Ana Sayfa / Saç Bloğu / Zeytinyağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır
zeytinyağı saç bakımı

Zeytinyağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Son zamanlarda zeytinyağı ile saç bakımı gündeme geldiği zaman karşımıza mükemmel görünüme sahip olan saçlar çıkar. Özellikle zeytinyağının uzunca süreden bu yana saç bakımı için önerildiği bilinmektedir. Peki, zeytinyağı ile saç bakımı nasıl yapılır? İşte zeytinyağıyla saç bakımı konusunda ön plana çıkan maske tarifleri!

Zeytinyağıyla Maske Tarifi (İpeksi Görünüm)


Saçınıza ipeksi bir görünüm kazandırmak istiyorsanız; hafif ısıttığınız 1 çay bardağı kadar zeytinyağının içine 2 tatlı kaşığı kadar bal ve yarım dilim limon ekleyin. Bu karışımı homojen hale gelinceye kadar karıştırın. Sonrasında oluşturmuş olduğunuz bu maskeyi saç diplerinize yedirmelisiniz. Yedirme işleminden sonra 15 dakikalık bir süre beklemelisiniz. Devamında saçınızı iyice duruladıktan sonra her zaman kullandığını şampuanınızla saçınızı yıkamalısınız. Bu işlem sonrasında yumuşacık ve parlak saçların yanı sıra ipeksi bir görünüme de kavuşacaksınız.

Zeytinyağı ve Hindistancevizi Maske Tarifi (Güçlü Saçlar)


Zeytinyağı ile saç bakımı söz konusu olduğu zaman Hindistancevizi karışımından yapılan maske akıllara gelmektedir. Bu maskeyi uygulamak için ilk önce zeytinyağıyla Hindistancevizi yağını karıştırmalısınız. Sonrasında saçlarınızı bu karışımı iyice yedirmelisiniz. Yedirme işlemini yaparken saçınızın dip bölgesinden ucuna kadar masaj yapmalısınız. Kafa derinize maskeyi iyice yedirdikten sonra bir bone yardımıyla başınızı kapatarak, 30 dakika kadar beklemelisiniz. Devamında saçınızı iyice durulamalısınız. Bu maskeyi haftada iki kez uyguladığınız zaman güçlü saçlara kavuşmak konusunda etkili bir avantaja sahip olursunuz!

Sızma Zeytinyağıyla Maske Tarifi (Onarılmış Saçlar)


Zeytinyağı ile saç bakımı maskeleri arasında en pratik tarif olarak karşımıza sızma zeytinyağı maskesi çıkmaktadır. 2 çay kaşığı kadar sızma zeytinyağını hafif bir şekilde ısıtmalısınız. Sonrasında hafif ısıttığınız zeytinyağını saç uçlarına yedirmelisiniz. Sonrasında gece boyunca beklemelisiniz. Sabah saçınızı iyice yıkadıktan sonra bu uygulamayı haftada birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Böylece saçınızda var olan hasarların etkili bir şekilde giderilmesi de mümkün olur.

Zeytinyağı Maskelerini Saça Nasıl Uygulamalıyız?


Son zamanlarda zeytinyağı maskelerine olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Bu durum zeytinyağının saça faydalı bir içeriğe sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Zeytinyağıyla saç bakımı gündeme geldiği zaman farklı maskeler karşımıza çıkar. Zeytinyağı maskelerini uygularken, mutlaka saç köklerinize masaj yapmalısınız. Masaj yapma işlemi sırasında zeytinyağı karışımının saç diplerine etkili bir şekilde yedirilmesi gerekmektedir. Ancak bu sayede zeytinyağından üst seviyede bir fayda elde edilmektedir.
Elbette ki zeytinyağı maskelerini saça uygulanırken; özenli davranmalıyız. Uygulama sonrasında zeytinyağı maskesini etkili bir düzeyde durulamalısınız. Saçıcınızda hiç kuru bir yer kalmamasına özen göstermelisiniz. Bu noktada zeytinyağı maskesini uyguladığınız zaman banyonun ısısına da dikkat etmelisiniz. Ancak bu sayede zeytinyağının faydalarından yararlanmanız da mümkün olacaktır.
Benzer İçerik : Gece Mavisi Saç Modelleri ve Bakımı

Zeytinyağı Maskesi Karışımı Saçta Ne Kadar Kalmalıdır?


Zeytinyağı saç bakımında yüzyıllardan bu yana kullanılmaktadır. Zeytinyağının saça uygulanması işlemi hassas bir süreci de beraberinde getirmektedir. Bundan dolayı zeytinyağını saça uygularken; tariflere sadık kalmak gerekmektedir. Zeytinyağının uygulanması sonrasında yaklaşık olarak 15 dakikayla 1 saat kadar süre beklemek yeterli olmaktadır. Ancak kimi maskelerde daha uzun sürelerde zeytinyağının saçta durmasını tavsiye edilmektedir.

Zeytinyağı Bakımı Saçı Uzatır Mı?


Zeytinyağı ile saç bakımı yapmak istediğiniz zaman, mutlaka maske tarifine sadık kalmalısınız. Böylece saçınızda hasar durumu varsa hızlı bir şekilde onarılmasını mümkün kılarsınız. Üstelik zeytinyağı bakımının saçı uzattığını ifade etmek mümkün olmaktadır. Çünkü zeytinyağının içeriğinde var olan mineral ve diğer besinlerin saçın uzamasını teşvik ettiği bilinmektedir. Böylece saçınızın hızlı bir şekilde uzamasını da sağlamış olursunuz!

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.