Ana Sayfa / Saç / Kumral Saç Rengi
Kumral Saç Modeli

Kumral Saç Rengi

Kumral saç rengi son dönemde çok fazla tercih edilen saç renklerinden birisidir. Koyu renklerden sıkılıp açık tonlara geçmek isteyen kişiler kumralın açık tonlarını rahatlıkla kullanabilir. Birbirinden farklı tonlara sahip olan kumral renk aynı zamanda her ten ve göz rengine de uyum sağlayacaktır. Bu sebeple kişi kendisine en çok uyumlu rengi keşfederek seçmeli ve kendisini daha güvende hissetmelidir.

Açık Kumral Renk Hangi Modellere Uyum Sağlar?

Kumral saç rengi kısa veya uzun modelde saçlara da uyum sağlayabilir. Son zamanlarda çok fazla tercih edilen açık kumral renk daha çok kısa saçlarda kullanılıyor. Kumralın her tonu her saça yakışsa da katmanlı saç modellerine daha çok uyum sağlıyor. Özellikle gölge ile kullanılırsa güzelliği iki kat daha artıyor.

Katmanlı Saç Kesimi Nedir?

Kumralın da çok fazla yakıştığı katmanlı saç kesimi, birçok kattan oluşur. Genelde saçların ön ve üst kısımları daha kısa olmakla beraber aşağıya doğru katmanlar uzar. Fakat katmanlı saç kesiminde dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi saç geçişlerinin güzel ayarlanmasıdır. Bunun içinde tecrübeli ve işinde uzman olan kişilerden hizmet almak daha doğru olacaktır. Aksi halde saç kesimi amaca uymayıp bilakis çirkin bir görüntü elde edilebilir ve dolgun model olmak yerine basit saç modeline dönüşebilir.

Kumral Saç Rengi Hangi Ten Rengine Yakışır?

Kumral saç rengi genelde açık renge ve bronz renge sahip olan bayanlara daha fazla yakışacaktır.  Eğer kumralın açık tonları kullanılırsa esmer bayanlar için de güzel ve şık bir görüntü oluşturabilir. Bu sebeple ten rengine ve hatta göz rengine uyum sağlayan bir saç rengi seçmek her açıdan önemlidir. Zira saçın boyanmasının amacı güzel bir görünüm elde etmekse, her ayrıntıya dikkat ederek güzel sonuç hedeflenmelidir.

Kestane Kahverengi Saç Modeli

Kestane Kahverengi Saç Modeli Saçın görünümün önemli ana parçalarından biri olan saç rengi seçimi önemlidir tercih edebileceğiniz farklı bir renk olarak gördüğümüz doğal kestane kahverengisi rengi saçınızın yaz kış kullanabileceği bir renktir. Yüz hatlarını ön plana davetlerde, yemeklerde, ve balolarda rahatlıkla kıyafetleriniz ile uyum gösterecek olan bu renk son dönemlerde oldukça moda.

Ballı Kahverengi Saç Modeli

Ballı Kahverengi Saç Modeli Son dönemlerde ünlü isimlerinde çok fazla tercih ettiği ballı kahverengi dikkatleri kolayca üzerinize çekecek.Yüz hatlarınızı ön plana çıkaran bu renk son dönemlerde oldukça moda bir seçim.

Parlak Çikolata Saç Modeli

Parlak Çikolata Saç Modeli Saç yapımı bir sanat olarak kabul edersek bu renk seçimi bir sanat eseri olabilir. Oldukça havalı bir görünüme sahip olan bu renk tam anlamıyla bir şaheser niteliğinde İlgili Haber : Siyah Saça Yakışan Balyaj Renkleri

Açık Kahverengi Ombre Saç Modeli

Açık Kahverengi Ombre Saç Modeli Koyu Saçlarınızı açmak için harika bir seçim saçlarınızın arasına hafif açık kahverengi tonlarında ombreler attırarak rahatlıkla farklı bir görünüme sahip olabilir bütün dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Karamel Işıltılarla Öne Çıkan Saç Modeli

Karamel Işıltılarla Öne Çıkan Saç Modeli Saçınıza basitçe uygulanabilecek olan zahmetsiz bir işlem sonrasında farklı bir havaya bürünmek mümkün. Tercih edeceğiniz bu model  sıkıldığınız saçlarınızı çok kullanışlı ve farklı bir havaya bürünmenizi sağlarken  şık bir görünüşe sahiptir.

Parlak Koyu Saçlar

Parlak Koyu Saçlar Siyah saçlarınıza farklı bir hava mı katmak istiyorsunuz ? farklı bir hava katarken hem şık olsun ama çok fazlada risk almak istemiyorum derseniz size güzel bir önerimiz var Siyah saçlarınızın arasına kızımlımsı renkler attırarak koyu parlaklığı elde edebilir bu sayede saçlarınıza ekstra hacim kazandırabilirsiniz.

Bitter Çikolatası Saç Modeli

Bitter Çikolatası Saç Modeli Çok fazla tercih edilen renkler arasında yer alan bitter çikolatası günlük kullanıma çok uygun kolay kombin olma özelliği ile çok fazla kullanışlı olan bu saç rengi son dönemlerde oldukça tercih edilen bir renk.

Bu habere de bakabilirisiniz

Perçemli Saç Renkleri

Perçemli Saç Modelleri

Perçemli saç modelleri kadınların saç kesimlerinde en çok tercih ettikleri ve saç kesimlerinden biridir. Özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.