Ana Sayfa / Saç Bloğu / Hareketli Fön
Haraketli Fön Nedir

Hareketli Fön

Fön, saçların düzleştirilmesi işlemidir. Kadınlar saçlarının düzleştirilmesini çok severler çünkü fönlü saç pek çok kadına yakışıyor. Fön saç modelinin kendi arasında pek çok şekli bulunuyor ve 2020 yılının trend modeli ise hareketli fön şeklidir. Hareketli fön aynı zamanda dalgalı fön olarak da bilinir. Hareketli fön şeklini saça uygulamak için geniş çaplı bir fön tarağına ihtiyacını vardır. Fakat küçük bukleler için daha küçük çaplı fön tarağına ihtiyaç duyulur.   Hareketli fön çekmek maşa yapmak gibidir. Fön fırçasına saç dolanarak yukarıya doğru tarakla çekilir. Ancak dikkat edilmesi gerekir ki fırçanın saç dibine çok yaklaştırılmaması gerekir aksi takdirde hem saç dipleri yanabilir hem de doğal olmayan, yapay bir görünüm ortaya çıkabilir. Bu durumda kulakların olduğu hizaya kadar çıkmak yeterlidir. Sonrasında saçı parmakla tutarak kıskaçlı tokalar ile tutturmak gerekir. Her bir buklede aynı işlemi uygulamak gerekir.    

Saç Uçlarına Hareketli Fön Nasıl Çekilir?

  Hareketli fön elbette tüm saça uygulanacak diye bir kural yoktur, yalnızca saç uçlarına uygulamak da mümkün. Uçlardan hareketli fön pek çok kadının severek kullandığı bir saç modelidir. Bunun için yine parmakla saç yukarı doğru kaldırılmalı, tabi bunun için fön tarağından da yardım alınmalı. Yaklaşık 1-2 cm yukarıya kaldırılsa yeterlidir. Kıskaç tokalar ile saç tutturulduktan sonra fön makinası yardımı ile tek tek saçlar fönlenir.  

En Çok Hangi Fön Şekli Tercih Ediliyor?

  Düz fön şekli de en az hareketli fön kadar tercih ediliyor. Fakat her ikisinin de kullanım alanı birbirinden farklıdır. Sportif bir havaya bürünmek için düz fön şekli tercih edilirken klasik ve resmi hava yaratmak için genelde hareketli fön tercih edilir. Tabi giyilen kıyafetin de bu konuda büyük bir payı vardır. Ancak en önemlisi kişinin kendine en çok yakışan modeli kullanmasıdır.   Genelde uzun saçlı kadınlarda hareketli fön modeli daha güzel görünür. Çok kısa saçlarda hareketli fön kendini pek göstermiyor. Yine de kişinin kendi tarzına yönelik saç modelini belirleyerek onu kullanması gerekir.

Bu habere de bakabilirisiniz

sülfat

Sülfat Nedir? Sülfatsız Şampuanların Faydaları

Pek çok insan, kullandıkları şampuanların içerisinde ne bulunduğunu son dönemlerde bir hayli merak ediyor. Kimyasal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir