Ana Sayfa / Saç Bloğu / Doğallığın Yeni Adı: Brushlight
bruslight nedir

Doğallığın Yeni Adı: Brushlight

Saçlarımız yaz tatillerinde kendi var olan doğal renginden boyalı ya da boyasız olsa da biraz daha farklı açık tonlara doğru güneşin denizin etkisi ile parlaklaşıyor ton açımına uğruyor. Belli belirsiz eşit dağılımı olmayan bu parlaklığın ve açık tonların doğallığına kapılıyoruz. İşte Brushlight tam olarak böyle bir uygulamadır. O doğal görünümü yakalayabildiğimiz ışıltılara ihtiyacımız var. Saçlarımızdaki doğal görünüm ve göz alıcı ışıltılar ile doğallığın yeni trendi ile karşınızda Brushlight. Türkçe anlamı “Fırça ve Işık”. Tekniğe adını kaptıran bu akımın baş kahramanı saçlarımız ve söz konusu da saç bakımı olunca aklımıza neler geliyor? Kuaför salonlarında saçlarınıza uygulanan yeni bir renklendirme tekniği, ayrıca saç renginize ve ten renginize uygun bakımın yeni adı Brushlight ile doğal görünüme kavuşacaksınız.

Kuafördeyim!

Brushlight; röfle, ombre, balyaj gibi daha öncesinde saçlarımıza uygulama yapılan tekniklerden farklıdır. Folyo kullanılarak saçınıza paket atım işlemi yapılmaz, saç ayrımı yapılmadan uygulanır. Renk açıcı karışım, sprey ya da ton çalışmaları fırça yardımı ile gerçekleştirilir. Bu aşamada kullanılan materyalimiz boya fırçası değil, geniş bir saç fırçasıdır. Saç renginiz ile uyumlu açılacak ton için saç açıcısı fırçaya sürülerek, saçılarınızı tarayarak yapılır. Brushlight doğal ışıltılı saçlarınız için çok ideal bir seçim olacaktır.

Nasıl Uygulanır?

Şimdi moda deneme sırası sende! Siz sormadan biz açıklayalım. Saçlarınızın doğal renginin üzerine de, boyalı saçlarınızın üzerine de uygulanabilmektedir. Farklı bir renk üzerine uygulanılması istendiğinde işlem öncesi saçın tamamı boyanmakta ve sonrasında Brushlight işlemi uygulanmaktadır. İşlem süresi boyama, açma ve yıkama gibi faktörleri de hesaba katıldığında ortalama 2-3 saat sürebilir. Brushlight ve ombre farklı tekniklere ve görünüme sahip olmasına rağmen bazen karıştırılır. Aradaki farkı şöyle açıklayabiliriz. Ombre yapılan saç dipte koyu renk ve uçlara doğru açılan, en uçta var olan rengin en açık tonuna kadar uzanan bir renk geçiş işlemidir. Brushlight’ta ise saçın boy ve uç kısımlarının tamamına açıcı uygulanır. Koyudan açığa uzanan bir renk geçişi olmaz. Saçların dibinden uçuna kadar uzanan var olan renge ışıltılar eklemek için uygulanır. Benzer İçerik: Saç Botoksu Nedir

Brushlight Püf Noktaları Nelerdir?

Radikal değişikliklere açık değilseniz, sadece saçlarınızda ışıltı ve doğal görünüm sahibi olmasını istiyorsanız bu teknik tam da size göre. Yıllardır aynı saç rengini kullanıyorsanız örneğin saçlarınız kumral, koyu kumral ya da kahverengi ise Brushlight uygulattığınızda saçlarınızın rengi tamamen değişmez sadece dengeli bir ışıltı ve hacim kazanır. Omuz hizasındaki saç uzunluğu ve daha uzun saç modellerinde uygulanması mümkündür. Saçlarınızın mat ve solgun olduğunu düşündüğünüzde de Brushligt yaptırabilir yeni ışıltılı saçlara merhaba diyebilirsiniz. Evde Kendim Yapabilir Miyim? Sorusuna Cevaben, Neden Olmasın?  Saç renginizi ve yapısını tanıyor iseniz gerekli dikkati özeni göstererek evde kendiniz uygulayarak bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bu işlem için uygun geniş başlı bir adet saç fırçası ve işleme uygun özel saç açıcı almanızı önerebiliriz. Sonrasında hem bakım için yansımaları ön plana çıkaran mor şampuanı temin edip kullanabilirsiniz. Saç açıcılar saçta uzun süre bekletilmemeli ve kullanım talimatlarına uygun olarak uygulanmalıdır. Işıltılı günler dileriz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.