Ana Sayfa / Genel / İyi Bir Görünüm İçin Etkileyici Bir Gülüşe Sahip Olun
Bursa Diş Klinikleri

İyi Bir Görünüm İçin Etkileyici Bir Gülüşe Sahip Olun

Yapılan  araştırmalara göre pek çok kişinin etkileyici bir gülüşe sahip olmak istediğini belirtiyor. Çünkü herkes gülümsediği zaman iyi görünmek istiyor ve bu da ancak sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmaktan geçiyor. Bursa Diş Klinikleri Arasında Yer Alan Dentbalat Diş Kliniği Doktorlarından  Uzman Dr. M. Taha Yaşar insanların diş estetiği hem sağlığını koruyor hem de dışarıya olumlu bir etki vermesini sağlıyor şeklinde düşüncelerini belirtiyor. Diş hekimliği vatandaşların sadece ağrımayan sağlıklı dişlere sahip olmasını değil aynı zamanda etkileyici görünüme de sahip olmasını gerektiriyor şeklinde açıklamalarını sürdürdü.   Etkileyici bir gülüşe sahip olmak hiç kuşkusuz herkesin en büyük hayalidir. Fakat bazen dişlerin rengi, şekli, boyutu ve diş etinin kalınlığı buna izin vermiyor. Bazı kişiler ne kadar diş bakımına özen gösterse de sararmış, şekil bozukluğu olan ve dişlerin büyük çoğunluğunu kaplayan diş etlerine sahip oluyor. Hal böyle olunca sadece diş ağrıları değil aynı zamanda etkileyici bir gülüşe sahip olmak da hayal oluyor.  

Kişiye Uygun Gülüş Tasarımı

  Bursa diş klinikleri kapsamında Uzman Dr. M. Taha Yaşar yaptığı açıklamalarda hastaların pek çoğunun sağlıklı dişlere sahip olmak istediği için değil de etkileyici bir gülüşe sahip olmak için danıştıklarını belirtiyor. Açıklamalarının devamında her hastaya sahip olduğu yüz hatlarına göre özel gülüş tasarımı yapıldığını belirtiyor. Bunun için öncelikle kişinin yüz şeklinin geometrik şekli tespit edilir ve ardından daha etkileyici görünmek için cerrahi yöntemler ile gülüş tasarımı yapılıyor.   Gülüş tasarımı oluşturulduktan sonra ihtiyaç halinde diş etlerinin düzeltilmesi ve diş beyazlatma gibi işlemler de yapılır. Çünkü kişinin gülüşünü etkileyen en önemli etken beyaz dişlere sahip olmaktır.  

Farklı Teknikler Uygulanıyor

  Bursa diş klinikleri arasında açıklama yapan Uzman Dr. M. Taha Yaşar diş hekimliği ağrıyan dişe kanal tedavisi yapmak ya da dişi kökünden çekmek ile bitmiyor şeklinde açıklama yapıyor. Dişlerin daha sağlıklı görünmesi için ve gülüşlerin daha etkili olması için farklı teknikler uygulanıyor. İmplant diş, zigoma diş, porselen diş gibi tedaviler beyaz dişlere yönelik yapılıyor.   Uzman doktorun yapmış olduğu açıklamaya göre en önemli kriter kişinin yüz şekli. Çünkü ağız yapısı ve dişlerin görünümü de kişinin yüz şekline bağlı olarak farklılık gösteriyor. Bunun için hastanın çn muayenesi büyük bir öneme sahip olup tedavi süresini yakından etkiliyor. Detaylı bilgi için uzman doktor ile iletişime geçilebilir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Koyu Renk Ruj Nedir

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Makyajda iddialı renklerden biri olan koyu renk rujların, ten rengi ve dudak yapısı göz önünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir