Ana Sayfa / Saç / Orta Saç Stili / Yuvarlak Yüz Şekli İçin Orta Boy Saç Stilleri

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Orta Boy Saç Stilleri

Yuvarlak yüz şekline sahip olan kadınlar için ideal olan orta boy saç kesimi, katmanlı bob kesimlerdir. Yuvarlak yüzler için ideal olan saç boyu ise omuz hizasında ya da biraz altında kalanlardır. Bu uzunluk sayesinde yüzün yuvarlak formu uzun bir görünüme bürünmüş olur. Bu boylardaki saçlarda dikkat eidlmesi  gereken nokta da dalgalı görünümdür. Saçlarınızdaki bukleler bazen yüzünüzü daha yuvarlak gösterebilir. O yüzden de daha doğal ve salaş dalgalar tercih edilmelidir.
Sonraki Geri
Doğal Dalgalı Saç Stili Doğal Dalgalı Saç Yuvarlak yüzler için bu uzunluktaki bir kesim idealden biraz daha uzun olarak gösterilebilir. Dalgalı saçlar konusunda dikkatli olması gereken yuvarlak yüzlü kadınlar bu boyda doğal görünümlü bukleleri tercih edebilirler.
Düz Bob Düz Bob Kesim Saç Modeli Bu boylardaki bob kesimin, yüzünüzü daha yuvarlak göstereceğini düşünebilirsiniz ancak doğru renklendirme ve dokunuşlarla bu durumu tam tersine çevirebilirsiniz.  Uçlara doğru açılan renk ve çene altına kadar gelen düz şeritler yüzünüzü uzatacaktır.
Kıvırcık Bob Kıvırcık Bob Saç Modeli Orta boylarda kesilen kıvırcık bob, yüz hatlarını düzleştirir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınlar bu kesim sayesinde hem yüz şeklini değiştirecek hem de kolay kullanıma hazır saçlara sahip olacak.
Orta Uzunlukta Dalgalar Dalgalı Saç Modeli Örneği Geniş yanaklarından şikayetçi olan yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar, bu bölgeyi kapatmak için omzun biraz altında kesilen saçları deneyimleyebilirler. Doğal dalgalarla da süslenecek olan bu saçlar, yanakları inceltir ve vurguyu dudaklara yapar.
Asimetrik Bob Asimetrik Bob Kesim Saç Modeli Asimetrik bob kesimle şekillendireceğiniz saçlarınızın bir kısmını kulak arkasına aldığınızda yüzünüzdeki yuvarlak görünümden de kurtulacaksınız.
Dağınık Topuz Dağınık Topuz Saç Modeli Örneği Yuvarlak yüz şekline sahip olan kadınlar orta boylarda kestirecekleri saçlarını özel davetler için topuzla süsleyebilirler. Arkada hafif dağınık şekilde toplanacak saçlar bu yüz hatlarını keskinleştirecek.
Simetrik Bob Simetrik Bob Saç Modeli Hem spor hem de şık bir görünüm sunan simetrik bob kesim, yuvarlak yüz şekline sahip kadınların da kurtarıcısı oluyor. Tek tarafı kulağınızın arkasına aldığınızda daha modern bir görüntü sunan bu model, ince telli saçlar için de ideal.
Klasik Katmanlı Kesim Katmanlı Kesim Saç Model Örneği Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar için en doğru saç modeli, çene hizasından başlayan katmanlarla şekillenen kesimdir. Omuz hizasına kadar bu formla kesilen saçlar yüz şeklinizi daha keskin bir forma kavuşturacak.
Künt Kesim Künt Kesim Saç Ekstra kısa patlamalar içeren klasik bir orta boy saç kesimi yuvarlak yüz şekline sahip olan kadınlar için uygun modellerden biridir. Yüzün kenarları boyunca düz şekilde inen saçlar, yuvarlak yüzünüzü keskinleştirecek.
Keskin Açılı Orta Boy Kesim Açılı Saç Kesim Modeli Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınlar hacimli saçlara gerek duymazlar, onlar için düz ve doğal görünümlü saçlar idealdir. Bu örnekte olduğu gibi omuz hizasının biraz altında kesilen saçlar, hafif katlarla süslenerek kullanıma hazır hale gelebilir.
Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

Dağınık Bukleli Erkek Kıvırcık Saç Model Örneği

Erkek Kıvırcık Saç Modelleri

Erkek Kıvırcık saç modelleri , ne yazık ki başa çıkması çok zor olan saçlardır. Şekil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir