Ana Sayfa / Saç Bloğu / Saç Aksesuarları
sac-aksesuarlari

Saç Aksesuarları

Kadınları farklı kılıp güzel gösteren en önemli özellikleri saçlarıdır. Bayanların bazısı en doğal aksesuar olan saçlarının renginde, şeklinde değişiklik yapmayı severken bazıları saç aksesuarları ile değişiklik yapmayı tercih ederler. Bayanların kullandığı saç bantları, tokalar, taçlar kişiyi hem şık hem şirin hem eğlenceli göstermeye yaramaktadır. Saçlarını boyayarak yıpratmak istemeyenler saçlarındaki renkliliği saç aksesuarları ile sağlamaya çalışırlar. Gelin adaylarının kullanacağı taçlardan tel tokalara kadar hepsi aksesuarlar içinde yer alır ve bayanları oldukça zarif göstermeye yararlar. Bu aksesuarlarda sade olanlarının yanında incili, taşlı, tüylü, çiçekli olanları da vardır. Kişi tamamen kendi tarzına göre seçim yapacaktır. Çiçekli saç tokalarında yapay veya doğal olanları vardır. Özellikle gelin başlarında kullanılan bu tokalar düğünün yapıldığı mevsime göre özel olarak tasarlanabilir.

Saç Şekline Göre Saç Aksesuarı

Saç aksesuarları içerisinde en çok kullanılan tel tokaların kalpli, çiçekli, kumaş kaplı ve çok detaylı çeşitleri vardır. Tel tokaların en çok yakıştığı saç modeli yarım toplanmış saçlardır. Prenses modeli de denilen bu saçta hem toka çok güzel durmaktadır hem de toka saçı çok güzel göstermektedir. Tarak görüntüsünde olan taraklı aksesuarları daha çok topuzlarda kullanılmaktadır. Kullanılan aksesuarla aslında çok büyük şeyler olmamakla birlikte bayanların kendilerini güzel ve mutlu hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Günlük hayatta özellikle genç kızlar pembe, sarı, mavi tüylerle süslenmiş aksesuarları tercih ederek mutlu olmaktadırlar. Tel toka ile tutturulan tüyler ise kızlara farklı bir hava katmaktadır. Çıtçıtlı çeşitleri de olan tüyler saç diplerine kolayca takılmaktadır.

Renkli Saçlar İçin

Saçını boyamadan saçını renklendirmek isteyenler için birinci alternatif sülün tüyü, horoz tüyü gibi çeşitleri bulunan saç tüyleridir. Bu tüyler doğal olduğu için yıkanabilir, yıkandıktan sonra da bozulmadan kullanılabilir. Saç aksesuarları içinde saç renkliliğini sağlayan ikinci ürün ise saç tebeşiridir. Saç tebeşiriyle hiç boya kullanmadan renkli saçlar elde edilebilir. Toka, taç, taç şapka, saç zinciri, tüyler saç aksesuarı olup her birinin farklı türleri bulunmaktadır. Bu aksesuarlar arasında en çok kullanılanlardan biri de saç bantlarıdır. Günlük hayatta da özel bir davette de kullanılabilecek farklılıkta çeşitleri olan bantlar herkesin tarzını yansıtmaktadır. Son zamanlarda daha fazla kullanılan alna takıla, saç tüyleri veya iplerle yapılan örgü saç bantları saç renklerine göre özel olarak üretilmektedir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Keratin Nedir

Keratin Bakımı Hakkında Hayat Kurtaran Bilgiler

Keratin bakımı yıpranan saçlara uygulan bir tedavidir. Fakat önce saçın neden yıprandığının adını koymamız doğru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir