması için temizleme işleminden sonra cilt tipine uygun bir nemlendiriciyle cildin nemlenmesi aşaması gelmektedir.

sade-makyaj-ornegi

Sade Makyaj Tekniği-Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada veya bazı özel gecelerde çok aşırı , abartılı hatta instangram makyajı adı verilen makyajlar kullanıldığına şahit olmaktayız. Bu tür abartılı makyajlar özel geceler ve merasimler için uygun olsa da günlük hayatta, iş yerinde sade makyaj daha çok tercih edilmektedir. Makyaj yapma konusunda pratiği olmayanlar sade makyaj nasıl yapılır konusunu basit anlatımlar neticesinde kolayca öğrenebilirler. Cildini tonikle temizleyip nemlendirici ile koruma altına alan kişi artık makyaj yapmaya başlayabilir.Nemlendiriciyi yüz iyice çektikten sonra yüzdeki kusurları örtmek için fondöten kullanmalıdır. Fondötenin cilt rengine uyumlu olması ve renk farklılıklarının kaybolana kadar uygulanması önemli bir ayrıntıdır. Bunun için fondötenin ince bir tabaka sürülüp parmaklar ile masaj yapılarak yayılması gerekecektir.

sade-makyaj-nasil-olur

Zarafet İçin Sade Makyaj

Fondöten uygulamasından sonra özellikle gözaltlarındaki torba ve koyu renklerden kurtulmak için kapatıcı sürülmelidir. Gözaltlarına uygulanana kapatıcı burun kenarlarına da uygulanmalıdır. Fırça veya süngerle fondöten sürülürken göz kapaklarına da sürülmesi kullanılacak olan farın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Sade makyaj nasıl yapılır konusunda göz makyajında bazı ipuçları önemlidir. Gözleri küçük olup büyük göstermek isteyenler siyah veya kahverengi koyu kalemi hemen üst kirpiklerin dibine sürmelidirler.

Şayet gözü büyük olanlar küçük göstermek istiyorlar ise o zaman da siyah kalem göz içine sürülmelidir. Göz kapaklarına sürülecek olan farın doğal gözükmesi için bir fırça yardımıyla dağıtma işleminin yapılması gerekecektir. En son kullanılacak rimelle göz makyajı tamamlanmış olacaktır.

Allıkla aynı tonlarda kullanılan pastel ruj doğal görünüm verecek ve sade makyajı tamamlayacaktır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kolajen Nedir

Kolajen, insan vücudunun protein yapısının ortalama üçte birini oluşturan proteinlerinden biridir. Kaslar, kemikler, tendonlar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.