Ana Sayfa / Saç / Doğal Yeni Akım Sombre
sombre model

Doğal Yeni Akım Sombre

Saç trendleri günden güne değişiyor ve bizde bu akımda yerimizi almak istiyoruz. Değişim özellikle kadınların en sevdiği kuaför salonlarında başlıyor. Bakım yapmak ve değişimlere açık olan yapımız sayesinde, olumlu sonuçlar aldığımız ve aynı zamanda da doğallığımızı koruyan yeni tekniklere her zaman açığız. Sıcak yaz aylarının kendisini sonbaharın huzuruna bırakan bir geçişi vardır. Gerek doğadaki dinginlik gerekse doğanın renkleri ile yaz aylarından sonbahara girdiğimiz Eylül ayını saçlarımıza taşıdığımız o muhteşem geçiş ile tanışalım; Sombre. Bu yöntem yumuşak renk geçişlerini saçlarımıza taşıdığımız bir tekniktir. Keskin olmayan rahat ve huzurlu renk seçimi ile dipten uca sadece birkaç ton farkı ile uzanan ılık geçişlerdir. Bazen bu geçişler güneşin altında uzun süre kaldığımız ve Sonbahara girdiğimizde, kendiliğinden olabildiğini de gördüğümüz geçişlerdir. Bu doğallığı yakaladığımız Sombre tekniği ile saçımızın renk tonuna uygun geçişler mümkündür. Saçlarınız ne renk olursa olsun, bu teknik ile doğal bir görünüm kazanabilir, saçlarınızı yıpratmadan uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Kısa veya uzun saça da uygulanabilen bu yöntem son zamanlarda oldukça popüler bir tekniktir.

Ombre ve Sombre’yi Karıştırmayalım

İsim benzerliği kısmında karıştırılması durumu söz konusu olabilir. Ombre yapılan saçlardaki renk geçiş tonları çok daha fazladır. Ombre, dipte koyu ve uçlara doğru çok daha açık renklere ulaşan bir geçişe sahiptir. Ombrede kullanılan uçlara geçiş renkleri gri, kül rengi, ya da daha marjinal renkler ile uygulanabilir ve ana renkten 5 ton açığa veya daha fazla ton farklılıkları ile sonuçlanır. Sombre ise en fazla 3 tona kadar farklılık gösteren doğal geçişler içerir. Her ikisi de popüler ve zevklere hitap eden saç boyama ve açma teknikleridir. Sombre, Ombre kadar radikal bir değişiklik değildir. Saçlar doğal görünümünü kaybetmez. Saçlarında değişikliği pek kabul görmeyenler için rahatlatıcı bir tekniktir. Saçlar daha az yıpranır ve hatta var olan sağlıklı yapısını kaybetmez.

Sombre Saçı Yıpratır mı?

Saç açma işlemi ile yapılan tüm teknikler ve saç açıcı malzemeler belirli düzeyde saça zarar vermektedir. Güzel görünüme de sahip olduğunu unutmayarak bakımı ihmal edilmemelidir. Saçlarımız doğası gereği birçok farklı uygulama ya da kendiliğinde de mevsim geçişleri sırasında yıpranır ya da dökülür. Uygun bakım yöntemleri, doğru şampuan yağ ve serumlar ile bakımı destekleyebilmekteyiz. Bu gibi yöntemler alanında uzman kuaförlerde yaptırılmalı ve bakım tavsiyelerine uyulmalıdır. İlgili Haber : Siyah Saça Yakışan Balyaj Renkleri

Sombre Tonları & Sombre Saç Modelleri 

Popüler Sombre tonlarının başında doğal tonlar yer almaktadır. Açık renklerde ve koyu renklerde uyumu yakalar. Ancak doğal görünmesi için altın rengi, karamel tonları, kahve ve kumral tonları ile birlikte çok daha uyumlu sonuçlar verebilmektedir. Bal rengi Sombre, koyu kumral tonlardan bal rengine doğru geçişi ile saçların ışıl ışıl görünmesi için ideal bir seçimdir. Küllü Sombre Modelleri, kahve baz renginde saçlara aşamalı olarak uygulanır. Soğuk tonları sevenlerin tercih ettiği Sombre modellerindendir.

Sombre Sonrası Saç Bakımı 

Saç bakımı doğru şampuan kullanımı ile başlar. Devamında ise saç kreminizin doğru kullanımı önem taşır. Mevsimsel geçişlerde özellikle kış aylarında doğal yağlardan faydalanabilir, yıpranmış işlem görmüş saçlarınıza maske yaparak nem dengesini koruyabilirsiniz. Saçlarınızı sık sık yıkamak doğal nem dengesini bozabilir. Saç diplerinizde oluşum sürecindeki doğal yağ yapısı, saçın uzaması için gereklidir. Evden çıkmadığınız zamanlarda saçlarınızın yağlanmasına izin verin. İşlem gören ve teknik uygulanan saçlarınızı kuruyken taramamaya özen gösterin. Saçları kuruyken taramak kırılmasına yol açacaktır. Düzenli maske uygulayıp saç diplerinize masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırın.  

Bu habere de bakabilirisiniz

Gece Mavisi Saç Modelleri ve Bakımı

Saçlar; kadınların en çok önem verdiği hususlardır. Hanımlara farkındalık katan ve yüz güzelliklerini ortaya çıkaran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.