Ana Sayfa / Saç / Gece Mavisi Saç Modelleri ve Bakımı

Gece Mavisi Saç Modelleri ve Bakımı

Saçlar; kadınların en çok önem verdiği hususlardır. Hanımlara farkındalık katan ve yüz güzelliklerini ortaya çıkaran saçların bakımlı ve gür durması gerekir. Gece mavisi saç modelleri ise saçlarında derinlik ve büyüleyici bir tarz kazandırmak isteyen kadınların tercihi olmaktadır. Yoğun koyu renkler arasında gecenin koyu mavi ışıltılarının yakalanabileceği bu saç modellerinin bakımı ise sanıldığı kadar zor değildir. Öncelikle saçlarında yepyeni bir tarz katmak isteyen kadınların sahip olmak istedikleri saç rengi konusunda kararlı olması gerekir. Özellikle açık renkte saçlara sahip olan kadınların gece mavisi saç istiyor ise saçlarını koyulaştırmaları gerektiğini bilmeleri gerekiyor. Çünkü bu tarz renkler, koyu renk saç üzerinde çok daha hoş yansımalar yaratabilir. Özellikle gece mavisi saç modelleri sıra dışı bir estetik görselliğin de ev sahibi konumundadır. Bundan dolayı da son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanında kişilerin saçları ister doğal siyah olsun, isterse boya ile koyulaştırılsın mutlaka parlak durması çok önemlidir. Mavinin ışıltısının fark edilebilmesi için saçların bakımlı olması ve mat durmaması gerekir. Soğuk yansımadan dolayı daha çok açık ten rengine sahip olan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği renge geçici olarak da sahip olunabilir. Bunun yanında esmer ya da buğday tenli hanımlar ise saç uçlarına gece mavisi boya ile muhteşem görünüm kazanabilir. İlgili Haber : Platin Sarı Saç Modelleri

Gece Mavisi Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Tek düzelikten sıkılan ve saçlarına ayrı bir hava katmak isteyen kadınların en merak ettiği konulardan birisi gece mavisi saç bakımı nasıl olmalıdır? Boyalı saçların bakımı zorken, gece mavisi gibi iddialı bir rengin uzun süre kalıcı olması çok daha zorlayıcı olabilir. Ancak bunun için bazı küçük detayların bilinmesi ile bu sıkıntı yaşanmayabilir.
  • Öncelikle koyu tonların kişilerin ifadelerini daha sert gösterebildiği unutulmamalıdır. Her saç rengi her insana uygun olmayabilir. Gece mavisi saç renginde karar kılan kişilerin doğal rengi koyu değil ise saçlarını kaliteli ve parlaklık veren bir boya ile boyamaları gerekir.
  • Hem taban boyasının hem de üzerindeki gece mavisinin solmaması için saç tipine en uygun saç bakım ürünlerinin kullanılması gerekir.
  • Saç maskeleri; boyalı saçların bakımını sağlayan ve rengin uzun süre dayanıklı olmasını sağlayan önemli bir unsurdur. Saç tellerinin güçlenmesi için saçların tamamına saç maskesi sürülmeli ve sonrasında sıcak bir havluya sararak yeteri kadar bekletilmesi gerekir. Çünkü sıcak hava saç diplerine nüfus ederek maskenin etkisini artırmaktadır.
  • Sülfat ve paraben içermeyen şampuanlarla gece mavisi saç boyalarının uzun süre kalıcılığı sağlanırken, saçlar da içeriğindeki doğal maddelerle beslenebilmektedir.
  • Güneş; saç boyalarının en büyük düşmanıdır. Güneş ışığında bulunan UV ışınlarının saç renginin solmasına neden olduğu unutulmamalıdır. Bunun için bakım ürünleri kullanırken bu tarz ışınlara karşı koruyucu etkisi olan ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Güneş’e çıkarken aynı şekilde UV ışınlarına karşı koruyan saç spreyi de boyanın daha kalıcı olmasını sağlamaktadır.
  • Saçların sık işleme maruz kalması da boyaların daha çabuk akmasını ve mat görünüm kazanmasını sağlar. Bunun için gerek fön, gerekse şekil verme esnasında ısı koruyucu kullanılması ve sıklıkla bu işlemlerin yapılmaması gerekir.
Özellikle gece mavisi saç modelleri asil bir görünüm noktasında etkili bir modeldir. Ancak kimi zaman gece mavisi renginin açılması da gündeme gelmektedir.

Gece Mavisi Saçı Açmak Gerekir Mi?

Saçlarında marjinal bir görünüm yakalamak isteyenler için gece mavisi mükemmel bir tercih olacaktır. Koyu renk saçların asil duruşuna mavinin ışıltısı eklendiğinde ortaya çok çarpıcı bir görünüm çıkar. Ancak bazen kişiler kestane rengi ya da açık tonlar üzerinde gece mavisini kullanmak isteyebilir. Uygun ürünler ile gece mavisi saçı açmak mümkündür. Bu tamamen kişinin tercihine bağlıdır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta,  kaliteli ve saç yapısına uygun ürünler ile açma ve daha sonrasında saç renginin kalıcılığı için gerekli olan bakım ürünlerini seçmektir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Aline Saç Kesimi

Aline Saç Kesimi

Aline bob muhtemelen bugünlerde en popüler kesim ve asla modası geçmeyecek. Ters bob saç modeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.