Ana Sayfa / Saç Bloğu / Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı
Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Kendiliğinden kıvırcık olan saçlar hacimli, gösterişli ve çok göz alıcıdır. Saçların göz alıcı özelliğinin devam etmesi, kabarmaların, elektriklenmelerin, kırılma ve yıpranmaların bu ışıltının önüne geçmemesi için bakımı oldukça önemlidir. Doğal görünümlü kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı, nelere dikkat edilmelidir sorularının en önemli cevabı rutin saç bakımıdır.

Diğer saçların da düzenli bakımının yapılması şarttır fakat kıvırcık saçlarda bu biraz daha önem arz etmektedir. Şampuan ve saç bakım ürünleri seçilirken muhakkak kıvırcık saçlara özel olanlarından alınmalıdır. Doğru ürün kullanıldığında maksimum verim elde edilir. Bu saç tipleri kuru olmaya daha meyilli olduğundan özel bakım ürünleri alınamıyorsa bile şampuanla yıkadıktan sonra illa ki kremle nemlendirilmelidir.

Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı hususunda yıkarken ve yıkadıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı hassasiyetler vardır. Yıkarken saç tipine uygun doğru şampuanın, saç bakım ürünlerinin ve kremin kullanılması gerekir. Saç bakımının bir diğer rutini arasında asla göz ardı edilmemesi gereken bir mevzu saç maskesi kullanmak vardır. Saç dalgalarını ve bukleleri daha parlak ve göz alıcı gösterecek maskenin haftada bir uygulanması gerekir. Saçlar, banyodayken yıkadıktan sonra kremli haliyle geniş dişli tarakla nazikçe taranmalıdır.

Böylece hem rahat taranır hem de kırılmaz. Yıkadıktan sonra durulmanın soğuk su ile yapılması saçların daha parlak görünmesine neden olacaktır. Soğuk suya dayanamayanların suyu saç diplerine değil de uçlarına ve boy kısmına dökmeleri de yeterli olur.

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Kıvırcık Saç Bakımında Günlük Rutin

Saçların her gün temizlenmesi, haftada bir saç maskesinin kullanılması kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı sorusunda ilk adımlardır. Ayrıca günlük elektriklenmelerin, kabarmaların önüne geçmek ve buklelerin gün boyu parlak ve hacimli kalması için kullanılan ürünlerin durulanmayan çeşitlerinden olmasına özen gösterilmelidir. Havluların sert dokusu buklelerin yıpranmasına, elektriklenip incelmesine sebep olabiliyor. Bundan dolayı kıvırcık saça sahip olanlar kurulamayı havlu yerine pamuklu bir kumaş parçasıyla yapmalı veya kendi kendine kurumasını beklemelidirler. Saç kesme işlemlerinde saç ıslatılır ve saç nemliyken kesim işlemi gerçekleştirilir.

Fakat kıvırcık saçlarda bukleler ıslakken daha düz ve uzun gözükeceğinden kişileri yanıltır ve istenilen uzunluktan daha fazla kesilmesine neden olabilir. Bu nedenle bu saç tipine sahip olanların saçlarını kuru ilen kestirmesi daha doğru olacaktır.  

Bu habere de bakabilirisiniz

YVES ROCHER ŞAMPUAN

Yves Rocher Şampuan

Sağlıklı ve güçlü saçlar için en önemli adım doğru şampuan seçimidir. Bu noktada saç türüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.