Ana Sayfa / Saç Bloğu / Kıvırcık Saç Kullanım Önerileri
Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Kıvırcık Saç Kullanım Önerileri

Kıvırcık saçlara sahipseniz, saçlarınızın birbirine dolaşma ve kuruluk problemi ile karşı karşıyasınız demektir.  Görünümü  ile pek çok kadının  hayali olan kıvırcık saç bakım konusunda hassasiyet  ister. Saç yapınız kuru olduğu için banyoda saçınızı şampuanladıktan sonra havlu ile nemini iyice almalısınız.
Sonra saçınıza ceviz büyüklüğünde  saç kremi uygulayarak bir süre bekletin. Eğer vaktiniz müsaitse saçınız kremliyken durulamadan naylona sarıp 15 dakika bekletmek , saçın kolayca taranmasını ve buklelerin eşit oranda gözükmesini sağlayacaktır.
 

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık saçlı kadınlar saç bakımında nemlendirici , saç şampuanı ve krem tercihlerini çok doğru yapmalılar. Çünkü kıvırcık saçlıların pul tabakası daha açık olduğundan bu tabakayı kapatacak ,parlak gösterecek ve nem dengesini sağlayacak şampuan ve nemlendirici seçimleri yapılmalıdır. Doğru şampuan seçimi ile pul tabakaları kapanacağından saçın ph dengesi yenilenecek ve parlak bir görünüm oluşacaktır. Ayrıca daha sağlıklı ve bakımlı görünebilmesi için saç uçlarına biraz yağlı ürünler tercih edilebilir. Ayrıca piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz saç serumlarını kullanarak daha parlak ve daha kaygan bir görünüm yakalayabilirsiniz.Kıvırcık Saç Nasıl Taranmalı ?

  Kıvırcık saçınızı asla kuru haldeyken taramamalısınız. Saçlar şampuanlamadan sonra kremlenme sürecinde parmak ucu yardımı ile hafifçe taranıp daha sonra yıkama aşamasında geniş bir tarak yardımı ile taranmalıdır. Durulama işleminden sonra havlu ile nemini iyice alıp geniş bir tarak yardımıyla uçtan dibe doğru yavaş yavaş taramak gerekir. Eğer kalın uçlu bir tarağınız yoksa parmak uçlarınız yardımı ile saçınızı açtırmak yeterli olacaktır.

Kıvırcık Saçlılar Davetlerde Hangi Saç Modelini Kullanabilir?

Kıvırcık saçlarınızla davet için en uygun saç modelini elbette giyeceğiniz elbiseye göre karar vermelisiniz. Çok kalın telli ve gür saçlara sahipseniz, toplu saç modelleri sizin için en doğru tercihtir. Saçınızın kalınlığından dolayı toplamakta zorluk çekerseniz, alt tarafı açık bırakarak Helenistik saç modellerini deneyebilirsiniz.

Saç yapınız kuru olduğu için banyoda saçınızı şampuanladıktan sonra havlu ile nemini iyice almalısınız.

Bu habere de bakabilirisiniz

YVES ROCHER ŞAMPUAN

Yves Rocher Şampuan

Sağlıklı ve güçlü saçlar için en önemli adım doğru şampuan seçimidir. Bu noktada saç türüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.