Ana Sayfa / Saç Bloğu / Keratin Bakımı Hakkında Hayat Kurtaran Bilgiler
Keratin Nedir

Keratin Bakımı Hakkında Hayat Kurtaran Bilgiler

Keratin bakımı yıpranan saçlara uygulan bir tedavidir. Fakat önce saçın neden yıprandığının adını koymamız doğru olacaktır. Gelin hep birlikte saçın neden keratin bakımına ihtiyaç duyduğunu hep birlikte inceleyelim.

Yaşadığınız şehrin sahip olduğu hava kirliliği miktarı, kullandığınız saç şekillendiriciler, kısa sürede tekrar eden boyama ve uygun olmayan şampuanlar saçın keratin bakımına ihtiyaç duymasını mecburi kılar. Saç ve tırnakların ortak eksikliklerinden biri olan Keratin proteini eksildiğinde yapılacak en doğru seçim keratin bakımı eksikliğin ortadan kalkmasını sağlayabilir.

Keratinin Vücuttaki Yeri; Keratin, saç, cilt dışı dokusu ve tırnakları oluşturan proteindir. Bu nedenle eksikliği hissedildiğinde sadece saçlarda değil, diğer bölgelerde de hissedilebilir. Cildimizde yırtılma ve çizilmeye karşı dayanıklılık sağlayan protein saçta da kopma ve incelmeye karşı direnç sağlar. İç organlarımızda ve salgı bezlerimizde de keratin yer almaktadır.

Keratinin Saçlardaki Önemi; Saçlarda yaşanan ince telli yapı yanı sıra, cansızlıkta keratin eksikliğinden meydana gelmektedir. Keratin bakımını özel yaptırmakla keratin içeren ürünler kullanmanın arasındaki fark keratin bakımının onarma yeteneğine sahip olmasıdır. İncelen saçları kalınlaştıran, çabuk kırılan saç tellerini hızlıca onaran, canlılık ve parlaklık katan keratin eğer şampuan olarak kullanılırsa düzenli olarak saçı koruma özelliği taşır. Fakat mevcut durumu daha ileriye taşımaz. Bu nedenle mutlaka keratin bakımı yaptırılmalıdır.

Saç Tellerindeki İncelmeye keratin bakımı; Keratin bakımının daha önce saç tellerine bakım yaptığını anlatmıştık. Şimdi de doğal yapısında ince olan saç tellerinin kalınlaştırılması için sağladığı faydalardan söz edelim. Sıcak iklimde yaşayan insanların çok sık yaşadığı sorunlardan biri de saç dökülmesi ve saç incelmesidir. Fakat yükselen ısı ve düşen ısı da benzer etki göstermektedir. Bu nedenle ideal iklim koşullarında sürekli yaşama fırsatınız yoksa, geçiş dönemlerinde mutlak keratin bakımı yaptırmanı gerekiyor. Isı farklarından kaynaklanan ve gözle görülmesi imkansız olan saç telindeki pullanmayı kaplayan keratin saçın daha güçlü ve daha dolgun görünmesini sağlar.

Keratin Bakımını Daha Uzun Süre Korumak Mümkün mü?

Keratin bakımı yaptırmak ve bakımın etkisini uzun süre korumak için yapılacak en doğru seçim sülfatsız ve köpük içermeyen saç bakım ürünlerine yönelmek olmalıdır. Keratin bakımından sonra saçınızın olağan üstü görüntüsüne karşın iç yapısında yıpranmalar devam edebilir. Boya ve boyaya bağlı etkilere bağlı olarak yıpranmış bir saç ile mücadele ediyorsanız, keratin bakımından sonra da özel korumalara hazırlıklı olmanız gerekiyor.

Sülfat içermeyen ve köpük barındırmayan saç bakım ürünleri bu nokta da tedaviyi kolaylaştıran özel ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Saçın kurumasını ve aşınmasını engelleyen saç bakım ürünleri bu sayede keratin katmanının saça daha uzun süre bağlı kalmasını sağlıyor. Keratin proteini kaybetmenizin nedenini mutlaka uzman doktorla görüşerek tespit etmeyi de ihmal etmeyin.
Yaşadığınız şehrin sahip olduğu hava kirliliği miktarı, kullandığınız saç şekillendiriciler, kısa sürede tekrar eden boyama ve uygun olmayan şampuanlar saçın keratin bakımına ihtiyaç duymasını mecburi kılar.

Bu habere de bakabilirisiniz

Röfle Nedir? Hakkında Detaylar

Röfle Nedir?

Röfle Nedir, Saç telleri arasından güzel topuzlar seçilerek saç renginin 1 tondan 6 tona kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir