Ana Sayfa / Ürün Tanıtımları / Farmasi BB Krem

Farmasi BB Krem

Farmasi BB krem, günlük yüz temizliğiniz ve renklendirmeniz için önerilen ürünlerden biridir. Makyajdan önce yahut evde kendi bakımınızı yaparken, sık sık başvurulan markaların başında gelmektedir. Fondöten denli yoğun görünmese de rengini tende belli eder. Bunu yaparken, cildi de besler, gözeneklerin nefes almasını sağlar. Diğer, kapatıcılar gibi gözenekleri tıkamaz ve tende ağırlık yapmaz. ‘Blemish balm’ sözcüğünün kısaltmasından türeyerek meydana gelen BB kremler içindeki en önemli markalardan biri sayılan Farmasi, kadınlar arasında da önemli bir tercih sebebidir. ‘Blemish balm’ kusur kapatıcı olan krem anlamını taşıdığı için, bu ürünler renklidirler. Bu yüzden, tenin uygun rengine göre kapatıcı etki de yaratmaktadırlar.  Gün boyunca ciltte taze bir görünüm ve ışıltı vaat eden Beauty Balm’ BB kremler günümüzde  pek çok kadının makyaj çantasının vazgeçilmez ürünüdür. Yoğun geçen ve tempolu günlerde bile cilde canlılık kazandıran BB Kremler, içerisindeki koruma ve canlandırma özelliği ile kozmetik dünyasının mucizevi ürünleri arasındadır. BB kremler farklı cilt tiplerine uygun çeşitlilikte üretilir aynı zamanda ince yapısı dolayısı ile yüzünüzde makyaj oluğu belli bile olmaz.

Farmasi BB Krem Ne İşe Yarar

Farmasi BB Serisi Ürünleri arasında yer alan BB Krem,  içerisinde bulundurduğu Makademya Özü sayesinde cilde ihtiyacı olan nemi kazandırır. Ayrıca yine içerisinde bulunan Yulaf özü dolayısı ile ciltte hasat görmüş dokuları besleyerek onarır.  İnce bir yapısı olduğu için görünümü ve kullanımı çok hafiftir. Yüzünüze sürdüğünüz andan  itibaren cilt gözeneklerini kapatmadan cilt kusurlarını kapatır. Farmasi BB Krem içerisinde bulunan b3 vitamini ve İpek Proteini  sayesinde çildiniz ışıltısını kaybetmiyor. Farmasi BB Krem kullananlar ve dememeyi düşünenler için yine Farmasi BB serisi ürünleri arasında yer alan 5 Etkili BB Göz Kremi, All in One BB Pudra ve BB Mat Ruj, ürünlerini denemenizi tavsiye ederim. Farmasi ailesinin en çok satılan ürünlerinden Farmasi 5 Etkili BB Göz Kremi, göz çevresinde freşh ve taze bir görünüm oluştururken oluşmuş koyulukları ince çizgileri ve kaz ayaklarını da ortadan kaldırıyor.  Her yaştan kadının rahatlıkla kullanabileceği krem günün yorgunluğunu yüzünüzden silmek konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. İlgili Haber : Terracotta Pudra Farmasi Krem

Farmasi BB Krem Özellikleri

Farmasi BB krem özellikleri dediğimizde, bunların birkaçını belirtebilmemiz mümkündür. Bu krem, günlük bakımda sadelikten yana olan kadınların da bir numaralı tercihlerindendir. Farmasi BB kremin şu özellikleri dikkat çekmektedir:
 • Cildin doğal rengine yakın bir renk tonu sunar. Bu yüzden, pürüzsüz, şeffaf, doğal görünür.
 • Bu krem gündelik koşturmalar içinde, yüzünüze renk vermeniz adına tek başına kullanılabilir. Yahut bir makyaj tamamlayıcı şeklinde de değerlendirilebilir.
 • Açık tonda, orta tonda ve koyu tonda ciltler için çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca, deriyi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı da korumaktadır.
 • Bu krem, kullanıldıktan sonra gecenin sonunda temizlenmelidir. Bir yüz temizleyici ve tonik olmaksızın, asla ciltte bekletilmemelidir. Çünkü, bakım kremi olmaktan ziyade, tamamlayıcı ve koruyucu bir kremdir. Şeffaf değildir.

