Ana Sayfa / Saç / Erkek Sakal Modelleri
sakal modelelri

Erkek Sakal Modelleri

Sakal Türk erkeğinin olmazsa olmaz sembollerinden biri olmuş ve olmaya da devam etmektedir.  Ülkemizde sakalsız erkekten daha çok sakallı olan erkeklere rastlamak mümkündür. Şimdilerde ise yeni delikanlılığa geçen bir erkeğin özellikle kendini göstermek için sakal bıraktıkları da olabiliyor. Uzun ve kısa sakal modelleri erkeğin yüz tipine göre farklı bir hava kattığı herkes tarafından onaylanan bir durumdur.

Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri

Her insanın yüz şekli aynı değildir. Bu Yüzden ne yapılırsa yapılsın mutlaka yüzün yapısı dikkate alınarak yapıldığı unutulmamalıdır. Erkek sakal modelleri de bunların içerisindedir. Bir erkeğin yüzü yuvarlak ise top sakal onu daha basık bir yüze dönüştürecektir. Yüzü uzun olan kişiler keçisakalı modelini kullanırsa bu da yüzünün olduğundan daha da uzun görünmesine neden olur. Sakal modeli seçiminde yüzün simetrisine dikkat edilmelidir.

Erkek Sakal Modelleri 2020 Modası

2020 sakal modasında erkeklerin artık tamamen sakalsız dönemden kirli sakal dönemine geçtiklerini görebiliyoruz. Kirli sakal bir erkeğin kolay kullanım ve şık kullanım açısından en önemli modeller arasında yerini almaya devam ediyor.
Sonraki Geri

Kel Erkek Sakal Modelleri

Kel Erkek Sakal Modelleri Her erkeğe yakışan sakallar saçı olmayan kel erkeklere ayrı bir hava kattığı herkes tarafından kabul edilir. Erkek sakal modelleri içerisinde uzun veya kısa model sakallar günlük yaşamda oldukça havalı bir görünüş elde edilebilir. Özellikle sıklıkla rastlanan model ise top sakal modelidir. Saçı olmayan kişilerin sakallar ile kendilerini ön plana çıkarabilecekleri birçok modelleri tercih edebilirler.

Kısa Sakal Modelleri

Kısa Sakal Modelleri Erkeklerin sürekli nefret ettikleri şeylerden birisi her gün tıraş olmaktır. Tıraş olmak yüzdeki tahrişi artırdığı için birçok erkek sakal bırakarak kendilerine yeni bir moda yaratmaya çalışırlar. En çok rastlanan erkek sakal modelleri arasında kısa sakal modellerini görmek mümkündür. Hem havalı hem de bakımı kolay olan bu model ile düğündeki damat da iş adamlarının yüzlerinde sıklıkla görebilirsiniz.

Uzun Sakal Modelleri

uzun sakal modeli Her erkek kendine yakışacak sakal modelini bir kez de olsa denemek ve kullanmak ister. Bunlardan bir tanesi ise uzun sakallardır. Uzun sakallar çoğu erkek tarafından tercih edilmese kullanımı zor gelmeyen erkeklerin kullandıklarını görebilmekteyiz. Her dönemin kendine ait trendleri mutlaka oluyor. Uzun sakal atalarımızdan beri kullanılan sakal olması ile kendine yakıştıran vücutlu ve kaslı erkeklerde kullanılması artık hiç de şaşırtıcı gelmiyor.

Top Sakal Modelleri

Top Sakal Modelleri Top sakalı her erkek ömründe bir kez mutlaka denemiştir. Yüzüne giden ve kendine yakıştıran insanların sürekli olarak kullanabileceği modasının geçmeyeceği türden bir modeldir. Kimi top sakal kullanan kişiler biraz uzatarak daha belirgin halde kullanırken bazı erkekler ise kirli sakal halinde kullanmayı tercih ediyorlar.

Keçi Sakal Modelleri

Keçi Sakal Modelleri Keçisakalını kullanan erkeğe ülkemizde pek sık rastlamak mümkün değildir. Çünkü toplumumuzun alışık olmadığı bir tarz olmasından dolayı kaynaklandığı düşünülebilir. Keçisakalı modeli genellikle çene altından uzatılarak uç kısımları biraz daha sivrileşen bir modeldir. Bu modeli kullanabilmek için kişinin yüz hatlarına uygun olması gerekir.

Modern Sakal Modelleri

Modern Sakal Modelleri Son dönemlerde erkeklerin sakal merakıyla ortaya çıkan bir modeldir. Bu modelde önemli olan bakımını iyi yapmak ve ara ara sakal boyunu kısaltmak. Bakım yapmazsanız istediğiniz görüntüyü yakalayamazsınız.

Yuvarlak Sakal Modelleri

Yuvarlak Sakal Modelleri Keçi sakalından farkı şudur ki keçi sakalında bıyıkta bırakmasanız olur ama yuvarlak sakal modellerinde bıyığınız olmak zorundadır. Bu sakal modelinde yanak bölgenizdeki temiz tutmalısınız.

Ünlü Sakal Modelleri

Ünlü Sakal Modelleri Eğer şık ve karizmatik bir sakal istiyorsanız bir de ön plana çıkmasını istediğiniz elmacık kemikleriniz varsa sakallarınızı çene etrafında yoğun bırakıp favori kısmını tıraş ederek bunu sağlayabilirsiniz. Bu modeli elde etmek için iki ya da üç aylık sakal bırakmanız yeterli. Böylelikle bu modelde dikkati tamamen ağız bölgesine ve elmacık kemiğinize çekmiş olacaksınız.

