Ana Sayfa / Saç / Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri
yuvarlak yüzlü saç modeli

Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri

Eğer sizin de yanaklarınızı sürekli sıkıyorlar ve ‘’baby fast’’ diye tabir ediyorlarsa siz de yuvarlak yüzlüsünüz demektir. Peki, yüzünüze yakışan saç modellerini hiç merak ettiniz mi? Yuvarlak yüzlü insanlara yakışan kısa saç modellerinden bazıları şu şekildedir;

Omuz Hizasında Balyalı Saçlar

Yuvarlak yüzlü insanlara kahverengi saç üzerine atılmış koyu sayı balya çok yakışıyor. Omuz hizasında olduğu zaman yüzü daha alımlı gösteriyor ve çok daha doğal görünüyor.

Belirgin Dalgalar

Saçınızı küt şekilde keserek ön tarafta yer alan hafif uzun perçemleri dalga şekline soktuğunuz zaman yüzünüzün çok daha güzel göründüğünün farkına varabilirsiniz.

Kulak Üstü Kısa Saç

Kulak üstünde yer alan saçlar kuaför dilinde parazyen diye anılıyor. Bu tip saçlar kişiyi daha olgun ve şık gösteriyor. Perçeme dalga vererek de kullanılabiliyor.

Tek Taraf Örgü Saçlar

Küt şekilde kesilmiş tek tarafı örgü tek tarafı perçem olan saçlar kişiyi daha genç gösteriyor. Örgü modelden vazgeçemiyorsanız bu modeli kullanabilirsiniz.

Perçemli ve Dolgulu Saçlar

Alnınıza perçem kestirerek saçlarınızı da kabarık göstererek bu modeli elde edebilirsiniz. Çok şirin göründüğünüzün farkına varabilirsiniz.

Dış Tarafa Dönük Kısa Saçlar

Saçlarınızda perçem varsa eğer bu modeli daha kolay kullanabilirsiniz. Küt olan saçlarınıza dışarı doğru kıvrımlı bir şekilde fön çekerseniz bu modeli kullanabilirsiniz.

Afro Dalga Saç Modeli

Yan taraftan ayrılmış afro dalga saçlar sizi daha küçük gösterecektir ve havalı bir görünüm katacaktır.

Geri Taralı Saçlar

Saçınızı önden kabartarak arkaya doğru tararsanız ne kadar değişik ve şık bir model olduğunu görebilirsiniz.

Kısa Siyah Saç Modelleri

Yana Ayrılmış Düz Saçlar

Sağ ya da sol tarafa ayrılmış düz fönlü saçlar da yuvarlak yüzlü bayanlara çok yakışıyor.

Uzun Kabarık Katmanlar

Gözlerinize dikkat çekmek isterseniz sizin için harika bir önerimiz var uzun ve kabarık katmanlar ile yüz hattınızı ve gözlerinizi ön plana çıkartarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Saçlarınıza hacimli bir görünüş sağlayan bu model çok tercih edilen modeller arasında.

Omuz Boyu Kabarık Katmanlar

Omzunuza kadar uzanan ve ve kabarık bir görünüme sahip olan bir model olan bu saç kesimi yuvarlak yüzlü kadınlar için vazgeçilmez tercihlerden bir tanesi.

Katmanlı Günlük Saç

Bu saç modelinde saç uzunluğunuzu koruyabilirsiniz ancak dudak ve çene bölgesine atılacak bir perçem ile birlikte yüzünüzün boyunu uzatabilirsiniz.

Uzun Dalgalı Saçlar

Yuvarlak yüzlü kadınlar için tercihe edilen saç modelleri arasında yer alan uzun saçlara dalga ekleterek farklı bir hava yakalayabilir şık bir görünüş elde edebilirsiniz.

Düz Sade

Saç kesimi çok önemli ancak bir önemli olan detay daha günlük yaşamda kullanma kestirdiğiniz saçı kullanabilmektir. Uygulanışı kolay ve pratik olan bu model günlük hayatta her kıyafet ile rahatlıkla uyum sağlayabilecek ve size şıklık katacak bir model olarak ön plana çıkıyor.

Yumuşak Dalgalı Orta Boy

Yuvarlak yüzlü kadınların tercih ettiği önemli modellerden biri olan yumuşak dalgalı orta boy modeli yüz hattınızın güzelliğini ve gözlerinizi ön plana çıkarır. Kullanışlı ve pratik bir saç modeli olan yumuşak dalgalı orta boy modelini mutlaka denemeliniz.

Plaj Dalgaları

Çok fazla hacimli bir görünüşe sahip olmamakla birlikte yüz hattınızı çok fazla ön plana çıkarabilecek bir diğer model olan plaj dalgaları kullanıilı ve zahmetsiz bir modeldir.

Uzun Ve Dalgalı

Yuvarlak yüzlü kadınların tercihlerinden biri olan kullanışlı sade ve şık görünüme sahip olan bu model hiç eskimeyen ve modası hiç geçmeyen bir saç kesimi saçlarınıza güveniyor ve bakımını yapıyorsanız tercih edebileceğiniz saç modellerinden biri.

Bu habere de bakabilirisiniz

Saç Dökülmesinin Psikolojik Sebepleri

Saç Dökülmesinin Psikolojik Nedenleri

Saç dökülmesinin psikolojik nedenleri son zamanlarda yoğun bir şekilde araştırmalara neden olmaktadır. Cilt hastalıkları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.