Farmasi BB Krem Kullanıcı Yorumları

Farmasi BB krem kullanan kişilerin yorumları genellikle olumlu yönde olmaktadır. Nitekim, bu firma kurulduğu günden beri giderek gelişmektedir. Hatta, bir Türk şirketi olarak, yurt dışında da kozmetik sektöründe adı bilinmektedir. Dünyanın en iyileri arasına giren Farmasi, 1950 yılında araştırmalar yapan Dr. Cevdet Tuna’nın araştırmalarının neticesinde, 2003 yılında bir aile şirketi şeklinde kurulmuştur. Tuna, uzun yıllar Almanya’daki bilimsel platformlarda araştırmalar yapmıştır. Bu firma, farmakolojiden aldığı ismiyle, ilaç sektörünü kozmetikle bir araya getirerek, titiz çalışmalar yürütmüştür. Farmasi BB krem de mevcut şirketin en çok tercih edilen ürünlerinden biri haline gelmiştir. Ürün hakkındaki yorumlar aşağıdaki şekilde verilebilir:
 • Genellikle, orta derecede bir kapatıcı olan Farmasi BB kremden memnun kalındığı belirtilmiştir. Pudrayı andıran kokusu da kullananları bir hayli cezbetmiştir. Doğallığına vurgu yapılmıştır.
 • Yağlı ve karma ciltleri olan kişilerin de hayli memnun kaldıkları kremin, doğal bir görüntü oluşturduğu ifade edilmiştir.
 • Kalıcı bir ürün olduğu belirtilse de kimi ciltlerde minik minik sivilcelenmeler yaptığı da eklenmiştir. Bu yönde, krem kullanıldıktan sonra, günün sonunda cilt iyice temizlenmelidir. Çünkü, cildi temizlememek ya da iyi temizlememek de gözeneklerin kapanmasına sebebiyet vermektedir.

Farmasi Çay Ağacı BB Krem

Çay ağacı bitkisi günümüzde, keratin etkisi için saçlara, tırnaklara gerekli olduğu gibi, cilt için de gerekli önemli bir bitkidir. Farmasi Çay Ağacı BB Krem de içeriğindeki doğal maddeler sayesinde, cildi büyük oranda besler. Farmasi laboratuvarlarında dikkatle hazırlanan bu krem, ciltteki kesikleri, yarları, hemoroidi, ayaklardaki mantarları ya da nasırları geçirmek adına etkilidir. Bebeklerin pişik, isilik sorunları adına önerilen bir kremdir. farmasi bb krem nedir

Farmasi BB Krem Renkleri

Farmasi BB krem renkleri, açıktan koyuya doğru bir çeşitliliği barındırmaktadır. T bölgesindeki yağlanmayı gideren, ciltte hiçbir ağırlık yaratmayan kremin renkleri, her cilde uyumlanmak için farklı seçenekler şeklinde üretilmiştir. Bu kremin aşağıdaki renk türlerinin bulunduğu skala aşağıdaki şekilde verilebilir:
 • Açık
 • Açıktan ortaya
 • Orta
 • Ortadan koyuya
Farmasi BB krem renkleri, teninizle de uyumlu şekilde bir etkileşime girerek, doğal bir görünüm sağlar. Her bir krem SPF 15 içeriği ile cildinizi güneşin zararlı etkilerine karşı da korur. Dört renk tonundan en uygun olanını kullanmanız adına, bir dermatolog ya da bir güzellik uzmanı yardımı almanız da tavsiye edilir. Doğru ton rengini cildinizle buluşturduğunuzda, harika bir eşleşme meydana gelir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Lierac Serum Nedir

Lierac Serum

Kişinin cildi güzel görünmesini etkileyen unsurlardan birisidir. Özellikle evli kişiler için bunun bir hayli önemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.