Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Porselen Makyajin İncelikleri
Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen Makyajin İncelikleri

Porselen Makyajın İncelikleri Porselen makyaj yapılması zahmetli ama yapıldıktan sonra da kusursuz gösteren bir makyaj türüdür. Günlük kullanım için pek de uygun olmayan bu makyaj çeşidi genellikle düğünlerde, balolarda, özel gecelerde ya da ekran karşısına çıkacak kişilere uygulanması tavsiye edilir. Yapılışı hata kabul etmeyeceği için porselen makyajın incelikleri hakkında uzman kişi tarafından kişiye özel ürünlerle yapılması gerekmektedir.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır? Özel günler gibi sayılı zamanlarda tercih edilen porselen makyajın doğru şekilde yapılması oldukça önemlidir. Yapımı zaman alan bu makyajın deneyimli olmayanlar için evde yapımı zordur ve bu nedenle porselen makyajın incelikleri ile ilgili tecrübeli kişilere yaptırılmalıdır. Makyajdan önce cildin temizlenmiş ve de yüz bölgesinin tüylerinin alınmış olması önemlidir. Daha sonra yüze nemlendirici sürülür ve makyaj bazı ile pürüzsüz hale gelen cilde fondöten uygulaması yapılır. Fondöten renginin cilde uygun bir tonda olmasına dikkat edilmelidir.

Gözaltı ve ciltteki kırışıklıklar kapatıcı sürülerek aydınlatılır. Kullanılacak olan pudranın mat olması ve dekolte yerine, boyun ve kulaklara da sürülmesi önemlidir. Gözler için göz farı bazı kullanmak göz makyajının kalıcılığı açısından önemlidir. Ayrıca koyu bir göz makyajı ile odak noktası gözler yapılmak isteniyorsa mutlaka takma kirpik ve siyah bir rimel kullanılmalıdır. Tek bir odak noktası olması gereken porselen makyajda gözler odak noktası olduğunda ruj ve allık geri planda olmalıdır. Bu nedenle allık seçiminde daha doğal tonlar ön planda tutulur.  Son olarak da sabitleyici sprey sıkılarak makyaj bitirilir.

Porselen Makyaj Neden Tercih Edilir? Porselen Makyaj Neden Tercih Edilir? Porselen makyaj tercih edilmesindeki amaç cildin pürüzsüz görünmesini ve yüz hatlarının doğal durmasını sağlamaktır. Bu nedenle de cildinde yara, sivilce izi olan kişiler tarafından tercih sebebidir. Ayrıca porselen makyajın incelikleri bilinerek yapıldığında yüzde belirgin hiç bir iz kalmaz ve pürüzsüzlüğü sağlanır. Bunların yanında yaklaşık kırk iki saat sıcağa dayanması, terleme olduğunda akma olmaması ve de sudan etkilenmemesi de tercih edilme sebeplerindendir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Özenli Dudaklara Sahip Olmanın Sırrı

Dudaklarımız yüzümüzün en dikkat çekici bölgesidir, Onlara iyi bakmanız içi sizlerle paylaşacağımız önerileri uygulamayı ihmal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir