Ana Sayfa / Saç Bloğu / 2018 Kısa Saç Modelleri
2018 Kısa Saç Modelleri

2018 Kısa Saç Modelleri

2018 kısa saç modelleri, kadınlara çekici ve asil bir görüntüye kavuşabilmeleri konusunda fırsatlar sunuyor.  Her ne kadar kısa modellerigenellikle erkekler tercih etse de, dünya trendlerinde kadınlar tarafından oldukça sık kullanılmakta. Dünyaca ünlü starlar kısa saç modelleri ile çarpıcı, şık ve seksi görüntü elde ediyorlar. Burada en önemli nokta ise herkesin kendi yüz tipine uygun seçeneği tercih etmesi. Baylar için de bayanlar için de kısa tarzda bir model belirlenirken, saç tipi, rengi, vücut yapısı ve günlük yaşam koşullarımız dikkate alınması gereken hususlardandır.

Yeni Yılın Trend Modelleri

2018 kısa saç modelleri trendlerinde öne çıkan en çarpıcı tarzları aşağıda sizler için inceledik. Bu sene en çok kullanılacak olanları şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır;
Topuz
Dalgalı ve kıvırcık
Punk rock
Ombre
Bella
Örgü
Bob, lob ve mob kesim

Topuz: Half bun denilen yarım topuzlar salaş ve dağınık görüntüsüyle günlük kullanımda yer bulmaktadır. Alt ve üst olarak ikiye ayrılan kısımlardan üst taraf lastik toka ile tutturulur ve lastiğin çevresine dolanarak tel tokalarla sabitlenir. Çok sevimli bir görüntüsü olan dağınık çift topuz; ensede sağ ve sol olarak ikiye ayrılan kısımların tel tokalar ile tutturulması yöntemidir.   Daha çok davetlerde kullanılan ve çok şık bir görüntüsü olan hacimli topuzları elde etmek için ise saçın üst kısmına krepe yapılması gerekir. Ön-üst kısımlar hafif hacimli bırakılarak arkada lastik ile toplama işlemi yapılır.Kalan kısımlar üste doğru bombeli olarak tel toka ile sabitlenir.
Dalgalı ve Kıvırcık: Duştan sonra taranan saçlara sprey sıkılarak mandallar tutturulur ve 30 dakika beklenir. Hafif ısıdaki maşa ile şekillendirildikten sonra istenilen dalgalar elde edilecektir. Kıvırcık modeller ise doğal haliyle jöle veya spreyler ile kullanılabileceği gibi; sıradışı bir görünüm istenirse, arkası çok kısa üst kısımlar daha uzun bırakılarak elde edilen pixie kesimlerle kullanılabilir.
Punk Rock: 1970’li yıllarda ortaya çıkan bu stil daha çok gençler tarafından kullanılmakta olup, asimetrik kesimlere sarıdan mora her renk uygulanabilmektedir.
Ombre: Bu işlem esasında alt kısımlara doğru uygulanan bir renklendirme işlemi olup, sarının tonları, bakır, karamel gibi renkler kullanılarak kısa saçlarda farklı bir görünüm elde edilir.
Bella: Adını süper model Bella Hadid den alan bu tarz, lob kesimdeki düz saçların ortadan iki kısma ayrılması ile elde edilir.
Örgü:Şelale, düğümlü, balık kuyruğu, taç, Fransız, Afrika örgü stilleri bob, lob ve mob kesimlerde uygulanarak dikkat çekici bir görüntü elde edilebilir.
Bob, lob ve mobkesim: Bob kesim önden çene hizasında, arkaya doğru kısalan ve bombeleşen yapıdadır. Lob kesim ise omuz hizasından arkaya doğru azalan boyda olup, mob ikisinin ortasında bir tarza sahiptir.
2018 Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modellerini Kimler Tercih Etmemelidir?

2018 kısa saç modelleri her ne kadar kullanışlı ve dikkat çekici olsalar da kullanılmasının uygun olmadığı bazı durumlar vardır. Bakımının ve şekillendirilmesinin kolay olması, bu modellerin kadınlar tarafından kullanımınıcazip kılıyor. Ancak kilolu bayanlar tarafından tercih edilmesi, vücuttaki orantısızlıkları ortaya çıkaracağı için kullanılmaması daha uygun olacaktır. Ayrıca kilolu olmayan ancak vücudunda orantısızlık bulunan bayanlar için de bu trende ayak uydurmak riskli bir tercih olacaktır.

2018 Kısa Saç Renkleri

2018 kısa saç renkleri her zevke ve ihtiyaca uygun seçenekleri sizlere sunuyor. Klasik seçimlerin dışına çıkmak istemeyenler bu sezon yine sarı, siyah ve kahve tonlarını tercih edebilirler. Ancak klasik renklerin dışına çıkıp çılgınca tercihler yapmak isteyenler, sizi 2018 yılında birbirinden farklı renkler bekliyor. 2018 kısa saç renkleri arasında gümüş, mor, pembe, yeşil ve mavi yer alıyor. Kısa saçlarda kendini daha çok gösteren bu renkler, tercihi yaratıcı ve dikkat çeken modellerden yana olanlara hitap ediyor.

Bu habere de bakabilirisiniz

2019 Saç Modelleri

2019 Yılının Saç Trendleri

2019 yılı geldi gelecek derken seneyi yarıladık sayılır. Sene başında yılın moda akımlarından bahsetmiştik şimdide …

6 Yorumlar

  1. Selma Ulusoy

    Harika bir yazı olmuş.Bob kesimi hep düşünüyordum.Yazınız sayesinde karar verdim.Teşekkürler.

  2. Derin GÖVEMLİ

    kısa saç severler için çok güzel bir yazı olmuş. saçımı kestirmeyi düşünüyordum. sayenizde tercih yaparken zorlanmayacağım. teşekkürler.

  3. İnsan hem cinslerinde kısa saç görünce başta bir garip gelsede sonradan alışıyor gözü ve gerçektende fena değilmiş diyor :)) Başarılı bir haber olmuş tebriklerr!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir