Ana Sayfa / Saç Bloğu / Yumurta ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır
yumurta ile saç bakımı nedir

Yumurta ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Saç bakımından yumurtanın etkili bir düzeyde kullanıldığı bilinmektedir. Peki, yumurta ile saç bakımı nasıl yapılır? Öncelikli olarak 2’şer yemek kaşığı yumurta sarısıyla zeytinyağını karıştırmalısınız. Daha sonrasında bu karışıma yaklaşık olarak 1 fincan kadar su eklemelisiniz. Sonrasında karşımın homojen olması için iyice karıştırmalısınız. Devamında oluşturmuş olduğunuz bu karışımı saçlarınıza uygulamalısınız. Yaklaşık olarak 20 dakikalın bir süre geçtikten sonra saçlarınızı güzelce durulamalısınız. Bu uygulamayı 15’er günlük arayla yaptığınız zaman; saç dökülme sorununuz giderilmiş olacaktır. Mazisi çok eskilere dayanan bir bakım kürüdür yumurta. Büyük annelerimizin bile eski zamanlarda, sınırlı şartlarda kendi saçlarına uyguladıkları en temel bakım malzemesiydi. İçerdiği zengin protein sayesinde saçları güçlendirip koparak dökülmesine engel olur. Ayrıca düzenli olarak kullanıldığı zaman saçları daha dolgun, canlı ve parlak gösterir. Saçı derinden besleyen yumurta son dönemlerde, birçok kadının evinde olan en basit bakım ürünü haline gelmiştir. Kullanırken farklı malzemeler de eklenebilir. Böylelikle etkisi daha fazla olur. Yumurta içinde barındırdığı doğal B12 vitamini sayesinde yavaş uzayan saçlara sahip kadınların derdine çare olur. Kuru ve yıpranmış görünen saçların daha parlak, yumuşak ve capcanlı bir görünüm kazanmasını sağlar. Saymakla bitmeyen faydaları olan bu basit ama etkili bakım ürününü mutlaka denemeniz gerekir.

Yumurtadan Gelen Güzellik!

Bu zaman kadar birçok formül denediniz. Saç maskeleri uyguladınız. Hatta hazır kimyasal ürünler ile saçınıza bakım yaptığınızı sandınız. Ancak istediğiniz sonucu bir türlü alamadınız. Peki yumurta ile uygulanan saç bakım kürlerini denediniz mi? Evet aslında sadece temel bir gıda malzemesi olarak görülen bu ürün, aslında saçlarınızı kökten uca besleyecek en etkili vitamin kaynağıdır. Peki Yumurta ile saç bakımı nasıl yapılır? Derseniz. Bunun için kullanabileceğiniz basit birkaç formül verebiliriz. Ana malzemeniz tabi ki yumurta! Yardımcı ürünler, zeytinyağı ve mayonez. Bu üç malzemeyi karıştırarak pürüzsüz bir kıvam elde etmelisiniz, daha sonra saçınıza sürüp 20 dakika kadar bekletiyorsunuz. Maskenin etkisini göstermesi için bu süre önemlidir. En son işlem olarak ise bol suyla durulamalısınız. Saçta kalıntı kalmaması kepek oluşmaması açısından bu oldukça önemli bir noktadır. Arındırma işlemi sırasında suyun sıcaklığına da dikkat etmek gerekir, eğer sıcak bir suyla durulama yaparsanız saçın kokmasına sebep olabilirsiniz. Bunun için saçı soğuk su ile bolca yıkamak kafanızın maskeden tamamen temizlenmesini sağlayacaktır. Bunun dışında yumurta, zeytinyağı ve bal ile birleşen bir karışımı da maske olarak uygulamanız halinde, güçsüz ve yıpranmış görünen saçlarınızı istediğiniz bakımlı görüntüye kavuşturabilirsiniz. Bunun gibi birbirinden farklı birçok maske kürü tarifi bulmanız artık çok kolay. Sadece saçınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir. İlgili Haber : Sonbahar Saç Modeli

 Sağlıklı Saçlar İçin Yumurta Tercih Edin!

Özellikle yumurta içinde barındırdığı D vitamini, A vitamini ve biotin gibi besin değerleri sayesinde saçlarınızı adeta proteine doyurur. Eğer kuru ve cansız bir saç tipine sahipseniz ya da çok işlem görmüş ve yıpranmış saçlarınız varsa yumurtayı kesinlikle bakım ritüeliniz listesine eklemelisiniz. Günümüzde kuaför salonlarında yapılan çok uçuk fiyatlı saç bakımlarının yerine evde uygulayabileceğiniz hem basit hem de hesaplı bu maskeler sizi ve cebinizi de kurtarmış olur. Sadece biraz araştırın, hatta annelerinize bir danışın. Emin olabilirsiniz ki eskiden denenmiş ve fayda görmüş birçok maske tarifi bulabilirsiniz. Siz sadece kendinize kişisel zaman ayırın ve uygulayacağınız bu harika tariflerin sonuçlarına bakın. Hiç pişman olmayacaksınız. Yumurta ile saç bakımı söz konusu olduğu zaman karşımıza son derece pratik bir uygulama çıkmaktadır. Yumurta ile saç bakımı yaptığınız zaman ipeksi bir dokunuş hissine kavuşursunuz. Üstelik yumurtayla yapılan saç bakımı işlemi sonrasında saçınızdaki hasarın da hızlı bir şekilde onarılması mümkün olur. Yumurtada bolca kreatin proteinin bulunuyor olması, yumurtayla saç bakımının son zamanlarda etkili bir düzeyde talep görmesini de mümkün kılmaktadır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.