Ana Sayfa / Saç Bloğu / Gri Balyaj Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Gri Balyaj Nedir

Gri Balyaj Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde özellikle kadınlar hem farklı hem de modern bir saç rengi arayışı içerisindeler. Geçtiğimiz yıl ve içinde bulunduğumuz bu yılda özellikle ombre ve balyaj çok moda. Modern ve iş kadınlarının ağırlıklı olarak tercih ettikleri modeller arasında mutlaka ombre ve balyajın olduğunu görüyoruz. Ancak balyaj saç modellerinde ise en çok tercih edileni gri balyaj! Gri yansımalı parlak bir ton olması nedeniyle oldukça beğeni toplamaktadır.  

 Siyah Saça Gri Balyaj Nasıl Yapılır?

Genellikle siyah saç üzerine uygulanması tavsiye edilen ve kuaförler tarafından genellikle o şekilde uygulanan bir saç modelidir. Siyah saç üzerinde özel bir saç açıcı kullanılarak, saç beyaz rengi alana kadar açılır. Beyaz rengin elde edilmesinin ardından saç griye boyanarak istenilen renk elde edilir. Boyanacak saçın siyah renk olmasa da koyu renkli olması daha çok tercih edilmektedir.

Eğer açık renk bir saça sahipseniz bu uygulamadan kaçınmanızı öneririz. Koyu tabanlı bir renk olmaması halinde hem saçın açılmasında hem de saçın boyanmasında istenilen renk tonu elde edilemeyeceği için açık renk tabanlı bir saçta uygulanmamalıdır.

Ayrıca gri balyaj uygulaması hem koyu rengin açılması hem de tekrar boyanması gibi iki aşamadan oluştuğu ve bu aşamaların kimyasal madde barındıran işlemler olduğu için gri balyaj uygulaması yapılacak saçın bakımlı olması gerekmektedir. Eğer sağlıksız bir saçınız varsa öncelikle saçın daha rahat beslenmesi için saçınızı kestirmelisiniz.

Ardından saçınız için uygun yağlarla evde ya da uzman birinden yardım almak suretiyle bir güzellik merkezi ya da kuaförde saçınıza bakım yaptırmalısınız. Bakımsız ve yıpranmış saçlara balyaj uygulaması yapılması halinde hem saç parlaklığını yitireceğinden renk sönük görünecektir hem de boyama işlemi sırasında saçınızı kaybetme ihtimaliniz ortaya çıkacaktır. Bu nedenle bu uygulamayı yaptırmadan önce ilk dikkat edeceğiniz husus saçınızın sağlıklı ve bakımlı olmasıdır. Gri Balyaj Örnekleri

Daha önce de söylediğimiz üzere bu modeller arasında seçim yapmak için  cilt renginden çok saç rengi önem arz etmektedir. Bu sebeple saçınızın koyu renkli olmasına ve koyu renk üzerine gri balyaj uygulaması yaptırmaya özen göstermelisiniz.

Ancak solgun bir cilt rengine sahipseniz her ne kadar saçınız koyu renkli de olsa yine de gri balyaj uygulamasından kaçınmanızı öneririz. Çünkü bu durumda saç modeli her ne kadar modern bir model olsa da solgun bir ciltte gri balyaj sizi yaşınızdan oldukça olgun gösterebilir. Ayrıca gri balyaj modeli modern ve marjinal bir model olması sebebiyle kişisel bakımınıza da özen göstermelisiniz. Yüzünüzü daha renkli gösterecek makyajları tercih etmelisiniz.

Eğer açık renkli bir cilt tonunuz varsa ve günlük hayatınızda mayaj yapmayı pek tercih etmiyorsanız bu durumda az sıklıkta gri balyaj modeli yerine saçınızın tamamını griye boyamanızı asla önermeyiz. Ancak koyu renkli saç renginizi alt ton olarak uygulayarak kısmen gri balyaj uygulaması yapmayı tercih edebilirsiniz.

 
Modern ve iş kadınlarının ağırlıklı olarak tercih ettikleri modeller arasında mutlaka ombre ve balyajın olduğunu görüyoruz.

Bu habere de bakabilirisiniz

YVES ROCHER ŞAMPUAN

Yves Rocher Şampuan

Sağlıklı ve güçlü saçlar için en önemli adım doğru şampuan seçimidir. Bu noktada saç türüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.