Standart Sakal Modelleri

Standart Sakal Modelleri Standart sakal modeli birçok sakal modelini barındıran bir modelidir. Bu modelde isterseniz boyun isterseniz yanak bölgenizi kısaltabilirsiniz. Bu modelde sade olmasının vermiş olduğu şıklık vardır. Şık ve sade olmak istiyorsanız bu modeli kullanmanızı tavsiye ederim.

Sivri Sakal Modelleri

Sivri Sakal Modelleri Sakallarınızı kısadan uzuna doğru kestirdiğinizde bu size asi bir görünümle beraber şık bir görüntü de sağlar. Bu sakal modelinde isterseniz yanak bölgenizi kısa da kullanabilirsiniz. Sakallarınızı bu şekilde kullanırsanız gıdınız varsa gıdınızı da saklamış olacaksınız.

Şerit Sakal Modelleri

Şerit Sakal Modelleri Yeni yeni sakal bırakmaya başladıysanız eğer bu modeli bırakarak sakallı hayata giriş yapabilirsiniz. Bu sakal modeli aslında biraz da ruhunuzu yansıtan türdendir. İsterseniz uzun şekilde şerit sakalı bırakabilirsiniz.

Maya Sakal Modelleri

Maya Sakal Modelleri Sakallarınızın uzamasına izin vermekten çekinmeyin. En az bir yıl sakallarınızı uzatın göreceksiniz farkı. Öyle ki  etrafınızdaki insanların dikkatini çekecektir. Ama bu sakal modelinde yapmanız gereken tek şey iyi bakmanız gerekiyor.

Klasik Sakal Modelleri

Klasik Sakal Modelleri Bu model için yapmanız gereken bir kestirme biçimi yoktur çünkü her erkeğin şekillendirmeye üşendiği için kullandığı bir modeldir. Bu model her erkekte farklı biçimde gözükür. Bakım yaparak bu modeli de kullanabilirsiniz.

Kirli Sakal Modelleri

Kirli Sakal Modelleri Bu modeli genellikle erkekler sakallarını uzatıp ya da uzatmamaya karar verme aşaması sakal modelidir. Ama bu sakal modelini normal olarak da kullananlar vardır. Bu modelin en iyi yanı bakımı kolay  ve çok çabuk erişilebilir olmasıdır.. Ayrıca bu modeli bıraktığınız da yüzünüz temiz de görünecektir.

Kahkaha Bıyık Modelleri

Kahkaha Bıyık Modelleri Bu model aslında komik görünen ama bir o kadar da karizmatik olan bir bıyık modelidir. Genellikle bu modeli yaşlılarda görmeye alışık olabilir ama bu modeli günümüz gençlerinin de kullandığı bir modeldir. Bu bıyık modelini isterseniz yoğun ya da ince sakalla da kullanabilirsiniz. Bu modelin en sevdiğim yönü de yüzünüze gülüş ekler.

Kaba Sakal Modelleri 

Kaba Sakal Modelleri  Bu sakal modelinde uzun yıllar bıraktığınız sakallarınız şekillendirerek kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey zaman zaman   sakallarınıza ara makas atmanız gerekiyor. Ayrıca böyle sakal size savaşçı bir hava katar ve karizmanız artar.

İş Yeri Sakal Modelleri

İş Yeri Sakal Modelleri Özel sektörde çalışıyorsanız eğer ve kendinize sakal yakıştırıyorsanız kurumsal düzeyde sakal bırakabilirsiniz. Bu modele ulaşmanız için birkaç haftaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Ama bu modelde önemli olan bakım yapmanız.

Favori Sakal Modelleri

Favori Sakal Modelleri Bu sakal modeliyle sıkılmış olduğunuz sakal modelinden kurtulmuş ve farklı bir tarza sahip olacaksınız. Keçi  sakalında bıraktığınız bölgeyi keseceksiniz yani baktığınızda ters keçi sakalı diyebiliriz. Bu modelde isterseniz kısa olarak isterseniz de uzun olarak kullanabilirsiniz. Sakallarınızdan sıkıldığınız dönemlerde farklı modeller denemekten çekinmeyin.

Çene Sakal Modelleri

Çene Sakal Modelleri Bu modelin size yakıştığını bulana kadar birçok model denemiş olabilirsiniz ama bu modelin size yakıştığını farkına vardığınızda bağımlısı olacaksınız. Sakalınızın yoğunluğuna göre ince ya da kalın olarak kullanabilirsiniz. Karizmatik görünmek istiyorsanız bu modeli tavsiye ederim.

Büyücü Sakal Modelleri

Büyücü Sakal Modelleri Bu sakal modelinde yapmanız gereken tek şey sakallarınızı uzatmak. Hiçbir kesim şekline ihtiyacınız yoktur. Ama bu modelde sakalınıza yumuşatıcı kremler uygularsanız daha güzel görünüm yakalarsınız. Uzun saçlıysanız bu model sizi filmlerdeki oduncu karakterlere benzetir.
Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

Saç Dökülmesinin Psikolojik Sebepleri

Saç Dökülmesinin Psikolojik Nedenleri

Saç dökülmesinin psikolojik nedenleri son zamanlarda yoğun bir şekilde araştırmalara neden olmaktadır. Cilt hastalıkları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.