Ana Sayfa / Makyaj Bloğu / Eyeliner Kullanımının İncelikleri
Eyeliner Kullanımının İncelikleri Nelerdir

Eyeliner Kullanımının İncelikleri

Göz makyajının olmazsa olmaz makyaj elemanı Eyeliner her kadının gizli makyaj silahı olmasının yanı sıra kullanımı konusunda pek çok kez zorluk çekeriz. Bizde işin uzmanlarından en doğru eyeliner nasıl seçilir, eyeliner uygulama tarzları, eyeliner uygularken işinizi kolaylaştıracak ipuçlarını sıraladık.

Doğru Eyeliner Uygulaması İçin Öneriler

Kadınların yüzde 50’den fazlası eyeliner çekme aşamasında tedirginlik yaşıyor. Aşağıda vereceğimiz ufak tüyolar ile en iyi eyeliner uygulayan kişi olabilirsiniz.

Eyeliner’ınızı Elinizde Test Edin

Satın Alacağınız Yeni Eyeliner’ın elinizin üst kısmında test edin. Böylece  eyeliner’nızın ne kadar kolay sürülüp sürülmediğini kolayca anlayabilirsiniz.

Sakin Olun

Pek çoğumuzun eyeliner kullanımındaki en büyük sıkıntısı elinizin titremesidir. Bu durumda dirseklerinizi masaya dayayarak destek alın. Sonrasının çok daha kolay olduğunu deneyimleyeceksiniz.  

Sabırlı Olun

Eğer tercihiniz likit eyeliner kullanımından yana ise, önce alıştırma yapın. Likit eyeliner çabuk kuruduğu için hata kaldırmaz ve kırışıklıklarınız belirginleşir.  

Hata Yaparsanız

Oluşabilecek küçük hataları kapatmak için ucu temizleme losyonuna batırılmış kulak çubuklarından bulundurun. Yada nude tonlarında bir kapatıcı kullanarak oluşmuş fazlalık çizgileri kaldırın.  

Rahat Olun

Eyeliner uygularken, gözkapağınızı parmağınızla çekerek gerginleştirmeyin. Gözü çekerek gerginleş tirme işlemi eyeliner’ın kesik kesik çekmenize ve pürüzlü görünmesine neden olur.  

Kolay Eyeliner Sürme Teknikleri

Eyeliner sürerken küçücük bir çizgi bile büyük fark yaratabilir, En popüler dört eyeliner’ın kolay uygulama yöntemlerini anlatıyoruz.

Geyşa Tarzı Eyeliner Sürme Tekniği

Geyşa Tarzı Eyeliner Sürme Tekniği Nedir Uzatın, Geyşa formunda bir görünüm elde etmek için üst göz kapağınıza, ince bir çizgi çekin.
Kalınlaştırın, İlk olarak eyeliner’ın ince ucu ile başlayın daha sonra geniş tarafina geçin.
Düzeltin, Eyeliner’ı dış çizgiye kadar genişçe çekerek son şeklini verin.

Kuyruğu Uzun Bırakarak Eyeliner Sürme Tekniği


Kuyruğu Uzun Bırakarak Eyeliner Sürme Tekniği Nasıldır Önce Kuyruk, İnce fırçalı eyeliner ile gözün dış noktasından hafif yukarı çizgi çekin.
Açılı Alan, Gözün iç köşesinden başlayın, kirpik diplerinden biraz yukarıdan dış kuyruğa kadar çizgi çekin.
Doldurun; Kirpik dibiyle çizgi arasındaki boşluğu eyeliner ile doldurun.
 

Dramatik Eyeliner Sürme Tekniği


Dramatik Eyeliner Sürme Tekniği Nedir İşaret Koyun, Eyeliner alanını belirlemek için bitiş noktasına küçük bir nokta koyun.
Kenar , Gözün iç köşesinden başlayarak firça ucu ile noktaya kadar dış hattı oluşturun.
Doldurun,  Geniş bir fırça ile bu boş alanın içini doldurun.
 

Klasik Eyeliner Sürme Tekniği


Klasik Eyeliner Sürme Tekniği Nedir Başlangıç, Gözün iç köşesinden başlayarak ince bir çizgi çekin. Sonrasında içten ortaya kadar ikinci katı geçin.
Dış Kısım, Şimdi gözün dış köşesinden ortaya doğru çizgi çekin. Orta bölümü boş bırakın.
Tamamlayın, Ortadaki boş kısmı iki uç kısımdan birleştirin. Tümüne rötuş yapın.
Kadınların yüzde 50’den fazlası eyeliner çekme aşamasında tedirginlik yaşıyor. Aşağıda vereceğimiz ufak tüyolar ile en iyi eyeliner uygulayan kişi olabilirsiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kolajen Nedir

Kolajen, insan vücudunun protein yapısının ortalama üçte birini oluşturan proteinlerinden biridir. Kaslar, kemikler, tendonlar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir