Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Gözlerin Güzelliği Makyajla Nasıl Öne Çıkarılır
Gözlerin Güzelliği Makyajla Ön Plana Çıkarma

Gözlerin Güzelliği Makyajla Nasıl Öne Çıkarılır

Gözlerin güzelliğini makyajla öne çıkarmak, gözlerdeki derin anlamın altını çizmektir. Gözlerin çok şey yansıttığını düşünürsek, makyajın en öne çıkan unsurunun, göz makyajı olması kaçınılmazdır. Makyajın bu en önemli unsurunu gerçekleştirmek için doğru teknik ve malzeme ile size uygun tonları kullanmak çok önemlidir. Her göz biçimi ve renginin güzelliği doğru dokunuşlarla daha dikkat çekici hale getirilebilir. Gözlerinizin iri ve çok daha anlamlı olması mümkün ve bunun için bir makyaj uzmanı olmanıza gerek yok. Size vereceğimiz püf noktalarını uygularsanız etkileyici izlenim elde etmeniz çok kolay olacaktır.

Etkileyici Göz Makyajı için Gerekli Makyaj Malzemeleri

Gözlerin güzelliğini makyajla öne çıkarmak için makyaj çantanızda olmazsa olmaz malzemeler nelerdir? Her şeyden önce yorgun gözaltlarını, gözaltı morluklarını örtmek için iyi bir gözaltı kapatıcısına ihtiyaç bulunmakta. Gözlerin anlamını ortaya çıkaran kolay sürülen bir göz kalemi veya eyeliner, kirpikleri doğal bir şekilde vurgulayan bir maskara, kirpikleri kıvırmak için bir kirpik kıvırma aparatı, göz renginize uygun birkaç renkte far ile etkili bir göz makyajı yapmak mümkün. Önem teşkil eden ilk unsur doğru renkleri zekice bir arada kullanmaktır.
Makyajın bu en önemli unsurunu gerçekleştirmek için doğru teknik ve malzeme ile size uygun tonları kullanmak çok önemlidir. Her göz biçimi ve renginin güzelliği doğru dokunuşlarla daha dikkat çekici hale getirilebilir.

Etkileyici Bir Göz Makyajı için Püf Noktalar

Gelin beraber etkileyici bir göz makyajı deneyelim. Gözlerin altına kapatıcıyı sürdükten sonra, kaşların alt bölümüne açık renkte far sürerek gözleri ön plana alın. Ayrıca, göz kapağının kirpik diplerinden kaşın son bulduğu noktaya dek, yine açık renkte bir farla zemin oluşturun. Daha sonra yine kirpiklerin diplerinden, göz kapaklarının ortasına doğru, sıcak kahve tonlarıyla bir gölge oluşturup, koyu tonda farla bir geçiş yaratın. Sıra göz kalemine geldi. Göz kalemini tercihen acı kahve tonlarında seçmek isabet olur. Aynı göz kalemini, alt kirpik diplerine ince bir şekilde uyguladıktan sonra bir far fırçası yardımıyla dağıtın. Bu buğulu bir görünüm oluşturacaktır. En son kirpik kıvırma aparatıyla kirpiklerimizi kıvırıp, rimelinizi dikkatlice sürün. Bu göz makyajıyla beraber nüde tonda bir ruj kullanımı dikkatleri gözlerde tutar. Güle güle kullanın.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kolajen Nedir

Kolajen, insan vücudunun protein yapısının ortalama üçte birini oluşturan proteinlerinden biridir. Kaslar, kemikler, tendonlar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.