Ana Sayfa / Saç Bloğu / Röfle Modelleri
Röfle Modelleri

Röfle Modelleri

Röfle modelleri ilk ortaya çıktığı zamandan itibaren modasını kaybetmeyen ve hemen hemen her kadının mutlaka denediği bir tarzdır. Kadınlarda çok kullanılan bu tarz, ayrı bir hava kattığı gibi doğru bir şekilde yapıldığında herkese yakışacaktır. Bu sebeple saçlarında farklılık oluşturmak ve kendisini yenilenmiş hissederek olumlu duygu ve psikoloji içerisinde olmak isteyen her kadın mutlaka röfle modelleri ve eşsiz tarzını denemelidir. İşin ehli ve profesyonel bir kişi tarafından yapıldığında beklendiğinden daha güzel sonuçlar elde edilecektir. Bu sebeple mutlaka daha önce tecrübe edilmiş ve işini istediğiniz kriterlere uygun olarak yapan kişileri araştırmalı ve beklediğiniz sonuca ulaşmalısınız.

Röfle Hangi Renkte Yapılır?

Röfle denildiğinde genelde akla ilk gelen renk sarıdır. Saç rengi sarı olan bir kadın, saçının bulunduğu tonun daha açık renginde aralara ışıltılar ve ekler yaptırır. Bu da saça daha havalı bir görüntü verecektir. Fakat her ne kadar sarı saçlı kadınlar tarafından daha çok tercih edilse de, aslında kahverengi saç tipine de oldukça yakışacaktır. Saçın rengi olan kahverenginin daha alt tonları ve sarı renkten atılan ışıltılar ve tonlar saça doğal olduğu kadar hoş bir görünüm de kazandıracaktır.

Röfle Nasıl Yapılır?

Röfle yaptırmak isteyenler genelde kadınlardır. Kadınların çok fazla tercih ettiği bu model, çok da zahmetli bir işlem değildir. Fakat zahmet vermemesi yapılışının kolay olduğu anlamına da gelmez. Röfle modelleri arasından tercih yapıldığında bu işte uzman olan kişiler araştırılmalı ve seçilmelidir. Zira röfle çok fazla uğraştırmasa ve uzun süren bir işlem olmasa da, dikkat ister. Röfle modeli uygulanan saçın tamamı boyanmadığı ve aralarına boya ışıltıları ve ekleri atıldığı için, dikkat ve titiz bir çalışma ister. Saçların belli bir kısmı ölçülür ve farklı tondaki boya sürülür, sonra ilk bölümdeki kadar kısım ölçülerek ayrılır ve boyanan kısım gibi miktar tekrar o tonda boyanır. Bu şekilde istenilen miktar kadar saça ayrı bir renk uygulanır. Röfle Saç Modeli

Röfle Renkleri Nelerdir?

Röfle ilk zamanlarda sadece saçın renk tonunun farklı tonundan uygulanan bir işlemken daha sonra biraz daha çeşitlenmiştir. Kahverengi saça uygulandığında açık kahve ve koyu sarı tonlarında uygulanır. Sarı saçlı bayanlar röfle yaptırmak istediklerinde saçlarındaki renge göre farklı bir çok seçenek bulunur. Örneğin, açık sarı saçlarda daha açığı ve beyaz dahi kullanılırken, koyu sarı renklerde daha açık tonlar tercih edilir. Röfle yaptırmak isteyen kişi için daha güzel bir sonuç elde etmek isteniyorsa, işinde uzman kuaförden yardım almak en güzelidir.  Zira güzellik için  yapılan röfle işlemi eğer tecrübesi olmayan kişiler tarafından yapılırsa amacına zıt bir sonuç elde edilerek, saçların sağlığı da tehlikeye girebilir. Saç güzelliği önemli olduğu kadar sağlığının da düşünülmesi gerekir. İlgili Haber :  Patlıcan Moru Saç Modelleri

Karamel Vurgulu Röfle Moidelleri

Saçınızı karamelize bir tonda boyayın ve hatta röflenin kendini daha iyi göstermesi için iri dalgalı perma modellerini deneyin.

Kumral Saç Röfle Modelleri

Koyu çikulata kahverengi saçlara sahip iseniz, araya katacağınız kırmızı kahveler saçı hem daha vurgulu hem de canlı görünmesini sağlayacaktır.

Bu habere de bakabilirisiniz

turuncu saç boyası

Turuncu Saç Boyası Ürün İncelemesi

Günümüzde renkli saçlar oldukça popüler. Mavi, yeşil, mor gibi renklerin ardından turuncu renk saçlara ilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir