Ana Sayfa / Genel / Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Uzun Saç Stilleri

Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Uzun Saç Stilleri

Yuvarlak yüz şekli kadınlar arasında en yaygın olanlardan biridir. Yuvarlak bir yüze sahip olmanız kilolu olduğunuz anlamına gelmez. Yuvarlak yüz şekline uygun uzun saç stilleri ile daha oval bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Yuvarlak yüz şekline uygun uzun saç stilleri arasında pek çok uzun saç modelleri bulabilirsiniz. Ancak tercihiniz uzun saçlardan yanaysa size katlı kesimi tavsiye edebiliriz. Çünkü katlı kesime sahip saçlarla dikkati yüzünüze değil de saçlarınıza çekersiniz. Ombreli saçlar da katlı kesimle buluştuğunda yuvarlak yüz hatlarınızı daha oval bir görünüme kolayca kavuşturabilirsiniz.
Sonraki Geri
Kahve Tonlarına Sahip Uzun Katlı Saçlar Kahve Tonlarına Sahip Uzun Katlı Saçlar Uzun ve kahverengi tonlarında saçlara sahip olanlar, dalgalarla ya da uzun katlarla saçlarını yuvarlak yüz şekline uygun bir forma sokabilirler. Bu sayede yüz hatlarını daha inceltmiş olurlar.
Yumuşak Dalgalı Uzun Bob Yumuşak Dalgalı Uzun Bob Yuvarlak yüz şeklini inceltmek isteyenler, uzun bob kesimi deneyebilirler. Bu saçlara bir de doğal dalgalar eklerseniz size en uygun saç modelini bulmuş olursunuz.
Katlı ve Balyajlı Saçlar Katlı ve Balyajlı Saçlar Uzun katlarla şekillendireceğiniz saçlarınıza bir de balyaj yaptırırsanız, mükemmel bir görünüm elde edersiniz. Bu saç modeli sayesinde yuvarlak yüz şeklinizden de kurtulmuş olursunuz.
Uzun Saçlara Sarı Tonlarında Vurgular Uzun Saçlara Sarı Tonlarında Vurgular Açık tenli hanımlar, uzun ve katlı saçlarınıza sarı tonlarında balyaj yaptırarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu model sayesinde dikkati saçlarınıza çekerek yuvarlak yüz şeklinizi de gizleyebilirsiniz.
Uzun Katlı Saç Kesimi Uzun Katlı Saç Kesimi Uzun saçlarınızın ön ve uç kısımlarına attıracağınız katlar yuvarlak yüz şeklinize ince bir görünüm ekleyecek. Bu model sayesinde yüzünüzdeki kilolu görünümden kurtulacaksınız.
Doğal Dalgalı Uzun Saçlar Doğal Dalgalı Uzun Saçlar Yuvarlak yüz şekline sahip olan kadınlar yüzlerindeki kilolu görünümden kurtulmak için uzun saçlarına doğal dalgalar ekleyebilirler. Bu sayede dikkati sadece saçlarına çekmeyi başarırlar.
Yana Ayrılan Uzun Saçlar Yana Ayrılan Uzun Saçlar Yana ayrılan saçlar her zaman yuvarlak yüz şeklini saklamak için size güzel bir fırsat verir. Uzun ve dalgalı saçlarınızı bir yana ayırdığınız zaten istediğiniz yüz hatlarına sahip olursunuz.
Uzun Düz Saçlar Uzun Düz Saçlar Kalın telli hacimli saçlara sahipseniz, yuvarlak yüz şeklinizi gizlemek için uzun ve düz modelleri tercih edebilirsiniz. Yapısı gereği dolgun ve havalı görünecek saçlarınız tüm dikkati üzerine toplayacak.
Kahküllü Dalgalı Saçlar Kahküllü Dalgalı Saçlar Kahküllü uzun saçlar da yuvarlak yüz şeklini gizlemek için tercih edilebilir. Ancak katlı ya da dalgalı görünüm şartıyla.
Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

Gri Saç Modelleri

Gri Balyaj Kısa Saç Modelleri

Gri balyaj günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen bir saç rengidir. Saç boyundan bağımsız olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir