Ana Sayfa / Saç Bloğu / Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
Saç Uzaması Nasıl Olur

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı saç uzatma yöntemleri, kadınlar tarafından en çok merak edilen konulardan biri olup, bu amaçla piyasada birçok bakım ürünü bulunmasının yanı sıra, evde kendinizin uygulayabileceği doğal yöntemler ve bir kaç bakım sırrı vardır. Saçlar kadınların en önemli aksesuarlarındandır ve istenilen görüntüde ve boyda olması sağlıklı ve dikkat çekici bir görüntü vererek kendinize olan güveni artırır. Ayrıca istenilen şeklin kısa saçlara kıyasla daha rahat verilebilmesi açısından, kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ancak bazı kişiler, genetik faktörler, düzensiz uyku, bakım ürünlerinin yanlış tercih edilmesi veya sıkça kullanılması, ısıl işlem yapan şekillendiriciler, hormonel düzensizlikler, hatalı beslenme ve stres gibi faktörlerden istenilen boya ulaşamamaktadır.

Saçları Hızlı Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında ilk yapılması gereken saçların kurumasını önleyerek saç kırılmalarına engel olmaktır. Bunun için duş alırken krem uygulayabileceğiniz gibi duş sonrası kullanılan durulanmayan sıvı kremler de bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken, kremin kullanılan şampuanın içinde olmamasıdır. Bu türde şampuanlar köklerin nefes almasını engelleyerek, dökülmelere sebep olabilirler. Uzun Saçlar Ayrıca farklı tiplere göre üretilen kremlerden kendinize uygun olanının seçilmesi maksimum faydayı elde etmenize yardımcı olacaktır. Sülfat içeren bakım ürünleri saçları daha da kurutacağından sülfatsız ürünleri tercih ederek, foliküllerin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Duş esnasında şampuan uygularken, saç diplerine masaj yapmak kan dolaşımını hızlandıracağından, daha çok oksijen taşıyacak ve böylelikle daha güçlü yapıda olmasına yardımcı olacaktır. Mevcut kırıklardan kurtulmak da kullanılacak yöntemlerden biridir. Kırık uçlar oksijen taşınmasına engel olacağı için dökülmelere neden olurlar. Şekillendirmek amaçlı uygulanan ısıl işlemlerden de uzak durulması gereklidir. Pamuklu yastık kılıfları kırıkları artırdığından, saten kumaştan yastık kılıfı tercih edilerek kırıkları minimize edebilirsiniz.
Sülfat içeren bakım ürünleri saçları daha da kurutacağından sülfatsız ürünleri tercih ederek, foliküllerin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Evde Uygulanabilecek Doğal Yöntemler

Hızlı saç uzatma yöntemleri, yüzyıllardan beridir kadınların üstüne düşündükleri bir konudur. Bu yüzden doğadan gelen nimetleri, amaçlarına ulaşmak için sonuna kadar kullanmışlar ve oldukça iyi sonuçlar elde etmişlerdir. Lavanta bu amaçla kullanılan bitkilerden biridir. 2 bardak sıcak suda bekletilen 1 yemek kaşığı kadar lavantanın suyunu, duştan çıkmadan son durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz badem yağı, hindistancevizi yağı, zeytinyağı ya da genellikle aktarlarda bulunan biberiye yağı, lavanta yağı, jojoba yağı ve ketentohumu yağından birini veya birkaçının az miktarlardaki karışımını haftada iki kez masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir