Ana Sayfa / Saç Bloğu / Yuvarlak Yüzlü Gelin Adayları İçin Gelin Saçı
Gelin Saçı Modelleri

Yuvarlak Yüzlü Gelin Adayları İçin Gelin Saçı

Yuvarlak yani daire şeklindeki yüzlerin en belirgin özellikleri yüzün uzunluğunun ve genişliğinin neredeyse aynı olmasıdır. Yanakların dolgun olduğu bu yüz şeklinde asıl amaç yüzü daha dar ve uzun göstermektir. Yuvarlak yüzlü gelin adayları için gelin saçı modeli arayanlar da bu noktada dikkatli olmalıdırlar. Saçın üst bölümüne hacim verilen modeller her zaman yüz şeklinizi daha oval gösterecektir. Çok tepeden ya da bombeli şekilde toplanan topuzlar, yuvarlak yüzlü gelinler için ideal olacaktır. Bombeli ve tepe kısmı kabartılmış ya da krepelendirilmiş bir atkuyruğu da gelinler için güzel bir tercih olabilir. Bir diğer seçenek olarak da saçınızı ortadan ikiye ayırarak açık bırakabilirsiniz. İri dalgalar da yuvarlak yüzlü gelinler için iyi bir seçenek. Kısacası yuvarlak yüze sahipseniz düğününüzde saçını ister açık bırakın ister toplatın ama mutlaka tepeden kabartın.

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Gelin adaylarının gelinlikten sonra en çok düşündüğü şey gelin başı modelleri oluyor. Uzun saçlara sahip olan gelin adayları bu konuda birçok modelle karşılaşırken, kısa saçlı gelin adayları için bu durum farklı oluyor. Uzun saçlardaki kadar olmasa da yine de çok sayıda kısa gelin saçı modelleri bulabilirsiniz. Kısa saçlara sahip gelin adayları için de birbirinden farklı tarzda açık ve toplu modeller mevcut. Bu konuda seçim yapmak için ilk olarak kıyafet ve tarzınıza uygun bir model seçin ve bunun üzerine çeşitli araştırmalar yaparak kendinize alternatifler üretin.Yuvarlak yani daire şeklindeki yüzlerin en belirgin özellikleri yüzün uzunluğunun ve genişliğinin neredeyse aynı olmasıdır.


Dağınık Topuz Modelleri

Özel gün ve davetlerin klasik saç modelidir topuz. Birçok tarzda ve modelde yapılan topuzlar gelinlerin de tercih listelerinde hep üst sıralarda yer alır. Doğallığı sembolize etmek, yapılı modellerden uzak durmak isteyen gelinlerin tercihi mutlaka dağınık topuz olmalıdır. Dağınık topuz modelleri denildiğinde de birçok seçenek çıkacak karşınıza. Ultra dağınık, salaş ve şık, bohem, helenistik ve hacimli tarzlarda dağınık topuz modelleri arasından tarzınıza ve gelinliğinize en uygun olanı seçmek size kalıyor. Dağınık topuzlar her zaman gelinlere zarafet ve şıklık kazandırır ama doğru model uygulandığı zaman. O yüzden de mutlaka gelinliğinize uyum sağlayacak en doğru modeli seçmelisiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.