Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Günlük Makyaj Önerileri
Günlük Makyaj Önerileri Nelerdir
gunluk-makyaj-önerileri

Günlük Makyaj Önerileri

  Günlük makyaj önerileri yazımızda gün içerisinde kadınlar daha güzel görünmek ve etkileyici bir duruşa sahip olabilmek için makyaj uygulamalarına sıkça başvururlar. Şehirli kadın imajının en önemli tamamlayıcısı olan makyaj ile her kadın daha güzel ve zarif bir görünüm elde etme imkânı bulur. Ancak günümüzde makyaj trendlerinin değişim göstermesi kadınların bu konuda kendilerini revize etmelerini de gerekli hale getiriyor. Eskiden koyu ve ağır yapılan makyajlar günümüzde yerini hafif, zamansız ve sade makyaj uygulamalarına bırakmış durumdadır. Makyaj varla yok arası gibi bir görünüm kazansa da kadınlar bu hafif makyaj için dahi ciddi anlamda zaman harcamak zorunda kalabilirler. Günlük makyaj yapacak hanımlar ise basit tüyolar ile kısa sürede güne hazırlanabilirler. İlgili Haber :Yaz Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaja Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Makyaja direkt allık, pudra ya da BB krem ile başlamayın. Önce cildinizi temizleyin, güzelce yıkayın ve sonrasında güneş kreminizi uygulayın. Sonrasında cildinizin nemlendirilmesini sağlayın. Yaz mevsiminde makyaj yapıyorsanız yağlı ve kıvamlı nemlendiricilerden mutlaka uzak durmalısınız. Daha hafif su bazlı nemlendiriciler yeterli olur. Daha sonra cildinize BB krem ile renk tonu düzenlemesi yapabilirsiniz. Bununla birlikte gözaltı morluklarını da kapatmayı ihmal etmemelisiniz. Ancak gözaltına bu ürünleri kalın tabaka halinde değil de daha hafif kullanmak makyajın doğallığı açısından önemlidir.

Göz Makyajı ile Etkileyici Bakışlar 

  Günlük makyaj uygulamalarında da mutlaka göz makyajına gereken önemi vermelisiniz. Çünkü göz makyajı yüz hatlarınıza en anlam katan makyajlardan biridir. Hafif ışıltılı tonları akşam gezmelerinde kullansanız da gündüzleri daha sade tonlar kullanabilirsiniz. Eyeliner kullanmak da günlük makyaj için uygun olabilir. Ancak eyelineri gündüz kullanımlarında çok kalın çekmenize gerek yok. Hatta çok sadelikten yanaysanız ve yaz mevsimindeyseniz göz kalemi kullanmak daha iyi olabilir. Göz makyajınızda en sona rimeli bırakın. Hafif bir rimel kullanımı sonrasında göz makyajını tamamlayabilirsiniz.

Allıklar ve Rujlar Makyajınıza Hareket Kazandırsın 

  Allık kullanımı da makyaj için önemlidir. Ancak günlük makyaj yaparken bronz ve şeftali tonlarında makyaj yapmak daha hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Allığı kullanırken elmacık kemiklerinizin üzerine uygulamayı ihmal etmeyin. Ruj seçiminde mat tonlar gündelik kullanım için çok daha uygundur. Mat tonlar sizlere daha sade ve zamansız bir görünüm kazandıracaktır. Makyaj yaparken cilt tonunuzu dikkate almayı da unutmamalısınız. Abartılı ve ağır makyajlardan kaçınmak da en doğrusudur. Makyajınızı en son sabitleyici sprey ile sabitleyin ve tamamlayın.  
Gün içerisinde kadınlar daha güzel görünmek ve etkileyici bir duruşa sahip olabilmek için makyaj uygulamalarına sıkça başvururlar. Şehirli kadın imajının en önemli tamamlayıcısı olan makyaj ile her kadın daha güzel ve zarif bir görünüm elde etme imkânı bulur.
       

Bu habere de bakabilirisiniz

Çukur Göz Makyajı Nedir

Çukur Göz Makyajı

Gözler bir insanın iç güzelliğini en güzel yansıtan organdır. Bu değerli organ insandan insana birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir