Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Çukur Göz Makyajı
Çukur Göz Makyajı Nedir

Çukur Göz Makyajı

Gözler bir insanın iç güzelliğini en güzel yansıtan organdır. Bu değerli organ insandan insana birkaç çeşit yapısal değişiklikle bizi birbirimizden ayıran özelliklere sahiptir. Bunlar yuvarlak göz, çıkık göz, küçük göz ve çukur gözdür. Her gözün kendine has belli başlı özellikleri ve şekli vardır. Bir bayan makyaj yapmak istediğinde ilk önce gözlere odaklanarak gözün yapısına göre renk tonu ve teknikler uygulamalıdır. Çukur göz makyajında gözler olduğundan küçük göründüğü için gözü ön plana çıkarıcı makyaj tonları uygulanırsa daha cezbedici bakışlara ulaşılabilir. Makyajda sadece ayeliner gibi bir ürün kullanılırsa gözlerin hatları belirgin hale gelebilir. Bu durum kişinin yüz yapısına göre farklılık göstereceği için göz kapağı rengini açık veya koyu yapmak uzmanların ve kişinin kendi tercihine kalan bir uygulamadır.

 

Çukur Göz Nedir?  

Çukur göz her insandan insana değişiklik gösteren göz yapısının bir çeşididir denilebilir. Erkek veya kadınlarda birden fazla göz yapılarına rastlamak mümkündür. Özellikle yaşadığımız coğrafyada birçok çeşit göz yapılarına rastlamak mümkünken Asya ülkelerinde tek tip göz yapılarını görmekteyiz. Bu da onları bizden ayıran bir özellik olarak tanımlanabilir. Çukur göze sahip bayanlar göz yapılarına göre çukur göz makyajı gerekir. Bunun sebebi ise gözlerini daha ortaya çıkarıcı ve yüz hatlarıyla beraber ters orantıda durmaması açısındandır. Çukur göz makyajını yapmayı bilmeyen bayanlar uzman kişilerden de yardım alarak bu makyaj türünü yaptırabilirler. Çukur Göz Makyaj

Çukur Göz Yapısı Nasıl Olur?

Çukur göz yapısına sahip olup olmadığınızı anlamak için bazı noktalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bunlardan ilki gözleriniz olduğundan küçük görünüyorsa göz kapağınız daha aşağıdalarsa bilin ki çukur gözlüsünüz. Diğer bir nokta ise gözkapağınız göz bebeğinizi nerdeyse kapatıyor gibiyse bu da çukur göze sahip olduğunuz anlamına gelir. Eğer çukur gözlü iseniz göz makyajı konusunda eyeliner en çok bu tip gözlere yakıştığını belirtmek gerekir. İster kalın ister ince şekilde eyeliner kullanımı ile yüz hatlarınızı daha da ortaya çıkaracak makyajı keşfedebilirsiniz. Çukur gözlü bayanlar çukur göz makyajı sayesinde olduklarından daha da güzel ve anlamlı bakış yakalayabilen kişilerdir. Baktıklarında derin bir anlam o anda gözlerinde belirir ve karşısındaki kişiyi etkileyebilme de oldukça yeteneklidir.

Çukur Göz Eyeliner Seçimi

Çukur göz makyajı uygularken kişinin cilt rengine ve yüz orantıları hesaba katılarak renk tonu belirlenmelidir. Ardından gözlere yapılacak farların açık rengi olanlar kullanılırsa gözlerin olduğundan daha büyük ve çekici görünme ihtimali artacaktır. Çukur göz makyajında kalem ve jel, krem eyliner tercih edilebilir. Likit eyeliner ile makyajı kusursuz yapabilen kişiler yine de onu tercih etmelerinde bir mahsuru yoktur. Son zamanlar da en çok krem ve kalem eyeliner kullanım açısından daha kolay olduğundan dolayı tercih edilebilirliği artmış haldedir. Unutulmaması gereken nokta gözler yüz makyajını tamamlayıcı bir unsurdur. Yüz makyajına uygun tonlar seçilerek denge sağlanmalıdır.
Çukur göz makyajında gözler olduğundan küçük göründüğü için gözü ön plana çıkarıcı makyaj tonları uygulanırsa daha cezbedici bakışlara ulaşılabilir. Makyajda sadece ayeliner gibi bir ürün kullanılırsa gözlerin hatları belirgin hale gelebilir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kütahya Ortodonti Tedavisi

Ağız Sağlığı İçin Önemli İpuçları

Ağız sağlığı, kişisel bakımın en temelinde yer almaktadır. Bu nedenle de küçük yaşlardan itibaren ağız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir