Ana Sayfa / Saç Bloğu / Kantaron Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır
Kantaron Yağlı Saç Bakımı

Kantaron Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır

“Kantaron yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?” sorusu, bu yağın diğer yağlara oranla bilinirliğinin daha az olması sebebiyle, saç bakımı konusunda hassas ve meraklı olan bayanların ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir konudur. Zira kantaron yağı;genel olarak bilinenbirçok yararları ile birlikte, doğadan gelen saç bakım alternatiflerinden, en güzellerinden biridir ve uygulama sonuçları oldukça başarılı sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

Kantaron Yağı Saç Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

Kantaron yağı ile saç bakımı nasıl yapılır ve yapılacak bakımın faydaları nelerdir diye düşünenler için en çok bilinen temel yararlarının;
Kafa derisinde olan kepeklenme, egzema gibi problemlerin giderilmesi
Besleyici yönü ile dökülmelerin önlenmesi
Kırık saçları onararak uzamayı hızlandırması
Olarak listelenebilir. Bakım yapmak amacı ile kantaron yağları aktarlardan temin edilebilir. Doğal bir bakım ürünü olması sebebiyle günümüzde evde hazırlanan maskelerin vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Kantaron yağının, antiviral, antibakteriyel ve yara tedavi edici özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde, ciltte oluşan problemleri gidermek için doğal bir yöntem olarak ve ilaç sanayide hammadde olarak kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu yönü hazırlanan maskelerin kafa derisindeki problemleri gidermesine yardımcı olacaktır. Kantaron Yağlı Saç Bakımı Nedir

Kantaron Yağı Saça Nasıl ve Ne Sıklıkta Uygulanır?

Kantaron yağı ile saç bakımı nasıl yapılırve ne kadar sıklık ile uygulanmalıdır ki istenilen sonuca ulaşılabilsin. Bunun için evde rahatlıkla uygulanabilecek aşağıdaki tarifleri sizlerle paylaşacağız.
Isırgan otuyağı ve Kantaronyağı kürü
Kantaron Yağı Maskesi
Isırgan ve Kantaron Yağı Kürü:Isırgan otunun genel olarak vücut sağlığına olan yararları bilindiği üzere, saçlar için de oldukça faydalı bir bitkidir. Bu sebeple ısırgan otu yağı da; dökülmeleri engellemesi, kepekleri yok etmesi ve kökleri besleyici yönü ile bakım kürlerinde yer bulmaktadır.  Bu kürü hazırlamak için 1 yemek kaşığı ısırgan otu yağı ve 1 yemek kaşığı kantaron yağı karıştırılır.  Hazırlanan karışım saç diplerine ve boylarına sürülür. Bir bone kullanılarak, 1 saat süresince beklenir. Karışım iyice emildikten sonra yıkanarak temizlenir. Bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz. Kantaron Maskesi:  Kantaron yağı parmak uçlarınız ile fazla bastırmadan, saç köklerine masaj yapılarak uygulanır. Yağın saç diplerine yeterince nüfuz etmesi için bone takılarak 1 saat süresince beklenir. Daha sonra, ılık su ve saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkanarak temizlenir.Bu maske 2 günde bir uygulanabilir.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.