Ana Sayfa / Saç Bloğu / Kepek Önleyici Şampuanlar
kepekli saç

Kepek Önleyici Şampuanlar

Kepek problemi, kadın erkek herkeste görülebilen, her ne kadar basit bir saç problemi olarak görülse de oldukça önemli bir problemdir. Kepek, saçların üzerinde beyaz ve gri renklerde cilt pullarının oluşmasıdır. Daha çok erkeklerde görülen kepek problemi çevresel etmenler veya kullanılan saç bakım ürünlerinden kaynaklı meydana gelebilir. Bunun yanı sıra kişilerin beslenme şekilleri de saçlar kepeklenme görünmesini sebebiyet verebilir. Görünüm açısından oldukça rahatsız edici olan kepeklerden kurtulmak için kepek önleyici konazol şampuan kullanılmalıdır. Bu şampuanı en az 1 ay boyunca düzenli olarak kullanılması gerekir. Kepek problemine çözülüp çözülmediğini anlamak için kullanılan şampuanın belirli bir süre kullanılmaya devam edilmesi gerekir.

Saçta Kepek Neden Olur?

Kepek problemi saç derisinin soyulması ve dökülmesinden kaynaklı ortaya çıkan bir durumdur. Kişilerin sosyal hayatı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olan beyaz toz parçaları yani kepek probleminden kurtulmak için öncelikle saçta kepeğe neden olan durum araştırılmalıdır. İnsan cildi sürekli kendini yenileyen bir yapıya sahiptir. Bunedenden kaynaklı olarak kepek problemi herkeste görülebilir. Bunun yanı sıra egzama gibibazı cilt rahatsızlıklarından kaynaklı olarak da kepek problemi ortaya çıkabilir. Saçta kepek görülmesi saçın yeterince temizlenmemesi ve düzenli şekilde taramamaktan kaynaklı meydana gelebilir. Kepek görünmesini en sık rastlanan nedenlerinden birisi de doğru şampuanı kullanılmamasıdır. Kişilerin saç tipine uygun şekilde şampuan ve saç bakım ürünlerini kullanmaları gerekir. Konazol şampuan saçların nem dengesini koruyarak kepeklenmeyi önler. Kepek probleminde kurtulmak için belirli periyotlardasaçı güçlendirecek ve nem dengesini koruyacak saç bakım maskeleri kullanmalıdır. Saçlarında kuruluk ve kepek problemi bulunan kişilerin A, B ve E vitamini içeren besinler tüketmeleri gerekir. Sağlıksız beslenme ve kötü alışkanlıklar da saçlarda kepeklenmeye sebebiyet verir.

Yağlı Saçta Kepek

Kepek problemi yalnızca cilt kuruluğu yaşayan kişilerde görünmez. Yağlı cilt yapısına sahip kişilerde de kepek problemi görülebilir. Yağlı saçlarda kepeklenmenin nedenleri bazı hastalıklar, mevsim geçişleri ve beslenmeden kaynaklı olabilir. Ayrıca stres ve hormonsal problemler de saçta kepeğe sebebiyet verir. Yağlı saçlarda kepek probleminin görülmesi saçların çok az ve yeterince temiz yıkanmasında kaynaklı da oluşabilir. Bunun yanı sıra yanlış ve aşırı miktarda saç bakım ürünlerinin de kullanılması deri yapısını bozarak dökülme,kaşınma ve saçlarda incelme durumuna neden olabilir. Konazol şampuan özel içeriği ile her saç türüne uygun çeşitleri saçta meydana gelen kepek, kaşıntı, döküntügibi problemlerin giderilmesine yardımcı olur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.