Ana Sayfa / Saç / Düz Saçlar İçin 8 Farklı Saç Stili

Düz Saçlar İçin 8 Farklı Saç Stili

Düz saç şekillendirme fikirleri hakkında öncelikle şunu söyleyebiliriz;düz saçlara sahip olan kadınlar, diğerlerine göre her zaman daha şanslıdır. Dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar saçlarına bir sürü işlem uygulayarak düz saçlara kavuşmaya çalışırlar. Bu da doğal olarak saçları fazlasıyla yıpratır. Ancak doğal hali düz olan saçlara sahipseniz bu uğraşlardan tamamen uzaksınız demektir. Düz saçların her zaman daha bakımlı ve pürüzsüz görünmesi tüm kadınları cezbeder. Ayrıca düz saçlı kadınlar orta ve kısa saç modelleri konusunda da geniş bir yelpazeye sahiptirler. Yaratıcılığa en açık saçlar düz olanlardır, bu yüzden de kullanıcıları oldukça şanslıdır. Biz de  düz saç şekillendirme fikirleri hakkında  size ilham vermeleri için  örnekleri bir araya getirdik.
Sonraki Geri
Klasik ve Sade Stil Bu saçlar son derece klasik bir havaya sahip. Uzun ve düz saçlarınızı hiçbir işleme sokmadan olduğu gibi bırakabilir ve şık bir davete hazır hale gelebilirsiniz. Kulak arkasına alacağınız saçlarınız daha hoş bir görünümün yakalanmasına da yardımcı olabilir.
Örgülü Stil Düz saçlarınıza sevimli ve şirin bir hava katmak istiyorsanız yardımınıza örgü modelleri koşacaktır. Saçlarınızın iki yanından alacağınız birer tutam ile yapılacak mısır örgüsü hem zarif hem de şirin bir hava katacak size. Yarım toplu modele örgüyle yapacağınız bu renklendirme düz saçlarınıza çok yakışacak.
Doğal ve Hafif Dalgalı Stil Düz saçlarınıza hareket katmak ve havalı bir forma kavuşturmak istediğinizde bu tarz doğal görünümlü iri dalgalar sizin kurtarıcınız olacaktır. Özellikle de ombreli saçlarda bu model size harika bir görsellik katacak.
Yumuşak Dalgalı Stil Saçlarınız düz yapıya sahip ve uzunsa, onları yumuşak dalgalarla süsleyerek mükemmel modeller elde edebilirsiniz. Salaş ve şık bir görünüm arzuluyorsanız saçlarınızı bu örnekte olduğu gibi yarım toplayarak ve dağınık bir örgüyle süsleyerek muazzam bir modele sahip olabilirsiniz. Hem günlük hem de özel davetlerde bu saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Omuz Hizası Stili Yıllarca saçlarını uzun kullanan kadınlar, kısa saçı denemek istediklerinde ilk olarak omuz hizasında bir kesimi tercih etmelidirler. Bu model onlar için bir geçiştir. İşte tam da buna uygun bir model var görselde. Düz ve uzun saçlarınızı kısa modele hazırlamak için öncelikle bu tarz bir kesimi deneyebilirsiniz.
Dağınık ve Salaş Stil Düz saç şekillendirme fikirleri arasında,salaş bir görünüm için hafif dalgalandırarak kendi haline bırakabilirsiniz. Yapılı ve pürüzsüz görünümden pek fazla hoşlanmayanlar için bu stil kurtarıcı olacak. Doğal haline bırakacağınız saçlarınızla dağınık ve salaş tarzınızı tamamlayabilirsiniz.
Gösterişli ve Uzun Stil Eğer saçlarınızın çok uzunsa ve de düz bir yapıya sahipse, sizden gösterişlisi olamaz. Upuzun saçlarınızı hiçbir işleme maruz bırakmadan kendi doğal haline bırakarak tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Birde saçlarınız hacimli ve gür ise saçlarınız sizi daha da şık bir görünüme kavuşturacaktır. Bu saç modelinin tek eksi yanı da normalden biraz daha fazla bakım gerektirmesi.
Zarif ve Uzun Stil Bu model çok fazla bakım gerektirmeyen klasik ve zarif bir görünümü garantileyen bir stil olarak ön plana çıkıyor. Bu saçların yumuşak ve ışıltılı görünümünün korunması için de mutlaka saç kremi uygulanması gerekir. Kullanım kolaylığı da sunan uzun ve zarif stil düz saçlar için yapılabilecek en uygun modellerden biri.
Sonraki Geri

Bu habere de bakabilirisiniz

Oval Yüz Dalgalı Saç Modeli

Oval Yüzler İçin Yassı Saç Modelleri

Oval yüzler, yüz tipleri arasında ideal olarak görülendir. Yüz uzunluğu genişliği ile kıyaslandığında daha fazladır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir