Ana Sayfa / Ürün Tanıtımları / Mor Şampuan Nedir, Ne İşe Yarar
mor şampuan nedir

Mor Şampuan Nedir, Ne İşe Yarar

Açık renkli saçlara sahip olan kişiler için özel olarak üretilen bakım ürünüdür. Türkiye’de son senelerde kullanımı artan Mor Şampuan ürünün etkisi kullanan kişiler tarafından kısa sürelerde fark edildiği belirtilmiştir. Özel formüle sahip olan bu bakım şampuan ürünü ise açık renkli saçlarda turuncu yansımaları önlemektedir. Ayrıca güneşe maruz kalan açık renge sahip olan saçlı kişilerde genellikle saç uçlarında solmalar meydana gelebilmektedir. Mor Şampuan ise bu renk solmasını ortadan kaldırmakla birlikte saçlara hacimde kazandırmaktadır. Mor Şampuan saçlarda oluşan ton farklılıklarını önlemenin yanı sıra saça tam bir bakım sağlayarak saçı besler ve korur. Ayrıca rutin şekillerde kullanılması halinde ise saçlara canlılık katarak, saçın daha parlak görünmesini de sağlamaktadır.  Özellikle mor şampuan, etkili bir formüle sahip olan özel bir üründür. Bundan dolayı söz konusu ürünün yoğun bir şekilde ilgi gördüğünü rahatlıkla ifade edebiliriz. Mor Şampuan ürünü, bakım noktasında son derece işe yarar bir ürün olarak da akıllarda yer edinmektedir.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Sarı ya da kumral gibi açık renkli saçlara sahip olan kişiler farklı nedenlere bağlı olarak renk tonu farklılığından yakınmakta ve bu nedenle Mor Şampuan ürününü kullanmaktadır. Mor Şampuan sadece saçlarda oluşan renk ton farklılığını önlemez derinlemesine bakımda yapmaktadır. Ayrıca saçının gri, sarı ya da bu türde açık renklere boyayan kişilere de Mor Şampuan ürünü önerilmektedir. Bu şampuan saçlarda bulunan boyaların daha geç akıtmasın sağlarken rengin de turunculaşmasını önlemektedir. Derinlemesine bakım noktasında son derece başarılı olan bu şampuan aynı zamanda saça farklı işlemler yapıldığında da kullanılmaktadır.

Mor Şampuan Saçı Açar Mı?

Son dönemlerde Türkiye’de saç bakım ürünlerinde en ön plana atılan ve herkes tarafından önerilen Mor Şampuan bakım ürününün saç rengini açıp açmadığı merak konusu olmuştur. Ancak mor şampuanlar koyu renkte saçlara sahip olan kişilerin saçlarını açmaya yaramamaktadır. Bilakis daha çok açık renkli saçlara sahip olan kişilerin saçlarında turuncu yansımasını önlemesini sağlamaktadır. Koyu renkli saçları açma özelliği bulunmayan, koyu saçlı kişilerde saçlarına parlaklık gelmesi amacıyla kullanabilmektedir. Elbette ki bu üründen etkili bir sonuç elde etmeyi istiyorsanız mutlaka bu ürünü kullanım kılavuzuna uygu bir şekilde kullanmalısınız!

Mor Şampuan Nasıl Kullanılmalıdır?

Açık renkli saçlara sahip olan kişilerin bir numaralı bakım şampuanı olan Mor Şampuan kullanımı da şahıslar  tarafından merak edilmektedir. Mor şampuanlar diğer şampuanlara oranla daha az kullanılmalıdır. Kuaförler tarafından mor şampuanların haftada en az bir en fazla iki kere kullanılmasını önermektedir. Ancak bu süreç saç yapısı ve rengine göre de değişmektedir. Ayrıca mor şampuanlar duşta saç diplerine sürüp durulanarak kullanılabilmektedir. Ancak kişiler sadece renk yansımaz olan yerlere sürmekle de yetinebilmektedir. Eğer kişi komple saça Mor Şampuan ürününü uygulayacak ise kesinlikle masaj yapması gerekmektedir. Ayrıca saça uygulanan Mor Şampuan daha çok açık renkli saçlarda 2/3 dakika bekletilirken daha koyu tonlarda 5 dakika bekletilmesi gerekmektedir. Ancak çok açık saç tonuna sahip olan kişiler bu Mor Şampuan ürününü çok fazla bekletmemelidir. Yoksa saçlarda morlaşma olabilmektedir.

Mor Şampuanı Kimler Kullanmalıdır?

2020 Senesinden itibaren trendlerden düşmeyen saç bakım ürünü olan Mor Şampuan kullananlar tarafından tam puan almıştır. Ancak kullanmayan kişiler tarafından ise merak edilen konu mor şampuanın kimler tarafından kullanılmasıdır. Mor Şampuan genellikle açık gri, sarı gibi saç renklerine sahip olan kişilerin turunculaşma ya da solma gibi nedenlerden kullanılması amacıyla üretime sunulmuştur. Ancak saçlarını boyayan koyu saçlı kişilerde boyasının uzun ömürlü olması nedeniyle de kullanmaktadır. Doğal saçlı ve gri gibi açık renge  boyayan kişilerin yaz aylarında ise saçlarda solma derdinden yakınanlarda bulunmaktadır. Bu açık saç renginde solma ise güneşe maruz kalma nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Güneşe maruz kalan boyalı, boyasız fark etmesizin açık renkli saçlarda dip ve uçlarda renk tonu farklılığı da görülmektedir. Bu nedenlerden dolayı da kişiler Mor Şampuan ürününü kullanmaktadır. Ayrıca içerisinde barındırdığı vitaminler nedeniyle de yıpranmış saçlar içinde Mor Şampuan önerilmektedir. Ancak içerisinde barındırdığı kimyasallar sonucunda hamile olan kişilerin doktora danışmadan kullanması kesinlikle yanlıştır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Lierac Jel

Lierac Phytolastil Jel

Bir Fransız harikası olan Lierac Phytolastil Jel , Avrupa’da ve Amerika’da oldukça sevilen bir marka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.