Ana Sayfa / Saç Bloğu / Kisa Gelin Saçı Modası
Kısa Gelin Saçı Nasıl Olur

Kisa Gelin Saçı Modası

Son zamanlarda kısa gelin saçı modası diye bir rüzgâr var. Düğün ve gelin denilince her neden ise herkesin gözünde gelin topuzlu olarak canlanır ve topuzlu olmasa dahi gelin hiçbir zaman kısa saçlı olarak düşünülmez. Aslında böyle bir kural olmamasına rağmen gelinler saçlarını kısa iken düğün yapmaktan kaçınır farklı çözümlerle saçlarını uzun göstermenin yollarını ararlar. Oysaki özellikle son zamanlarda kısa gelin saçı modası son derece revaçta. Çok farklı ve tarz duran kısa saç dikkatleri daha çok gelin üzerine toplamaktadır. Kullanılan aksesuarlar, bantlar, çiçekler ile gelinin ışıltısı çok daha artırılabilir. 2 numaradan omuzlara kadar olan saçlar bayanlar için kısa olarak nitelendirilir. Bu saç modelleri içinde asimetrik kesileninden kâküllü olanına varıncaya farklı modelleri vardır.

Kısa Saç Şekilleri

Kısa gelin saçı modası, gelinin saçının şekline göre modeller uygulanması gerekir. Erkeksi çok kısa saçları genellikle bebek yüzlü bayanlar tercih etmektedir. Bu tarz saçları olan gelin adaylarının teli ince ise yardımcı aksesuarlar kullanmaları şarttır. Kulak hizasında küt saça sahip olan gelinler bukleli, dalgalı, eski dönem saç modellerini tercih etmelidirler. Boynun tam ortası ile omuz arasında kalan ortaya yakın saçlarda gelin saçı dağınık topu veya normal topuz yapılabilir. Kısa gelin saçı modelleri  arasında   saçında topuz isteyen bayanlar ya ortaya yakın saça sahip olmalı ya da postiş kullanmalıdırlar. Postiş kullanıldığında tepede örgülü modellerin başlayarak topuzun her türlüsü yapılabileceği gibi postiş kullanılmadığında arkada veya yanda ense hizasında topuz uygulanabilir.

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Kısa saçlı gelin adayları da çiçekler, saç tokaları, saç bantları, duvaklar ve taçları kullanarak muhteşem güzellikte tarz gelin saçı modelleri üretilebilir. Kısa gelin saçı modelleri zannedildiği kadar sınırlı olmayıp alternatifi boldur. Kır düğünlerinde gelinin kısa saçının ön, arka ve yan tarafına mevsim çiçekleri küçük bir toka ile tutturularak model yapılabilir. Gelin saçında taç kullanmak isteyen adayların gelinliklerini yakası açık olanlardan seçmeleri gerekir. Alnın tam ortasından takılan işlemeli veya taşlarla süslü saç bantları 20’li yıllara gönderme yapmak isteyen kısa saçlı gelinler için idealdir. Güne damga vurmak ve bütün dikkatleri yüzünde toplamak isteyen kısa saçlı gelinler kocaman bir şapka ile bunu başarabilirler, özellikle kumsal düğünlerinde kullanılan şapka farklı bir tarz meydana getirecektir.

Bu habere de bakabilirisiniz

2019 Saç Modelleri

2019 Yılının Saç Trendleri

2019 yılı geldi gelecek derken seneyi yarıladık sayılır. Sene başında yılın moda akımlarından bahsetmiştik şimdide …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir