Ana Sayfa / Saç Bloğu / Zeytinyağıyla Saç Bakımı Nasıl Yapılır
Zeytinyağıyla saç bakımı nasıl yapılır

Zeytinyağıyla Saç Bakımı Nasıl Yapılır

‘’Zeytinyağıyla saç bakımı nasıl yapılır?”  yazısında herkesin genellikle evinde bulunan bu doğal mucizeden nasıl faydalanabileceğimize değineceğiz. Zeytinyağının sağlığa faydalarıyüzyıllardan beridir herkes tarafından bilinen bir gerçektir. K vitamini, E vitamini ve antioksidanlaryönü ileoldukça zengin içeriğiyle birçok yararı olan, en sağlıklı sıvı yağ olarak kabul edilir. Sadece salatalarda, yemeklerde daha lezzetli bir tat elde etmeye değil, İçeriğindeki doymamış yağlar sebebiyle vücut için de pek çok faydası bulunan zeytinyağı, harici olarak kullanımlarda da, K ve E vitaminler sayesinde cilt ve saçlar için faydalı olacaktır. Besleyici, onarıcı ve nemlendirici özelliği ve kolay ulaşılabilmesi açısından hem etkili hem de kolay saç bakım çözümleri arasındadır. Kullanımına başladıktan 2-3 hafta sonra etkisini göstermeye başlayan bakım yöntemleri, daha yumuşak,  parlak ve daha hacimli görüntü elde etmenize sebep olacaktır.

Zeytinyağı ile Yapılan Saç Bakım Kürü

‘’Zeytinyağıyla saç bakımı nasıl yapılır?”konusunda en çok öğrenilmek istenen, en etkili sonuçları elde etmek için saç bakım kürlerinin nasıl hazırlanıp uygulanacağıdır. Kürü hazırlamak için kaliteli Sızma Zeytinyağının kullanılması önerilir. İhtiyacınız olacak diğer malzemeler ise küçük boyda bir kap, bir bone, bir havlu ve ocak olacaktır. Bir çay bardağı sızma zeytinyağı, kısık ateşte 10 dakika ısıtılır. Ilıyan yağ ocaktan alınır. Fazla ısınmamış olmasına dikkat edilmelidir. İstenilen sıcaklıkta olduğuna emin olduktan sonra, parmak uçları ile alınan yağ,  saç köklerine ve boylarına masaj yaparak uygulanır. Yağlı bir cilde sahipseniz sadece boylara uygulama yapabilirsiniz. Kafanıza boneyi geçirerek yarım saat beklemeniz, zeytinyağının yeterince emilimini sağlayacaktır.

Zeytinyağıyla saç bakım kürü nasıl hazırlanır

Zeytinyağı ile Hazırlanacak Avokado ve Bal Maskesi

“Zeytinyağıyla saç bakımı nasıl yapılır?” denince akla gelen maskelerden en etkili olanlarından biri, Avokado ve balın mucizelerinden faydalanabileceğimiz karışımdır. Avokadonun cilde olan faydaları herkes tarafından bilinir. İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde koruyucu ve yenileyici özelliği olup, saçlar için de oldukça faydalı bir meyvedir.  Bu yönü ile boyanmış ve hasar görmüş saçlar için de müthiş fayda sağlayacaktır.Olgunlaşmış bir avokadoyu ezip, 2 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak, hazırlanan maske saç boylarına ve diplerine uygulayın.Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra ılık su ile maskeyi temizleyin. Bu uygulamayı hafta bir kez tekrarlayabilirsiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

5 Numara Saç Nedir

5 Numara Saç

Orta uzunluktaki saç kesimlerine 5 numaralı saç denilmektedir. Erkeklerin çok severek kullandığı saç modellerinden olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir