Ana Sayfa / Genel / 9 Soruda Kalıcı Makyaj Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz
Kalıcı Makyaj

9 Soruda Kalıcı Makyaj Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

Bakımlı görünmek isteyen her kadının hayalidir; sabah uyandığınızda yüzünüzde makyaj olacak, havuzdan çıktığınızda bile makyajınız bozulmayacak”. Kulağa hoş geliyor değil mi? Peki ama nasıl? Kalıcı makyajla bu keyfi yaşayabilirsiniz Hem bakımlı olmak hem de makyaj için vakit harcamamak istiyorsanız kalıcı makyajla mutlaka tanışmalısınız. Üstelik kalıcı makyaj uygulaması yapıldığı gün rutin işlerinize devam edebilirsiniz. Kalıcı Makyaj Adına En Çok Merak Edilen Soruları Sizin Adınıza Öğrendik;

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyajda kullanılan mikro pigmentler kalıcı makyaj için üretilmiştir, naturel boyalardır, bitkiseldir, katkı maddesi içermez. Dövmede kimyasal boyalar vardır. Kullanılan renkler sonradan yeşerir, ilk haliyle kalmaz.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Göz, deep liner – eye liner şeklinde ayrıca kaş ve dudaklara uygulanır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılacak bölge, krem şeklinde lokal anestezik maddelerle uyuşturulur. Bölgeye göre steril tek kullanımlık iğneler yardımıyla istediğimiz renkteki mikro pigmentlere uygulanır. Yani deri altına enjekte edilir. İnce ve dikkat gerektiren bir işlem olduğundan 30 – 90 dakika arasında uygulama süresi vardır.


Kalıcı Makyaj Sonrası Rengin Oturması Ne Kadar Zaman Alır?

İlk uygulandığında renk normalden koyu gözükür. Kaş ve gözde 3-6 hafta sonra gerçek renk ortaya çıkar. Mutlaka rötuş yapılır.

Kalıcı Makyajın Ömrü Ne Kadardır?

Kullanılan ürünler bitkisel olduğundan dövmeyle farklı olarak zaman içerisinde silinerek kaybolur. Silinmeye güneş, tonik, şampuan, cilt bakım ürünleri, kremler neden olur. Kalıcı Makyaj Nedir

Kalıcı Makyaj Kimlere Yapılmaz?

Hamile, emziren bayanlara, uygulama bölgesi üzerinde açık yara olanlara, , alerjik durumda olanlara, ve şeker hastalarına yapılmaz.

Kalıcı Makyajın Avantajları Nelerdir?

Normal makyajdan daha doğal görünür. Deniz, havuz, duş sonrası bile yüzünüzde kalacaktır. Sürekli bakımlı görünmeyi isteyen bayanlar için çok idealdir. Makyaj malzemelerine hassas alerjik ciltlerde büyük alternatiftir. Özellikle çalışan bayanlar için zamandan tasarruf sağlar. Her gün makyaj için zaman harcama derdinden kurtarır. Gün içinde makyajın bozulması oluşmaz, tazeleme gibi işlemler gerekmez. Ufak şekil bozuklukları kapatılabilir, düzeltilebilir. Kaşlarında şekiI bozukluğu olanlar ve çeşitli sebeplere bağlı kaş dökülmesi olanlarda istenilen estetik görüntüyü sağlar. Dudakları olduğundan daha kalın veya daha ince göstermek mümkündür. Net olmayan yüz hatlarını belirginleştirir ve çok daha genç ve bakımlı bir görünüm kazandırır.
Kalıcı makyajla bu keyfi yaşayabilirsiniz Hem bakımlı olmak hem de makyaj için vakit harcamamak istiyorsanız kalıcı makyajla mutlaka tanışmalısınız.

Kalıcı Makyaj Erkeklere Uygulanır mı?

Evet uygulanılır. Yanık cilt bir kaza sonrası oluşan kaştaki izler ve boşluklar kapatılır. Kemoterapi sonrası dökülen kaşlar için yapılabilir. Ayrıca tedavisi bitmiş onkoloji hastalarına bu uygulama yapılabilir. Bu hastalar için ücretsizdir.

Kalıcı Makyaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İyileştirici özelliği olan tüm ürünlerden uzak durulmalı sadece uygulamayı takip eden 4 gün boyunca vazelinle nemlendirilmelidir. Kabuklar elle soyulup koparılmaya çalışılmamalıdır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir