Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Güneşten Etkilenmeyen Yaz Makyajı Nasıl Yapılır
guneşten-etkilenmeyen-yaz-makyajı hakkında
guneşten-etkilenmeyen-yaz-makyajı

Güneşten Etkilenmeyen Yaz Makyajı Nasıl Yapılır

Havada ki nem ve sıcaklık değerlerinin en yüksek olduğu mevsimler arasında yaz mevsimi her zaman ilk sırada yer alır. Böyle zamanlarda kadınlar için makyaj ve bakım uygulamaları da son derece sıkıntılı olur. Makyajın akması, yüzde kötü bir görünüm kazanması her kadın için son derece ciddi bir sorundur. Ancak ufak tüyolar ile güneşten etkilenmeyen ve her zaman canlılığını koruyan bir makyaj yapmak elinizde olan bir durumdur. Makyaj çalışan ve çalışmayan her kadın için son derece önemlidir. Bakımlı görünmenin bir diğer adımı olan makyaj uygulamalarında yaz güneşinden etkilenmemek büyük bir öneme sahiptir. Birtakım tüyolar ile yaz aylarında daha güzel görünmeyi başarabilirsiniz.

Yaz Makyajına Nasıl Başlanır? 

  Yaz mevsiminde kusursuz makyaj arayanlar öncelikle temiz bir cilt ile işleme başlamalıdırlar. Temiz bir cilt üzerine yapılan makyaj çok daha hoş bir görünüm ortaya çıkarır. Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra güneş koruyucunuzu ilk olarak sürmelisiniz. Cilt koruyucu seçerken mutlaka cilt tonu dikkate alınmalıdır. Bu şekilde makyaj yapsanız dahi cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruma imkânı elde etmiş olursunuz. Nemlendirme işlemine de gereken önem verilmelidir. Yaz makyajında yağlı nemlendiriciler yerine daha çok su bazlı ürünler kullanmanız daha rahat olabilir.  

Cilt Tonunu Dengelemeyi İhmal Etmeyin 

  BB kremler makyaj sırasında ten renginizi dengelemekte son derece önemlidir. Cildinizde bulunan koyu ya da açık alanları dengeleyerek kusursuz makyaj ortaya çıkarabilirsiniz. Gözaltı kapatıcılarını da ihmal etmemelisiniz. Ancak hafif yapıda kapatıcı kullanmak her zaman için önemlidir.  Kalın tabaka yerine ince tabaka halinde kullanın ve daha sonra makyajın diğer kısımlarına geçin.

Nude Tonlarda Göz Farı Kullanabilirsiniz 

  Gözler makyajın en can alan kısımlarıdır. Anlamlı bakışlar, etkileyici duruşlar için göz makyajına gereğinden fazla önem verilmelidir. Sade, zamansız ve zarif bir görünüm için ise nude tonlar her zaman hoş bir görünüm ortaya çıkarır. Yaz akşamlarında hafif ışıltılı tonlar kullanabilirsiniz. Bunlarla birlikte marine renkler de son derece hoş bir görünüm ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.  

Eyeliner Kullanımına Ara Verebilirsiniz 

  Birçok kadın eyelinerin gücünden yararlanmayı tercih etse de yaz makyajında akma riski ve sürülmesinin zor olması eyeliner kullanımını kısıtlı hale getirir. Bu nedenle eyeliner yerine daha çok göz kalemi kullanmak gereklidir. En son olarak göz makyajında rimel kullanabilir ve göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Allıklar ve Ruj Seçimi 

  Allık konusunda her zaman şeftali ve bronz tonlar idealdir. Fazla abartıya kaçmayan makyajda bu tonları kullanmak sizin de sade ama bakımlı görünmenize yardımcı olur. Pastel tonlarında ruj seçebilirsiniz. En son olarak da sabitleyici sprey ile makyajı sabitleyebilirsiniz.
Havada ki nem ve sıcaklık değerlerinin en yüksek olduğu mevsimler arasında yaz mevsimi her zaman ilk sırada yer alır. Böyle zamanlarda kadınlar için makyaj ve bakım uygulamaları da son derece sıkıntılı olur. Makyajın akması, yüzde kötü bir görünüm kazanması her kadın için son derece ciddi bir sorundur
 

Bu habere de bakabilirisiniz

Günlük Makyaj Önerileri Nelerdir

Günlük Makyaj Önerileri

  Günlük makyaj önerileri yazımızda gün içerisinde kadınlar daha güzel görünmek ve etkileyici bir duruşa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir