Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Kaş Rengini Açma
kaş boyaları
kaş rengini açma

Kaş Rengini Açma

Kaş rengini açmanın basit ve güvenilir yolu profesyonel yardım almaktır. Ama evde kendiniz denemek isterseniz farklı yöntemler kullanabilirsiniz

Kaş Boyaları

Kaş renginiz koyu ise kaşlarınızı boyamak kaşlarınızı hiç etkilemeyebilir. Ancak zaten kumral gibi bir kaş renginiz varsa, o zaman daha açık bir kaş rengi size istediğiniz sonuçları verebilir. Kaşları için açık renk elde etmek için boyanın üzerine birkaç damla kaş açıcı kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Hidrojen Peroksit

Son birkaç yılda çoğu insanın doğrudan saçlarına hidrojen peroksit, yani hidrojen peroksit uygulayarak saçlarını beyazlattığını hatırlayan var mı? Saçınızı boyamadan önce renk açıcı olarak kullanılan hidrojen peroksit ile kaşlarınızı da açabilirsiniz. Gözünüze kaçmadığından emin olduktan sonra bir pamuk yardımıyla kaşlarınıza uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Ardından suyla iyice durulayın. Yıkarken, peroksitin göze kaçmaması için önden bir pamuk top ile silebilirsiniz. Sonuç beklediğinizden daha açık renkliyse kaş rengini kullanarak istediğiniz rengi elde edebilirsiniz.

Papatya Suyu

Papatya suyu, kaş renginizi açmak için de kullanılabilir. Papatya suyunu kullandıktan sonra genellikle güneşe çıkmak gerekir. Bu nedenle havanın uygun olduğu bir gün seçmeyi deneyebilirsiniz. Ama diyelim ki koyu renkli kaşlarınız bu yöntemle bir anda sararmayacak. Papatya suyu genellikle saç ve kaşların rengini yavaş yavaş açar. Birden fazla kez kullanmanız gerekebilir. Ayrıca bazı kaynaklarda papatya suyuna bal eklenmesinin etkilerini artıracağı bilinmektedir. Doğal bir nemlendirici olan bal, kaşlarınızı da besleyebilir. Zararlı olmadığı için balla karıştırmayı deneyebilirsiniz.

Limon Suyu

Limon suyunun cildi aydınlatma özelliği vardır. Bu yöntemi kaşlarınızda da deneyebilirsiniz. Ancak limonun asitliği güneşe maruz kaldığında ciltte tahrişe neden olabilir, kullandığınız limon suyu gibi suyla seyreltmeden kullanmayınız.
kaş rengi açmada papatya suyu
kaş rengi açmada bal

Bal

Bal çoğu kaynakta kaşları açmanın maddelerden biri olarak kabul edilir. Kullanıcılar balın etkisinden de oldukça memnundur. Evinizde balkon varsa, bal kullanmanız ve güneşe çıkmanız gerekecek. Kaşlarınıza süzülmüş doğal bal sürün ve güneşli bir günde balkonda vakit geçirmeyi deneyin.

Sirke

Sirke, limon suyu gibi kaşlarınızı hafifletebilir. Ancak limon gibi asidik olduğu için çok uzun süre bırakılırsa cildi tahriş edebilir. Sirke kullanacaksanız sadece kaşlarınıza uygulamayı unutmayın. Beyaz sirkeyi seçin ve sirkeyi suyla seyreltin. Kullanımdan sonra 10-15 dakikadan fazla bırakmayın.

Kaş Kalemi

Saç renginizi sık sık değiştiriyorsanız, makyajla kaş açma seçeneğini de deneyebilirsiniz. Bunun için çeşitli kaş kalemleri ve kaş farları mevcuttur. Kaşlarınızı istediğiniz renge boyayabilir ve boşlukları doldurabilirsiniz. Tabii kaşlarınız çok koyu ve yoğun ise kaş kalemi ve göz farı ile farklı bir renk oluşturamayabilirsiniz.

Kaş Rengini Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş rengini açmak basit bir işlem gibi görünse de dikkate alınması gereken birkaç püf noktası vardır. Bu püf noktalarına dikkat ederek daha uzun bir kalıcı kaş kalitesi elde edebilirsiniz. Kaş açma işleminde dikkat etmeniz gereken püf noktaları: Kaş rengi açarken doğal bir renk seçmek son derece önemlidir. Kaşları en doğal ve güzel şekilde çekmek için açık renkleri tercih etmelisiniz. Genel olarak, kaşların kül rengi vardır. Bu tür uyumlu renklere öncelik vermek, daha doğal bir Render için çok daha faydalıdır. Kaş kaldırma işlemi sırasında seçtiğiniz boyanın saç renginizden daha koyu olmasına dikkat etmelisiniz. Kaşları boyarken saçtan 2-3 ton daha koyu renklerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Örnek olarak sarı saçlı birinin kahverengi kaşları çok daha iyi bir seçim olacaktır. Kaşlarınızı boyamak için kullandığınız boya markasının kaliteli olmasına dikkat etmeniz çok önemlidir. Boya yerine makyajı çıkarırsanız, kullandığınız ürünlerin kaşlarınıza zarar vermediğinden emin olmanız gerekir.

Kaş Açıcı Nedir?

Kaş açmanın kolay yolu bir profesyonel ile çalışmaktır. Evde kendiniz yapabileceğiniz birçok ürün var. Bu ürünleri doğru bir şekilde kullandıktan sonra kaş rengi solabilir. Kaş renklendirme bu işlem için en çok tercih edilen yöntemdir. Saç renginden daha koyu renkler ve aynı zamanda kaş boyama işlemi ile açık renkli kaşlar tercih edilmelidir.
kaş boyaları
kaş rengini açmak zararlımı

Kaş Rengi Seçiminde Doğru Renge Nasıl Karar Verilir?

Doğru renge karar vermek için saçınızın tonuna bakarak başlayın. Ortalama olarak, kaşlar saç renginden bir veya iki ton açık veya koyu olabilir. Tamamen onun seçimine bağlı. Sarı saçlı insanlarda bazen kalın kaşlar görülebilir, eğer ayık bir seçim olsaydı, modern zıt trendleri eşleştirmeye çalıştıklarını düşünebilirdi. Ancak kaşlarınızı ve saçlarınızı birbirine yaklaştırmak, doğal bir görünüm elde etmek için önemli bir adımdır.

Kaş Rengini Açmak Yüzünüzü Nasıl Değiştirir?

Kaşlarınızı biraz da olsa düzeltmek, inceltmek veya biraz daha kalın hale getirmek yüzünüzün görünümünü tamamen değiştirebilir. Kaş renklendirme doğru malzeme ve yöntemlerle yapılırsa yüzü aydınlatabilir ve daha yumuşak görünebilir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.