Ana Sayfa / Saç Bloğu / Saç Toneri Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılmalıdır
Saç Toneri Nedir

Saç Toneri Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılmalıdır

Saç toneri nedir? Saçın boyanması sonrasında uygulanan cilalama işlemine saç toneri denir. Şayet saçınızın renginde tonlama dengesizlikleri varsa, saç tonerinin mükemmel bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Çünkü bu uygulama sayesinde saçta var olan ton dengesizlikleri pratik bir şekilde giderilmektedir. Bayanların yıllardır vazgeçemediğini en temel bakım ritüeli olan saçlar, yeni trend renk ve model kuşağına ayak uydurmak için sürekli bir değişim içine giriyor. Son dönemlerde ise moda hale gelen saç toneri işlemi, bu değişim popülerliğinin gözdesi olmuş durumda. Peki nedir bu işlem? Saçın boyama işleminden sonra kalıcılığını ve renk pigmentlerini arttırmak adına yapılan bir tür cila işlemidir. Saç tonerini yaptırdığınız takdirde, ön boya işlemindeki rengin içindeki ton eşitsizliğini ortadan kaldırıp sizin daha canlı ve gerçek bir renk tonunu yakalamanızı sağlar. Sonuç olarak da göz alıcı renkler ile aynalara bakmaya doyamaz hale gelirsiniz. Saç renginin kusursuz bir şekilde görünmesi noktasında saç tonerinin son derece iddialı çözümleri ortaya koyduğu bilinmektedir.

Saç Toneri Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılmalıdır?

Evet burada asıl dikkat edilmesi gereken konu bu işlemin nasıl ve hangi renk tonları üzerinde kullanılması gerektiğidir. Her boyadığınız renk tonunda işe yaramayabilir, hatta saçınızın olduğundan da karmaşık renk almasına sebep olabilir. Bu yüzden istediğiniz saç rengine karar vermeli, daha sonra bu işlemin ona uygun olup olmadığını araştırmalısınız. Eğer bu Saç Toneri işlemini evde kendiniz yapacaksanız uzman bir kuaförden bu konuda fikir almanız gerekebilir. Daha çok sarı ve açık saç rengi yakalamak isteyenlerin tercihi olmalıdır. Bu nokta da önemli olan doğru bakım ürünleri kullanmak! Mesela yeni boyanmış bir sarı rengi olduğunun daha göz alıcı bir ton kıvamına getirmek ise amacın, o zaman bu işlem tam sana göredir. Boya işlemi bittikten sonra bazen saç aralarından istenmeyen sıcak tonlu renk pigmentleri kalabilir, bu da senin istediğin asıl renge kavuşmana engel olur. Ancak bir sonraki aşamada devreye giren saç toneri işlemi, saçlarına ekstra renk vererek arada kalan sıcak renklerin yok olmasını sağlar. İster evde ister kuaförde yapabileceğin bu işlem içim için biraz ton bilgisine sahip olmalı ve kullandığın malzemenin kalıcılığına dikkat etmelisin. Ayrıca saçların düzenli bir şekilde yıkandığını düşünürsek, toner uygulamasının birkaç haftada bir yenilenmesi gerektiğini de unutmamak lazım. Aksi takdirde zamanla ortaya çıkan karmaşık renklerin önüne geçmeniz imkânsız olur.  İşin püf noktası kendi saç renginize uygun tonu yakalamak için doğru toneri kullanmanızdır. Bütün bu bilgiler ışığında saç tonerini kimler tercih etmelidir? İşte ayrıntılar! Benzer İçerik : Daha Yumuşak Saçlara Sahip Olmak İçin Ne Yapılmalı

Saç Tonerini Kimler Tercih Etmelidir?

Genellikle saçını sarı, platin ve gri renge boyatmak isteyenlerin daha çok tercih ettiği Saç Toneri işlemi, saçı açmak için yapılan boya sonrasında ortaya çıkabilecek renk karmaşasının önüne geçilmesini sağlıyor. Eğer siyah bir saçınız varsa ve buna gri renk ışıltı vermek istiyorsanız, önce saçınıza açtırma işlemi yaptırıp daha sonra mutlaka Saç toneri uygulamasını eklemelisiniz. Ya da tek renk bir sarı elde etmek istiyorsanız yine aynı şekilde bu aşamadan geçmeden kuaförden çıkmamalısınız. Sadece istediğiniz rengi belirlemeli ve size uygun olup olmadığını bilmeniz gerekir. Düz ve tek renk yapılan bir boya işleminde kullanmasına ihtiyaç olamayan bu ikinci aşama, sadece açık renk saç tercih edenlerin gözdesi haline gelmelidir. Elbette ki saç toneri gündeme geldiği zaman karşımıza son derece estetik bir görsellik de çıkmaktadır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.